Odporúčané články

2
08/24/2023
DACHSER a FERCAM posilňujú zbernú prepravu a kontraktnú logistiku v Taliansku

FERCAM plánuje previesť svoje divízie Distribúcia (zberná preprava) a Logistika (kontraktná logistika) do spoločného podniku so spoločnosťou DACHSER pod názvom „DACHSER & FERCAM Italia S.r.l.“ 80-percentná účasť Dachseru v novom podniku posilňuje jeho európsku sieť. Prevod ešte závisí od schválenia príslušnými orgánmi pre hospodársku súťaž.

2
08/09/2023
Pribudne dvanásť ďalších miest v Európe, kde bude DACHSER doručovať s nulovými emisiami

Logistická spoločnosť DACHSER výrazne rozširuje bezemisné doručovanie zberných zásielok do vybraných centier miest. Do konca roka 2025 plánuje logistický poskytovateľ spustiť službu DACHSER Emission-Free Delivery v dvanástich ďalších európskych mestách: Amsterdam, Barcelona, Dublin, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Londýn, Malaga, Rotterdam, Štokholm, Toulouse, Varšava a Viedeň. Okrem toho rozšíri svoju existujúcu oblasť doručovania bez emisií v Paríži.

Prečítať
06/28/2023
Otvorenie nového výškového skladu DACHSER v Memmingene

Tento najmodernejší sklad je plne automatizovaný a šetrný ku klíme.

Prečítať
2
06/05/2023
Poskytovanie pomoci prostredníctvom logistickej siete

DACHSER prepravuje humanitárnu pomoc pre Ukrajinu z Turecka na Slovensko pre Medzinárodnú organizáciu pre migráciu (IOM). Poskytovateľ logistických služieb tu prevádzkuje veľký sklad, ktorý bol v roku 2023 opäť rozšírený.

Prečítať

DACHSER Slovensko

5+
08/30/2023
Kontraktná logistika v spoločnosti DACHSER: Výhody dlhodobého partnerstva

Charakteristickým znakom DACHSER je súhra skladovania, prepravy, odborného poradenstva a služby tzv. pridanej hodnoty, ktoré sú jednotlivým zákazníkom ušité doslova na mieru. Globálny dosah spoločnosti z nás robí spoľahlivého partnera pre celosvetové podnikanie. Vďaka našej sieti ste v kontakte so skúsenými lokálnymi a regionálnymi odborníkmi, ktorí vám poskytnú podporu, kedykoľvek ju budete potrebovať. Pre vaše podnikanie máme k dispozícii 2,7 miliónov paletových miest vo viac ako 160 skladoch po celom svete. Všetky naše úspešné logistické partnerstvá sú založené na úzkych dôveryhodných a dlhodobých vzťahoch so zákazníkmi.

Prečítať
08/28/2023
Kontraktná logistika v spoločnosti DACHSER: Skladujte u nás

Spoločnosť DACHSER je jeden z lídrov v oblasti logistiky a dodávateľských reťazcov so širokým globálnym pôsobením, ktorá od roku 2004 pomáha aj slovenským firmám v optimalizácii ich procesov v oblasti importu a exportu. Kontraktná logistika znamená spoluprácu so zákazníkmi založenú na dlhodobých partnerstvách – kontraktoch, s cieľom optimalizovať ich dodávateľský reťazec a dosiahnuť efektívnosť, spoľahlivosť a konkurenčnú výhodu.

Špecifické potreby zákazníkov

V rámci kontraktnej logistiky DACHSER ponúka klientom komplexné riešenia zahŕňajúce skladovanie, prepravu, distribúciu, správu skladových zásob a služby tzv. pridanej hodnoty, ktoré sú jednotlivým zákazníkom ušité doslova na mieru. Spoločnosť sa prispôsobuje špecifickým potrebám zákazníka a vytvára mieru prispôsobenia, ktorá umožňuje zefektívniť každý krok v reťazci dodávok. Týmto spôsobom zabezpečuje optimálne využitie zdrojov a minimalizuje náklady.

Výhodou kontraktnej logistiky DACHSER je tiež využitie moderných technológií a softvérových systémov na sledovanie a riadenie toku tovaru. Inteligentné analýzy a predikcie umožňujú efektívne plánovanie trás, zásob a zásahov v prípade nečakaných udalostí. Riešenia spoločnosti DACHSER vytvárajú priestor pre signifikantnú úsporu nákladov tak, aby boli benefitom pre každého klienta. DACHSER preberá zodpovednosť za celý logistický reťazec, čím vytvára priestor pre zákazníkov, aby sa mohli sústrediť v plnej miere na svoju hlavnú podnikateľskú činnosť.

Skúsenosti a riešenia na mieru

V spolupráci s DACHSER majú klienti prístup k profesionálnej expertíze a globálnym zdrojom. Spoločnosť má bohaté skúsenosti s rôznymi odvetviami a dokáže prispôsobiť riešenia na mieru, či už ide o automobilový priemysel, spotrebnú elektroniku alebo farmaceutický sektor. Moderné skladové priestory sú priamo napojené na prekládkové terminály, čo prináša akceleráciu toku tovaru od zadania objednávky až po jej doručenie zákazníkovi.

Dôležitým aspektom kontraktnej logistiky je aj udržateľnosť. Spoločnosť DACHSER sa zaviazala k environmentálnej zodpovednosti a integruje udržateľné postupy do svojich logistických operácií. Optimalizáciou trás, konsolidáciou nákladov a efektívnym využívaním vozidiel sa snaží minimalizovať vplyv svojich aktivít na životné prostredie.

Kontraktná logistika v spoločnosti DACHSER predstavuje výkonný nástroj na optimalizáciu dodávateľských reťazcov pre klientov z rôznych odvetví. Využitím komplexných riešení, moderných technológií a udržateľných postupov sa spoločnosť DACHSER stala spoľahlivým partnerom pre firmy hľadajúce efektívne logistické riešenia.

Hľadáte spoľahlivého partnera pre logistické riešenie vo vašej firme?
Kontaktujte: Ľuboš Košťál, obchodný manažér spoločnosti DACHSER Slovakia,
tel: +421 905 570 537, email: lubos.kostal@DACHSER.com  

2
08/09/2023
DACHSER Czech Republic zavádza elektrické nákladné vozidlo do vnútroštátnej diaľkovej dopravy

DACHSER Czech Republic nasadil na svoju linku Kladno – Hradec Králové nové vozidlo Volvo FH Electric. Tento plne elektrický ťahač sa bude používať ako tandemová súprava s dvoma výmennými nadstavbami a celú trasu tam a späť o dĺžke približne 330 kilometrov bude absolvovať bez emisií. DACHSER navyše investuje do svojej vlastnej dobíjacej infraštruktúry na oboch pobočkách, aby si zabezpečil nezávislosť od verejných dobíjacích staníc.

Prečítať
07/21/2023
Nový DACHSER magazín je opäť tu!

Odborníci odhadujú, že digitálna konektivita dosiahne objem 400 biliónov gigabajtov už v roku 2030. Bez ohľadu na to, či sa to stane alebo nie, jedna vec je istá: zhromažďovanie a spracovanie údajov čoraz viac ovplyvňuje a mení spôsob, akým žijeme a pracujeme. A jedna vec je tiež pravda: zodpovedné zaobchádzanie s údajmi uľahčuje život a prináša mnoho príležitostí. Obzvlášť v logistike.

07/04/2023
DACHSER vo Fínsku rastie 

Spoločnosť DACHSER Finland začne v lete 2024 prevádzkovať nové logistické centrum v meste Pirkkala v regióne mesta Tampere na juhu krajiny. Nové centrum pre manipuláciu so všeobecným nákladom sa nachádza na letisku Tampere-Pirkkala a bude mať rozlohu približne 5 000 metrov štvorcových.

Prečítať
06/26/2023
DACHSER investuje do výstavby v Kladne

DACHSER Czech Republic postaví nový prekládkový sklad a administratívne priestory na svojej hlavnej pobočke v Kladne. S ďalšou halou o veľkosti 4 000 m2, ktorá rozšíri súčasné logistické centrum, vznikne najmodernejší a najväčší DACHSER terminál pre zásielky zbernej služby v Českej republike. Dvojpodlažná administratívna vstavba ponúkne1 340 moderných kancelárií a zázemia. Nová výstavba bude šetrná voči životnému prostrediu. Stavba bude zahájená v júli 2023 a jej dokončenie sa predpokladá v polovici roka 2024. DACHSER tu plánuje investovať 12,6 miliónov eur. Logistické centrum DACHSER Kladno ponúkne po dokončení stavby celkom 18 500 m² skladových plôch s 92 nakladacími bránami a takmer 4 500 m² administratívnych priestorov.

Prečítať
06/19/2023
DACHSER rozširuje svoje portfólio leteckej prepravy medzi Singapurom a Frankfurtom

DACHSER Singapur rozšíril svoje služby na trase medzi Singapurom a Frankfurtom o dennú leteckú prepravu. Pre zákazníkov to znamená zabezpečené kapacity s tranzitným časom 72 hodín, ako aj prístup k dobre prepojenej európskej logistickej prepravnej sieti z Frankfurtu.

Prečítať
06/09/2023
Dobre zvolený logistický partner vie výrazne ušetriť čas aj peniaze

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, svetovým inovatívnym riešeniam, stabilite a najlepším službám v oblasti transportu je spoločnosť DACHSER považovaná za hlavu, aj srdce logistiky na Slovensku. Doslova “výstavnou skriňou“ spoločnosti je skladovanie a služby pridanej hodnoty, ktoré šijú klientovi na mieru. DACHSER nájdete na Slovensku v Bratislave, Lozorne, Martine a v Košiciach. 

Každý, kto hľadá ideálne logistické riešenie nielen pre okolité krajiny, nájde ich priamo na križovatke európskych ciest – v logistickej spoločnosti DACHSER Slovakia. Viac o službách spoločnosti, a o jej benefitoch prezradil Radovan Rodina, Contract Logistics Manager spoločnosti DACHSER.

Prečítať
06/08/2023
DACHSER získava certifikát GDP pre biologický a zdravotnícky materiál

Poskytovateľ logistických služieb absolvoval audity správnej distribučnej praxe (GDP) vo svojich závodoch vo Frankfurte, Madride, Barcelone a Bombaji, ako aj v centrále v Kemptene. Nezávislý inštitút potvrdil, že spoločnosť DACHSER spĺňa špecifikácie týkajúce sa bezpečných a spoľahlivých prepravných reťazcov vo farmaceutickom sektore.

Prečítať
2
06/07/2023
Magický chatbot – pohľad na technológie budúcnosti

Vďaka technológii ChatGPT dosiahlo spracovanie prirodzeného jazyka nebývalú úroveň kvality a otvorilo tak úplne nové možnosti v komunikácii medzi ľuďmi a strojmi. Pozrime sa teda na túto technológiu zblízka.

Prečítať
Zobraziť viac

DACHSER Corporate

09/26/2023
DACHSER Norway opens branch in Kristiansand

The logistics provider is expanding its presence in the Norwegian market to provide logistics services to customers in southern and western Norway and give them access to EU markets. 

Prečítať
09/22/2023
Small and big successes: Annual report on partnership with terre des hommes

Improving the living conditions and educational opportunities of disadvantaged children and young people - DACHSER has been supporting the children's charity terre des hommes with this overarching goal since 2005. The 2022 Annual Report provides an overview of the worldwide projects and their concrete successes.

09/19/2023
An award for innovation, an award for the network

Dachser CDO Stefan Hohm was presented with the prestigious "LEO Award for Innovation" by the logistics trade journal DVZ in Hamburg. In its laudatory speech, the jury highlighted Mr. Hohm´s commitment as a driver of innovation and change in logistics.

Prečítať
09/18/2023
DACHSER welcomes 744 junior staff 

At the start of Germany’s training cycle, DACHSER’s locations across the country are hiring a total of 744 junior staff—over 100 more than last year. Of that group, 708 started their training in eleven different industrial and commercial occupations. The remaining 36 are students, who will be starting their various dual work-study programs with DACHSER in October, and one trainee.

Prečítať
ZOBRAZIŤ VIAC

Najviac čítané

05/18/2022
DACHSER Procurement ponúka komplexnú starostlivosť o vaše pravidelné dodávky

Procurement logistics − jednoduchšie a efektívnejšie obstarávanie tovaru vďaka stabilnej spolupráci s jediným prepravcom.

Prečítať
11/06/2019
Incoterms 2020

Nová verzia Incoterms nadobudne účinnosť 1. januára 2020 a bude zahŕňať množstvo zmien. Dodacie podmienky vydané Medzinárodnou obchodnou komorou upravujú základné povinnosti kupujúceho a predávajúceho v medzinárodnom obchode, ako je prechod vlastníctva medzi predávajúcim a kupujúcim, deľba prepravných nákladov a prechod rizika v zmysle zodpovednosti za stratu a poškodenie tovaru a náklady na poistenie.

Incoterms 2020 sa ešte viac prispôsobí súčasným globálnym obchodným praktikám, preto je nová verzia viditeľne orientovaná na praktickú stránku medzinárodného obchodu. Cieľom revízie bolo, aby boli ustanovenia Incoterms užívateľsky prívetivejšie. Ich prezentácia bola revidovaná, aby užívateľom uľahčila výber príslušnej podmienky. Okrem toho sa zmenilo poradie podmienok a ku každej podmienke boli pridané užívateľské pokyny.

Pokiaľ ide o obsah, došlo k významným zmenám oproti Incoterms 2010, najmä v nasledujúcich bodoch:

▪ Rôzne úrovne poistného krytia u CIF a CIP: Rovnako ako v minulosti je predávajúci aj naďalej povinný v Incoterms 2020 uzavrieť poistenie dopravy na vlastné náklady v podmienke CIF (Cost Insurance Freight) a CIP (Carriage Insurance Paid). Na rozdiel od Incoterms 2010 však obidve podmienky teraz stanovujú rôzne minimálne úrovne krytia cargo poistenia podľa klasifikácie ICC (Institute Cargo Clauses). Minimálne krytie, ktoré je potrebné dodržať pri dohodnutí podmienky CIF zostáva nezmenené. Cargo poistenie, ktoré má predávajúci uzavrieť, musí naďalej zodpovedať minimálnemu krytiu v súlade s klauzulou ICC (C) alebo podobnými doložkami (krytie vymenovaných rizík). Ak je dohodnutá podmienka CIP, musí teraz predávajúci poskytnúť poistné krytie v súlade s klauzulou ICC (A) (krytie všetkých rizík). Podmienky CIF aj CIP umožňujú zmluvným stranám dohodnúť sa na poistnom krytí, ktoré sa od tohto líšia.

▪ Zahrnutie požiadaviek súvisiacich s bezpečnosťou: Požiadavky týkajúce sa bezpečnosti prepravy tovaru boli teraz zahrnuté do pravidiel A 4 a A 7 každej doložky Incoterms 2020. Rovnako ako u iných podmienok Incoterms je potrebné poznamenať, že podmienky Incoterms sa priamo vzťahujú len na zmluvné strany kúpnej zmluvy a nie sú predmetom prepravnej zmluvy.

▪ Incoterms 2020 obsahuje ustanovenia pre prepravu vlastnými dopravnými prostriedkami u podmienok Free Carrier (FCA), Delivery at Place (DAP), Delivery at Place Unloaded (DPU), a Delivered Duty Paid (DDP).

▪ Pre tovar predávaný na základe podmienky FCA (Free Carrier) a určený pre námornú kontajnerovú prepravu stanovuje FCA do budúcna novú možnosť. Kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť, že kupujúci dá pokyn svojmu prepravcovi, aby po naložení tovaru vydal predávajúcemu konosament (Bill of Lading). Zároveň je predávajúci povinný odovzdať tento konosament kupujúcemu. To sa zvyčajne vykonáva prostredníctvom zúčastnených bánk.

▪ Premenovanie DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded). Podľa podmienky DAT Incoterms 2010 predávajúci dodal tovar, len čo bol vyložený z dopravného prostriedku na "terminále". Podľa poznámok k Incoterms 2010 však termín "terminál" sa nemal chápať z technického hľadiska, ale znamenalo to akékoľvek miesto vykládky. Táto skutočnosť bola v Incoterms 2020 zohľadnená premenovaním predchádzajúce podmienky DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded) pre väčšiu prehľadnosť. To znamená, že v budúcnosti môže byť akékoľvek dohodnuté miesto miestom určenia.

Incoterms platia medzi zmluvnými stranami (národne i medzinárodne) kúpnej zmluvy, ale neobmedzujú osobitné práva a povinnosti v rámci tohto zmluvného vzťahu. Na základe takto zaručenej jednotnej definície je potrebné sa vyhnúť následným problémom s výkladom alebo nezrovnalosťami medzi zmluvnými stranami. Je potrebné poznamenať, že Incoterms vzhľadom na svoju povahu ako ustanovenia typu Všeobecných obchodných podmienok nepredstavujú zákonné ustanovenia, a preto sa stávajú právne záväznými len vtedy, ak boli účinne dohodnuté medzi stranami kúpnej zmluvy prostredníctvom zodpovedajúceho odkazu (pre Incoterms 2020, je to možné aj pred 1.1. 2020). Bez ohľadu na to majú v jednotlivých prípadoch protichodné zákonné ustanovenia stále prednosť pred podmienkami Incoterms.

Incoterms revidovalo 500 odborníkov z viac ako 40 krajín.

Tieto doložky sú uznávané po celom svete a používajú sa vo viac ako 30 rôznych jazykoch.

11/10/2020
DACHSER teraz môžete sledovať aj na LinkedIne

Spoločnosť DACHSER pravidelne informuje o novinkách, aktualitách a udalostiach z DACHSERu na webových stránkach www.dachser.sk alebo pomocou pravidelného newsletteru. Aby sme Vám boli ešte bližšie a uľahčili komunikáciu s nami, je tu pre Vás DACHSER profil aj na LinkedIne. Tu máte šancu sa dozvedať novinky a detaily z logistického sektora a zo sveta spoločnosti DACHSER pravidelne a bez nevyhnutnosti hľadania článkov na webe našej logistickej spoločnosti. Prihláste sa ku sledovaniu správ z korporátneho DACHSER profilu a získajte prehľad o všetkom čo sa deje ešte skôr, než sa správy dostanú do médií. Prihlásiť sa môžete jednoducho - označením tlačidla "following" na profile DACHSERu priamo tu: https://www.linkedin.com/company/dachser/ .

Prečítať
5+
10/04/2021
"Všetci sme na jednej lodi"

Už viac ako rok nám v ušiach rezonuje tvrdenie, že koronavírus viedol k veľkým zmenám. Čo sa však skutočne zmenilo? Prinášame vám poznatky a perspektívy z podnikovej kultúry spoločnosti DACHSER.

Prečítať
08/27/2019
Najväčšia loď sveta vyplávala na svoju prvú plavbu

Dopravná spoločnosť MSC (Mediterranean Shipping Company) spustila na vodu najväčšiu nákladnú loď sveta. Plavidlo MSC Gülsün sa na svoju prvú plavbu vydalo z prístavu Xingang 8. júla, pričom do cieľovej destinácie, Gdansku, pričom do cieľovej destinácie, Gdansku, dorazila koncom augusta. 

Prečítať
03/10/2020
DACHSER otvára pobočku v argentínskom vinárskom regióne Mendoza

DACHSER znovu rozširuje svoje pôsobenie v Južnej Amerike, a to vďaka novej pobočke v argentínskom vinárskom regióne Mendoza. Nová lokalita približuje DACHSER jeho zákazníkom v regióne a zároveň podporuje možnosti dodávateľského reťazca, tak aby víno putovalo “z vinice priamo do regálu”.

Prečítať
11/26/2018
Roman Stoličný sa stal novým country managerom LIEGL & DACHSER

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb DACHSER vymenoval nového country managera svojej pobočky v Maďarsku, spoločnosti LIEGL & DACHSER. Stal sa ním Roman Stoličný, ktorý zároveň naďalej zostáva managing directorom a členom predstavenstva DACHSER Slovakia.

Prečítať
07/04/2019
DACHSER Slovakia v Bratislave sa rozrastá

Spoločnosť DACHSER Slovakia pokračuje v rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave. Po tom, čo minulý rok uviedli do prevádzky veľkú multifunkčnú skladovú halu v hodnote 6 mil. eur, tento rok zahájili práce na rozšírení existujúcej prekladiskovej haly. Ide o investíciu v rozsahu 3 mil. eur a dokončenie stavby sa plánuje na september 2019.

Prečítať
12/22/2021
Zamestnanci DACHSER si pripravili vianočné prekvapenia pre seniorov

Akú radosť môže priniesť krabica od topánok? Pre seniorov pomerne veľkú. Je plná vecí, ktoré seniori potrebujú, či drobností, ktoré ich potešia. Do charitatívnej akcie s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ sa zapojili zamestnanci DACHSER Slovakia začiatkom decembra so svojpomocne ozdobenými krabicami plných prekvapení, ktoré si dôchodcovia nájdu na Štedrý deň pod stromčekom.

Prečítať
01/24/2020
DACHSER  Slovakia rozširuje sieť priamych liniek

Pozemná preprava v Európe – DACHSER je odborník, ktorému môžete veriť.

DACHSER Slovakia opäť posilňuje svoju sieť priamych liniek. Vďaka tomu sa mu neustále darí zvyšovať kvalitu poskytovanej zbernej služby. Od januára 2020 je otvorená nová exportná linka do rumunského Brašova. Ďalšie rozšírenie je v plánovaní vrátane liniek do Litvy, Lotyšska, Estónska a Bieloruska.

Prečítať