"Všetci sme na jednej lodi"

Už viac ako rok nám v ušiach rezonuje tvrdenie, že koronavírus viedol k veľkým zmenám. Čo sa však skutočne zmenilo? Prinášame vám poznatky a perspektívy z podnikovej kultúry spoločnosti DACHSER.

Pandémia priniesla konkrétne zmeny a prinútila ľudí prispôsobiť sa mimoriadnym situáciám.

Celosvetová pandémia COVID-19 sa stala prelomovou udalosťou. To, čo sme si predtým ani netrúfali predstaviť, je teraz realitou, ktorá ovplyvňuje naše osobné aj pracovné životy. Mnohé metódy práce, najmä spôsoby spolupráce, sú veľmi odlišné od tých, ktoré boli zaužívané pred viac ako rokom. Nespočetné množstvo procesov, ktoré neboli elektronizované alebo sa stále vykonávali osobne, sa odvtedy digitalizovalo. Tu je jeden príklad z praxe: vo februári 2020 sa v DACHSER uskutočnilo približne 400 virtuálnych stretnutí formou videokonferencií. V novembri sa tento počet vyšplhal na 28 000. Na začiatku roka 2021 pracovalo z domu viac ako 5 000 zamestnancov.

Hľadanie odolnosti a zmyslu v každodennej rutine

Pandémia však tiež zvýšila povedomie verejnosti o význame logistického priemyslu. Koncept odolnosti sa v súvislosti s COVID-19 objavuje stále znova. Ako sa ľudia prispôsobujú núdzovým situáciám? V galérii zamestnanci DACHSER opisujú, ako sa teraz pozerajú na svoju prácu inými očami a aké konkrétne zmeny priniesla pandémia. Prezrite si fotografie.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova