Odporúčané články

Tlačové správy 06/26/2019
DACHSER Air & Sea Logistics spúšťa svoje služby vo Švédsku

DACHSER Air & Sea Logistics vstupuje na švédsky trh a otvára pobočku pre leteckú a námornú nákladnú prepravu v Göteborgu.

Prečítať

DACHSER Slovensko

Informácie o trhu 02/20/2020
Ďalšie operatívne informácie spoločnosti DACHSER v Číne

Prinášame najnovšie informácie o prevádzke našich pobočiek v Číne.

Celkový stav

Prevádzka v továrňach a podnikoch sa postupne obnovuje, ale zatiaľ veľmi pomaly. Úrady sa snažia obmedziť šírenie nového koronavírusu, teraz známeho ako COVID-19. Aby sa predišlo šíreniu vírusu na pracovisku, musia spoločnosti pred návratom svojich zamestnancov späť do práce podať žiadosť miestnym úradom. Žiadatelia musia preukázať, že spĺňajú prísne hygienické požiadavky a sú schopní poskytnúť zamestnancom adekvátne hygienické potreby.

Pobočky DACHSER

Všetky pobočky spoločnosti DACHSER sú v prevádzke. Niektoré pobočky sú v procese podávania žiadostí o obnovenie prevádzky ešte uzavreté, napriek tomu väčšina zamestnancov pracuje z domu. Ospravedlňujeme sa za meškanie niektorých procesov, pretože väčšina jednotiek dodávateľského reťazca v Číne ešte nie je úplne využívaná.

Všetky pobočky DACHSER s výnimkou Kunshan a Wu-chan pokračujú v prevádzke s ohľadom na miestne karanténne postupy a preventívne opatrenia

▪Sklad Kunshan bude pokračovať v činnosti, len čo mu budú udelené potrebné povolenia

▪Wu-chan je uzavretý a jeho opätovné otvorenie je naplánované na 24. februára 2020, zmeny môžu nastať v závislosti na aktuálnej situácii

▪Väčšina našich zamestnancov v súčasnej dobe pracuje z domu

▪Hongkongská pobočka je v plnej prevádzke

Prepravná logistika v Číne

Hoci sa snažíme, aby bol váš dodávateľský reťazec čo najplynulejší, nemôžeme ovplyvniť všetky jednotky v dodávateľskom reťazci, ktoré ešte nedosiahli plnú kapacitu. Očakáva sa preto meškanie.

Pozemná preprava:

▪Bojujeme s nedostatkom vodičov nákladných automobilov, existuje len obmedzený počet prepravných spoločností, ktoré dostali povolenie na obnovenie prevádzky

▪Situácia pre vnútroštátnu kamiónovú prepravu je náročná kvôli prísnejším predpisom v cestnej doprave

▪Prístupové cesty do Šanghaja sú prísne kontrolované, čo môže ovplyvniť doručovanie zásielok do prístavu a na letisko Šanghaj Pudong

▪Pre vjazd a výjazd nákladných vozidiel do a z provincie Hubei je potrebný prepravný certifikát

Letecká preprava:

▪Letecké spoločnosti pokračujú v leteckej nákladnej preprave do a z Číny

▪Bojujú však s nedostatkom kapacít, pretože mnoho leteckých spoločností pozastavilo lety pre osobnú dopravu

▪Našim zákazníkom sú pre urgentné prepravy k dispozícii charterové služby so zaručeným časom odletu a prepravy

Námorná preprava:

▪Nákladné spoločnosti znížili počet odplávaní do a z Číny

▪S výnimkou Wu-chan sú v prevádzke všetky oceánske terminály

▪Kontajnerová preprava obnovila približne 50% normálnej kapacity

▪Spojené štáty a Vietnam vyžadujú karanténu pre lode opúšťajúce čínske prístavy

Železničná preprava:

▪Železničné spoločnosti znížili počet spojov do a z Číny; niektoré vlakové stanice (Wu-chan, Yiwu, Zhengzhou) sú uzavreté až do odvolania
▪Železniční terminály sú v prevádzke s výnimkou Wu-chan (stanica Wujiashan)
▪Colná správa funguje s výnimkou Wu-chan
▪Služby FCL pred prepravou a počas prepravy sú komplikované, pretože miestne úrady uplatňujú odlišné zásady riadenia dopravy
▪Služby LTL nie sú v súčasnej dobe k dispozícii

Spoločnost DACHSER prijala núdzové opatrenia a ponúkneme vám najlepšie alternatívne riešenie pre zachovanie kontinuity vášho dodávateľského reťazca v prípade akýchkoľvek problémov s prepravou.

Našim zákazníkom neustále poskytujeme najnovšie informácie o aktuálnej situácii. V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obráťte na vášho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER.

Prečítať
Informácie o trhu 02/14/2020
Koronavírus: aktuálne prevádzkové informácie spoločnosti DACHSER v Číne

Prinášame ďalšie informácie o súčasnej situácii v Číne. Aby sa podarilo nový koronavírus udržať pod kontrolou, prijali miestne orgány v Číne niekoľko opatrení, aby zabránili zhromažďovaniu osôb a minimalizovali riziko nákazy.

Veľa pobočiek spoločnosti DACHSER bolo znovu otvorených v pondelok 10. februára 2020, ale kvôli bezpečnostným opatreniam a zákazu cestovania zo strany úradov sa pracuje iba v obmedzenom režime. Bohužiaľ možno očakávať meškanie a prevádzkové komplikácie, ako je nedostatok nákladných vozidiel a obmedzená kapacita.

• Pobočky DACHSER v Čcheng-tu, Nanjingu, Ningbo, Shenzen, Su-čou a Zhongshan sú v súčasnej dobe stále uzatvorené; naši zamestnanci však pracujú z domu.

• V krátkodobom horizonte by mohlo dôjsť k ďalším zmenám, čo sa týka otvorenia týchto pobočiek, o ktorom vás budeme informovať.

• Pobočka v Hongkongu je opäť plne funkčná.

Prostredníctvom našich webových stránok vás budeme aj naďalej informovať o aktuálnom dianí a dopade na váš dodávateľský reťazec. V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obráťte na vášho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER.

Prečítať
2
Správy 02/13/2020
Sila dát

Rýchlejšie a lepšie dáta prospievajú celému dodávateľskému reťazcu. Pomáhajú zvýšiť predvídateľnosť, účinnosť a udržateľnosť tokov tovarov a informácií v časoch obmedzených zdrojov.

Prečítať
3
Správy 02/07/2020
DACHSER rozširuje svoje pobočky v Európe

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER rozširuje v nemeckom regióne Horné Franky svoju kontraktnú logistiku a sťahuje sa do nového skladu v meste Hof. Stavba by mala byť dokončená v jeseni 2020. K ďalšej prelomovej udalosti v rozširovaní logistických centier DACHSERu došlo v polovici decembra v Rotterdame vo Waddinxveene, v Južnom Holandsku. Vďaka výstavbe nových priestorov tu môže DACHSER svojim zákazníkom ponúknuť ešte väčšiu skladovaciu kapacitu.

Prečítať
Informácie o trhu 02/03/2020
Koronavírus: operatívne informácie spoločnosti DACHSER v Číne

Nový Koronavírus sa v Číne v krátkej dobe rýchlo rozšíril a veľa miest a provincií potvrdilo prípady nakazených osôb. Aby epidémia bola udržaná pod kontrolou, ústredná čínska vláda oznámila predĺženie lunárneho nového roka do 2.februára 2020. Úrady v provincii Chu-pej, ktorá je centrom epidémie, však požiadali firmy v tomto regióne, aby svojim zamestnancom predĺžili dovolenku až do 10. februára.

Pobočky spoločnosti DACHSER

Väčšina pobočiek spoločnosti DACHSER v Číne bude oficiálne znovuotvorená 10. februára 2020. Od pondelka 3. februára 2020 bude v závislosti od danej lokality a povolení miestnych úradov pracovať len nevyhnutný počet zamestnancov, ktorí zaistia spracovanie kritických zásielok a minimalizujú nežiadúce situácie, ako je zadržanie či poplatok za zdržanie zásielok, vydanie TLX atď. Ospravedlňujeme sa, že nedokážeme zaistiť všetky logistické operácie, ale budeme sa snažiť udržiavať aspoň základnú prevádzku čo najlepšie.

Dátum znovuotvorenia pobočiek sa mení každým dňom, v závislosti od aktuálnej situácie. Ku dňu 31. januára 2020 boli dátumy znovuotvorenia pobočiek nasledovné:

 • Peking: 3. februára 2020
 • Čcheng-tu: 3. februára 2020
 • Dalian: 10. februára 2020
 • Dongguan: 10. februára 2020
 • Guangzhou: 10. februára 2020
 • Nanjing: 10. februára 2020
 • Ningbo: 10. februára 2020
 • Qingdao: 10. februára 2020
 • Šanghaj: 10. februára 2020
 • Shenzhen: 10. februára 2020
 • Suzhou: 10. februára 2020
 • Tianjin: 3. februára 2020
 • Wu-chan: 14. februára 2020
 • Xiamen: 10. februára 2020
 • Zhongshan: 10 februára 2020

Logistické operácie vo Wu-chanu

Zamestnanci DACHSER z pobočky Wu-chan budú pracovať z domu a niektoré logistické operácie bude zaisťovať náš tím v Šanghaji. Úrady v provincii Chu-pej oznámili, že zákazníci budú musieť použiť prepravný certifikát od miestnej vlády a tento certifikát odovzdať logistickej spoločnosti, pokiaľ si chcú pre zásielky z alebo do tejto provincie poslať kamióny.

Situácia v Číne

Aj keď sa snažíme udržať prevádzku čo najplynulejšiu, väčšina továrni v Číne je stále zatvorená, a prepravné služby, letová prevádzka ako aj terminály fungujú len na minimálnej servisnej úrovni.

Očakávajú sa oneskorenia a ďalšie prevádzkové problémy.

 

Prečítať
Informácie o trhu 01/30/2020
Brexit: Od 31. januára 2020 začína prechodné obdobie

Británia opustí Európsku úniu 31. januára 2020. Za súčasnej situácie nedochádza ku zmene v preprave tovarov medzi krajinami Európskej únie a Veľkou Britániou až do konca tohto roka. Potom by mala vstúpiť do platnosti dohoda o voľnom obchode medzi krajinami EÚ a Veľkou Britániou. Stále však nie je jasné, či takáto dohoda o voľnom obchode bude dohodnutá a schválená do konca roka.

V Brexit checkliste (ku stiahnutiu dole) preto stále poskytujeme prehľad nevyhnutných prípravných opatrení. V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktujte prosím svoju kontaktnú osobu v príslušnej pobočke spoločnosti DACHSER.

Správy 01/28/2020
DACHSER Brno má nového Operations Managera

Michal Císař nastúpil na pozíciu Manager Operations pobočky DACHSER Brno. Bude mať na starosti riadenie všetkých kľúčových tímov logistickej prevádzky.

Prečítať
Správy 01/24/2020
DACHSER  Slovakia rozširuje sieť priamych liniek

Pozemná preprava v Európe – DACHSER je odborník, ktorému môžete veriť.

DACHSER Slovakia opäť posilňuje svoju sieť priamych liniek. Vďaka tomu sa mu neustále darí zvyšovať kvalitu poskytovanej zbernej služby. Od januára 2020 je otvorená nová exportná linka do rumunského Brašova. Ďalšie rozšírenie je v plánovaní vrátane liniek do Litvy, Lotyšska, Estónska a Bieloruska.

Prečítať
Správy 01/23/2020
Situácia na trhu môže byť napätá, ale sme pripravení.

Situácia na európskom logistickom trhu bola ovplyvnená zhoršujúcimi sa očakávaniami analytikov, pokiaľ ide o vývoj európskej ekonomiky. S finančnou a administratívnou manažérkou spoločnosti DACHSER Slovakia s  Ivetou Šurganovou sme sa rozprávali o tom, ako sa spoločnosť pripravuje na tento rok alebo ako súčasná ekonomická situácia na slovenskom trhu ovplyvňuje trh práce.

Prečítať
Správy 01/16/2020
Najväčšia logistická operácia sveta sa blíži, pripravte sa!

Už 25. januára sa začne nový čínsky rok v znamení Potkana. Príchod čínskeho nového roku oslavuje 20 percent svetovej populácie a do pohybu sa dáva až 800 miliónov ľudí. Podnikatelia, ktorí robia obchod s Ázii, sú už dávno pred sviatkami uprostred prevádzkového plánovania toho, ako v tomto období zostane ich obchodná kontinuita bezproblémová.

Prečítať
Zobraziť viac

DACHSER Corporate

Správy 02/20/2020
DACHSER organizes special charters to China

In response to the restricted air freight capacity situation caused by COVID-19, DACHSER Air & Sea Logistics has drawn up a charter contingency plan. As a result, customers can currently rely on a robust and reliable premium flight service from Frankfurt to China.

Prečítať
Informácie o trhu 02/20/2020
National Strike on February 20, 27 and March 5

Find below the main impacts on air, sea freight and rail services:

 • French ports will be on strike with 4 hours on February 20, 27 and March 5.
 • Shortage of drivers have to be expected and some vessels have been delayed at the moment.
 • Also alternative options like Antwerp are congested (trucking companies and shipping lines).
 • Special equipment is lacking more than usual, we are facing 2/3 weeks delay.
 • Rail services are not concerned
 • Air freight is not concerned

Our operational teams will offer you the best alternative solutions and keep you posted on a regular basis of any development on your respective files.

Should you have any concerns and/or queries, please feel free to contact your local DACHSER representative.

Prečítať
Informácie o trhu 02/20/2020
Further update on DACHSER’s operations in China

General status

Factories and businesses are resuming gradually, but very slowly. Authorities are working hard on containing the spread of the novel coronavirus, now known as COVID-19, officially named by the World Health Organization. To prevent infection at workplace, enterprises are required to submit applications to local authorities before they are allowed to resume work. Applicants need to demonstrate they are observing strict hygiene requirements and are capable of providing adequate hygiene consumables to the workforce.

DACHSER branches

All DACHSER branches are operating. Some of the branches are closed while undergoing the application process, still, staff are working from home and the operations are handled remotely. Please excuse us for the delay in some processes, as most of the units in the supply chain within China are not functioning in full capacity.

 • All DACHSER branches except Kunshan and Wuhan have resumed business with skeleton staffing in the office due to local quarantine procedures and preventative measures;
 • Kunshan warehouse will re-open once approvals from the authorities are granted;
 • Wuhan is closed and scheduled to re-open on February 24, subject to change depending on the situation;
 • Most of our team members are working from home
 • Hong Kong branch is fully operational. We continue to monitor the situation closely and will advise if our ability to operate is impacted.

Transport logistics in China

While we are trying our best to keep your supply chain as smooth as possible, please consider that other units in the supply chain did not resume full capacity yet. Carriers and terminals are gradually resuming operations with skeleton staff. Delays and other operational issues are expected.

Road:

 • Lack of truckers, there is only a limited number of trucking companies having received permits to resume operation;
 • Domestic trucking condition is challenging especially for inter-cities and inter-provinces due to increasing tightened regulations on road;
 • Road access to Shanghai is heavily controlled which may affect delivery to Shanghai Port and Shanghai Pudong Airport;
 • Transportation certificate is needed for trucks to enter or exit the Hubei Province;

Air:

 • Airlines resumed freighter to and from China;
 • Capacity is still an issue since many of the airlines suspended passenger flights;
 • Charter services are available with guaranteed uplift and transit time for our customers with urgent shipment;

Sea:

 • Carriers have reduced sailings to and from China;
 • Ocean terminals are operating, except Wuhan;
 • Lack of equipment starts to be an issue;
 • Container trucking only resumes on average 50% of normal capacity;
 • The US and Vietnam has quarantine requirements for vessels leaving Chinese ports.

Railway:

 • Rail carriers reduced departures to and from China; some railway platforms (i.e. Wuhan, Yiwu, Zhengzhou) are closed until further notice;
 • Rail terminals are operating except Wuhan (Wujiashan station吴家山站);
 • Customs are operating except Wuhan (overtime could be reserved with application from brokers);
 • FCL service on pre/on-carriage is a challenge due different policies of traffic controls applied by local authorities;
 • LTL service is not available as most of logistics parks/distribution centers are closed; FTL service is available in ad hoc level;

At DACHSER, we have contingency measures in place and will offer you the best alternative solutions to keep your supply chain running in case any shipment is affected.

We will keep our customers updated with the latest information on the current situation. Should you have any concerns and/or queries, please feel free to contact your local DACHSER representative.

Prečítať
Informácie o trhu 02/13/2020
Coronavirus: latest update on DACHSER’s operations in China

We continue to update you with the current situation in China. In order to keep the Novel Coronavirus under control, authorities in China has taken various measures to prevent crowd from gathering in order to minimize the risk of getting affected.
Many of the DACHSER branches re-opened on Monday, February 10, however, we regret that we are only operating with limited capability due to the security measures and travel ban by the authorities. Please expect delays and operational issues such as lack of trucks and limited capacity.

DACHSER branches in Chengdu, Nanjing, Ningbo, Shenzhen, Suzhou and Zhongshan are closed at the moment while we are in application process with local authorities;

 • Our team members are working from home
 • There could be further changes on the opening date of the China branches on short notice, we will keep you updated;
 • Hong Kong branch is fully operational. We continue to monitor the situation closely and will advise if our ability to operate is impacted.

We will continue to update you via our website with the latest information on how this is impacting your supply chain. Should you have any concerns and/or queries, please feel free to contact your local DACHSER representative.

Prečítať
ZOBRAZIŤ VIAC

Najviac čítané

Informácie o trhu 11/06/2019
Incoterms 2020

Nová verzia Incoterms nadobudne účinnosť 1. januára 2020 a bude zahŕňať množstvo zmien. Dodacie podmienky vydané Medzinárodnou obchodnou komorou upravujú základné povinnosti kupujúceho a predávajúceho v medzinárodnom obchode, ako je prechod vlastníctva medzi predávajúcim a kupujúcim, deľba prepravných nákladov a prechod rizika v zmysle zodpovednosti za stratu a poškodenie tovaru a náklady na poistenie.

Incoterms 2020 sa ešte viac prispôsobí súčasným globálnym obchodným praktikám, preto je nová verzia viditeľne orientovaná na praktickú stránku medzinárodného obchodu. Cieľom revízie bolo, aby boli ustanovenia Incoterms užívateľsky prívetivejšie. Ich prezentácia bola revidovaná, aby užívateľom uľahčila výber príslušnej podmienky. Okrem toho sa zmenilo poradie podmienok a ku každej podmienke boli pridané užívateľské pokyny.

Pokiaľ ide o obsah, došlo k významným zmenám oproti Incoterms 2010, najmä v nasledujúcich bodoch:

▪ Rôzne úrovne poistného krytia u CIF a CIP: Rovnako ako v minulosti je predávajúci aj naďalej povinný v Incoterms 2020 uzavrieť poistenie dopravy na vlastné náklady v podmienke CIF (Cost Insurance Freight) a CIP (Carriage Insurance Paid). Na rozdiel od Incoterms 2010 však obidve podmienky teraz stanovujú rôzne minimálne úrovne krytia cargo poistenia podľa klasifikácie ICC (Institute Cargo Clauses). Minimálne krytie, ktoré je potrebné dodržať pri dohodnutí podmienky CIF zostáva nezmenené. Cargo poistenie, ktoré má predávajúci uzavrieť, musí naďalej zodpovedať minimálnemu krytiu v súlade s klauzulou ICC (C) alebo podobnými doložkami (krytie vymenovaných rizík). Ak je dohodnutá podmienka CIP, musí teraz predávajúci poskytnúť poistné krytie v súlade s klauzulou ICC (A) (krytie všetkých rizík). Podmienky CIF aj CIP umožňujú zmluvným stranám dohodnúť sa na poistnom krytí, ktoré sa od tohto líšia.

▪ Zahrnutie požiadaviek súvisiacich s bezpečnosťou: Požiadavky týkajúce sa bezpečnosti prepravy tovaru boli teraz zahrnuté do pravidiel A 4 a A 7 každej doložky Incoterms 2020. Rovnako ako u iných podmienok Incoterms je potrebné poznamenať, že podmienky Incoterms sa priamo vzťahujú len na zmluvné strany kúpnej zmluvy a nie sú predmetom prepravnej zmluvy.

▪ Incoterms 2020 obsahuje ustanovenia pre prepravu vlastnými dopravnými prostriedkami u podmienok Free Carrier (FCA), Delivery at Place (DAP), Delivery at Place Unloaded (DPU), a Delivered Duty Paid (DDP).

▪ Pre tovar predávaný na základe podmienky FCA (Free Carrier) a určený pre námornú kontajnerovú prepravu stanovuje FCA do budúcna novú možnosť. Kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť, že kupujúci dá pokyn svojmu prepravcovi, aby po naložení tovaru vydal predávajúcemu konosament (Bill of Lading). Zároveň je predávajúci povinný odovzdať tento konosament kupujúcemu. To sa zvyčajne vykonáva prostredníctvom zúčastnených bánk.

▪ Premenovanie DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded). Podľa podmienky DAT Incoterms 2010 predávajúci dodal tovar, len čo bol vyložený z dopravného prostriedku na "terminále". Podľa poznámok k Incoterms 2010 však termín "terminál" sa nemal chápať z technického hľadiska, ale znamenalo to akékoľvek miesto vykládky. Táto skutočnosť bola v Incoterms 2020 zohľadnená premenovaním predchádzajúce podmienky DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded) pre väčšiu prehľadnosť. To znamená, že v budúcnosti môže byť akékoľvek dohodnuté miesto miestom určenia.

Incoterms platia medzi zmluvnými stranami (národne i medzinárodne) kúpnej zmluvy, ale neobmedzujú osobitné práva a povinnosti v rámci tohto zmluvného vzťahu. Na základe takto zaručenej jednotnej definície je potrebné sa vyhnúť následným problémom s výkladom alebo nezrovnalosťami medzi zmluvnými stranami. Je potrebné poznamenať, že Incoterms vzhľadom na svoju povahu ako ustanovenia typu Všeobecných obchodných podmienok nepredstavujú zákonné ustanovenia, a preto sa stávajú právne záväznými len vtedy, ak boli účinne dohodnuté medzi stranami kúpnej zmluvy prostredníctvom zodpovedajúceho odkazu (pre Incoterms 2020, je to možné aj pred 1.1. 2020). Bez ohľadu na to majú v jednotlivých prípadoch protichodné zákonné ustanovenia stále prednosť pred podmienkami Incoterms.

Incoterms revidovalo 500 odborníkov z viac ako 40 krajín.

Tieto doložky sú uznávané po celom svete a používajú sa vo viac ako 30 rôznych jazykoch.

Tlačové správy 10/01/2019
Omnikanálová logistika s inteligentnými dátami

Obchody pre domácich majstrov s “omnichannel” konceptom teraz využívajú naozaj všetky dostupné predajné kanály. Inteligentné logistické riešenia, akými je napríklad tzv. “drop shipment” to podporujú.

Prečítať
Správy 07/04/2019
DACHSER Slovakia v Bratislave sa rozrastá

Spoločnosť DACHSER Slovakia pokračuje v rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave. Po tom, čo minulý rok uviedli do prevádzky veľkú multifunkčnú skladovú halu v hodnote 6 mil. eur, tento rok zahájili práce na rozšírení existujúcej prekladiskovej haly. Ide o investíciu v rozsahu 3 mil. eur a dokončenie stavby sa plánuje na september 2019.

Prečítať
Tlačové správy 06/06/2019
Novým prevádzkovým manažérom európskej logistiky DACHSER v Lozorne je Andrej Frič

Na pozíciu nového prevádzkového manažéra európskej logistiky pobočky DACHSER v Lozorne oficiálne menovaný Andrej Frič (39). Na pozícii vystriedal Viliama Bokšanského, ktorý sa stal vedúcim pobočky Lozorno.

Prečítať
Správy 07/08/2019
Logistické centrum Bratislava zvíťazilo v DACHSER Quality Awards

Spoločnosť DACHSER zverejnila výsledky svojho každoročného rebríčka pobočiek hodnotených na základe ich kvality Dachser Quality Awards. Tento rok sa na prvom mieste v celkovom hodnotení umiestnil Slovenský DACHSER. Logistické centrum Bratislava zvíťazilo takisto vo svojej kategórii menších pobočiek.

Prečítať
Správy 11/26/2018
Roman Stoličný sa stal novým country managerom LIEGL & DACHSER

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb DACHSER vymenoval nového country managera svojej pobočky v Maďarsku, spoločnosti LIEGL & DACHSER. Stal sa ním Roman Stoličný, ktorý zároveň naďalej zostáva managing directorom a členom predstavenstva DACHSER Slovakia.

Prečítať
Správy 02/27/2019
DACHSER získal tretie miesto medzi nemeckými poskytovateľmi

Nedávno publikovaný rebríček „Top 100 in Logistics“ radí spoločnosť Dachser na popredné miesta medzi poskytovateľmi logistických služieb na nemeckom trhu a v súčasnej dobe je treťou spoločnosťou z pohľadu príjmov.

Prečítať
Správy 07/09/2019
DACHSER otvára nové pobočky a rozširuje existujúce priestory na viacerých miestach v Európe

Spoločnosť DACHSER rozširuje svoje pobočky v Strykówe a v Poznani v Poľsku, v Portugalsku otvára novú pobočku a na severe Anglicka plánuje úplne nové logistické centrum.

Prečítať
Tlačové správy 08/12/2019
Radovan Rodina  sa stal manažérom kontraktnej logistiky DACHSER Lozorno

Radovan Rodina bol oficiálne vymenovaný na pozíciu Contract Logistics Manager DACHSER Lozorno. Bude sa venovať vytvoreniu efektívneho riadenia kontraktnej logistiky, pričom dôležitou súčasťou jeho pracovnej náplne je neustále zlepšovanie kvality a produktivity.

Prečítať
Správy 02/11/2019
Európska aliancia čerstvých potravín

Je tu dôvod na oslavu: už celých päť rokov prichádza Európska potravinová sieť – pod vedením spoločnosti DACHSER – s odpoveďami na výzvy, ktoré prináša nadnárodná celoeurópska potravinová logistika.

Prečítať