DACHSER otvára pobočku v argentínskom vinárskom regióne Mendoza

Nová pobočka rozširuje možnosti dodávateľského reťazca DACHSERu, aby víno putovalo z vinice rovno do regálu. DACHSER tak posilňuje svoje pôsobenie v Južnej Amerike.

DACHSER znovu rozširuje svoje pôsobenie v Južnej Amerike, a to vďaka novej pobočke v argentínskom vinárskom regióne Mendoza. Nová lokalita približuje DACHSER jeho zákazníkom v regióne a zároveň podporuje možnosti dodávateľského reťazca, tak aby víno putovalo “z vinice priamo do regálu”.

Mendoza - vinársky región v Argentíne
Mendoza - vinársky región v Argentíne

“Vzhľadom na to, že Mendoza je najväčšia vinárska oblasť v Latinskej Amerike, považovali sme, s ohľadom na úroveň našich skúseností, ale aj na výzvy a príležitosti spojené s prepravou vína, vybudovanie pobočky v tomto regióne za ďalší logický krok pre rozvoj DACHSERu,” hovorí Guida Gries, Managing Director, DACHSER Air & Sea Logistics Americas. “S výhodou, akou je špecializovaný tím logistických expertov v blízkosti vinárstva, dokáže DACHSER zabezpečiť správnu a efektívnu prepravu takýchto chúlostivých produktov.”

“Vzhľadom na to, že Mendoza je najväčšia vinárska oblasť v Latinskej Amerike, považovali sme, s ohľadom na úroveň našich skúseností, ale aj na výzvy a príležitosti spojené s prepravou vína, vybudovanie pobočky v tomto regióne za ďalší logický krok pre rozvoj DACHSERu."

Guido Gries, Managing Director, DACHSER Air & Sea Logistics  Americas

Pobočka spoločnosti DACHSER v Mendoze bude schopná lokálne riešiť rastúci dopyt po prvotriednom argentínskom víne z hľadiska súdržného dodávateľského reťazca.

Či sa kontajner pošle prostredníctvom námornej nákladnej prepravy (FLC alebo LCL) alebo medzinárodnou leteckou prepravou samotní dodávatelia vína budú môcť dohliadať na túto prepravu. Logistickí experti, ako je DACHSER, sa pritom budú starať o každý detail, takže vinárske produkty sa dostanú do svojej cieľovej destinácie v najlepšej možnej kvalite. A to aj vďaka rozsiahlej celosvetovej prepravnej a skladovacej sieti, ktorá zahŕňa nielen služby preclenia a daňových povinností, ale aj služby v mieste predaja a logistiku reklamných materiálov  , ktoré ponúka Food Logistics Business Unit DACHSERu v Európe.

DACHSER umožňuje výrobcom vína z Mendozy skutočne naplno realizovať dodávateľský reťazec “z vinice do regálu”. DACHSER dodržiava najvyššie štandardy kvality pri poskytovaní komplexných riešení v rámci svojej siete, či už ide o obyčajné skladovanie, leteckú prepravu, pravidelné nakládky kontajnerov do ich plnej kapacity, konsolidáciu zásielok, kontajnery s riadenou teplotou, inovatívne fólie pre obloženie námorných kontajnerov chrániace tovar pred kolísaním teploty, či flexitanky.

Podpora ďalších možností rastu argentínskeho vinárskeho priemyslu

Argentína je všeobecne považovaná za krajinu s najvyššou produkciou vína v Južnej Amerike a je hlavným importérom na trhy, ako sú Spojené štáty americké, Spojené kráľovstvo, Španielsko a ďalšie. Eduardo Fernandes, Country Manager DACHSERu Argentína dodáva: “Naša prítomnosť v regióne Mendoza zdôrazňuje náš záväzok voči argentínskemu vinárskemu priemyslu a jeho špecifickým požiadavkám na dopravu a logistiku. Tým, že máme pobočku v regióne Mendoza v blízkosti lokálnych výrobcov dokážeme ponúkať riešenie celého dodávateľského reťazca na zákazku, čo vytvára pridanú hodnotu a konkurenčnú výhodu.“

DACHSER, spoločnosť s pevnou a rozsiahlou celosvetovou sieťou a centrálou v Nemecku, je prvým poskytovateľom prepravných a logistických služieb, ktorý ponúka služby globálnej optimalizácie v rámci celého dodávateľského reťazca “z vinice do regálu”.

Popri dodávkach vína zabezpečuje DACHSER Air & Sea Logistics centrálne logistické služby pre všetky importované aj exportované zásielky miestneho trhu v oblasti Mendozy. Globálne letecké a námorné nákladné služby spoločnosti DACHSER zahŕňajú konzultácie ohľadom globálnej prepravy, ako aj leteckú a námornú nákladnú prepravu a prevádzkovú manipuláciu s nákladom na mieste. Táto kombinácia globálnej siete a regionálnej blízkosti k zákazníkovi je kľúčom k poskytnutiu najlepšej možnej kvality služieb pri zaistení dovozu a vývozu tovaru do celého sveta.

“Pobočka DACHSERu v oblasti Mendozy sa zameriava na zabezpečenie ešte lepších služieb zákazníkom prostredníctvom širokého portfólia služieb a benefitov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky dodávateľského reťazca. Ako profesionál v oblasti globálnej leteckej a námornej logistiky, usiluje DACHSER o prepojenie všetkých čiastkových krokov dodávateľského reťazca s tou správnou službou a riešením tak, aby sa splnili potreby zákazníkov n v oblasti dovozu aj vývozu,” dodáva Guido Gries.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova