DACHSER  Slovakia rozširuje sieť priamych liniek

Pozemná preprava v Európe – DACHSER je odborník, ktorému môžete veriť.

DACHSER Slovakia opäť posilňuje svoju sieť priamych liniek. Vďaka tomu sa mu neustále darí zvyšovať kvalitu poskytovanej zbernej služby. Od januára 2020 je otvorená nová exportná linka do rumunského Brašova. Ďalšie rozšírenie je v plánovaní vrátane liniek do Litvy, Lotyšska, Estónska a Bieloruska.

DACHSER  Slovakia rozširuje sieť priamych liniek

Z Lozorna do Brašova je novo prevádzkovaná jednosmerná prípojná linka, ktorej cieľom je prepraviť viac ako 10 ton pre každú cestu. Táto linka ide do Rumunska každý deň. Od minulého roku môžu zákazníci využívať aj tri nové vývozné linky z Lozorna do Langenhagen, Štrasburgu a Himbergu, a to v oboch smeroch prevádzkovaných každý deň. Ďalšími 4 novými spojeniami sú dovozné linky z Bilbaa, Mannheimu, Gersthofenu a Varšavy do Lozorna, pričom všetky smerujú idú jednosmerne. Celkovo poskytuje DACHSER Slovakia priame linky do 15 krajín. Linky prepravujú obvyklý priemyselný tovar, avšak špeciálne objednávky je možné vybaviť na požiadanie.

Zberná služba spoločnosti DACHSER

“Neustále pracujeme na tom, aby naša sieť fungovala efektívne a zaisťovala spojenie s tými krajinami, kde je to naozaj potrebné. Snažíme sa flexibilne reagovať na dopyt trhu, takže dôsledne monitorujeme vyťaženosť Hub-ov a kamiónov pri existujúcich linkách a pravidelne zriaďujeme nové spojenia,” vysvetľuje Roman Stoličný, generálny riaditeľ DACHSER Slovakia. "Vyťaženie je u nás naozaj obrovské. Len z DACHSER Bratislava Logistics Center v Lozorne denne odchádza 42 liniek do 15-tich krajín,” dodáva Roman Stoličný.

Medzi najviac vyťažené linky patria tie, ktoré smerujú do Pilisvörösváru, Ljublany, Záhrebu alebo Bukurešti. Smerom na západ sú to naopak linky z nemeckého Memmingenu a Radeburgu, z Bologne, Padovy alebo zo Strasbourgu.

Zberná služba spoločnosti DACHSER funguje na princípe hustej logistickej siete vytvorenej zo strategicky umiestnených pobočiek, ktoré sú prepojené pravidelnými priamymi linkami. Vďaka tomu dokáže DACHSER prepraviť aj menšie množstvo tovaru v zbernej sieti v časoch porovnateľných s celovozovými prepravami. Celkovo pritom objemy prepravovaného tovaru medziročne rastú. V súvislosti so zvyšujúcimi sa objemami prepravovaného tovaru, ktoré prechádzajú cez Slovensko, DACHSER Slovakia tento rok dokončil aj rozšírenie logistických priestorov DACHSER Bratislava Logistics Center v Lozorne o viac ako 3000 m2. Výrazne tak zväčšil súčasné priestory a zvýšil počet nakladacích brán, ktorých počet stúpol o 31, vrátane jednej XXL, ktorá je určená pre nadrozmerné zásielky.

 

 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova