Kariéra Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
Všetky dostupné eLogistics aplikácie nájdete tu tu

DACHSER News

Správy 09.06.2021
Zamestnanci spoločnosti DACHSER čítajú deťom

DACHSER je inovatívny nielen v oblasti dopravy, ale aj v oblasti dobrovoľníckych aktivít. Dlhodobo pomáha zrakovo postihnutým deťom z bratislavskej školy Svrčia. V máji bolo spustené pilotné kolo projektu "Čítame deťom", ktorý vymysleli zamestnanci DACHSERu a ktorého cieľom je osobné stretnutie s deťmi, rozhovor a čítanie.

Správy 07.06.2021
"Vysoká úroveň stability a spoľahlivosti"

Hoci je v súčasnosti ťažké robiť konkrétne prognózy, existuje dôvod na opatrný optimizmus. Generálny riaditeľ Burkhard Eling o prvých trendoch a vyhliadkach na rok 2021.

Informácie o trhu 03.06.2021
Prerušenie prevádzky hamburského prístavu spôsobuje preťaženie

Touto aktualizáciou by vás spoločnosť DACHSER chcela informovať, že prístavná doprava v Hamburgu je v súčasnosti ovplyvnená rôznymi faktormi.

Správy 03.06.2021
Veľká nádej vkladaná do vodíku − pohľad na budúce technológie

Akú úlohu zohráva vodík pri plánovaní logistiky bez emisií skleníkových plynov? Výskum zdroja energie s chemickou značkou H2.

Tlačové správy 01.06.2021
DACHSER vytvára viac ložného priestoru

Medzinárodný logistický poskytovateľ DACHSER prechádza od apríla 2021 pri obstarávaní nových návesov výlučne na tzv. megatrailery. Vďaka väčšiemu ložnému priestoru pri zachovaní rovnakej dĺžky a šírky sú tieto megatrailery hospodárnejšie a dosahujú nižšiu spotrebu paliva ako bežné návesy. Premena celého vozového parku, ktorá predstavuje obstaranie celkovo 680 nových megatrailerov, by mala byť v Nemecku dokončená v roku 2027. V nasledujúcich rokoch sa takáto obnova vozového parku začne aj v ďalších 24 európskych krajinách, v ktorých má oblasť European Logistics zastúpenie.

Správy 28.05.2021
DACHSER Food Logistics otvára novú pobočku v talianskom regióne pri Miláne

DACHSER Food Logistics otvorila novú pobočku v meste Massalengo neďaleko Milána v regióne Lombardia. Blízkosť diaľnice A1 ponúka výrobcom potravín rýchle spojenie do celého Talianska a Európy.

Správy 26.05.2021
Zmena je jeho život

Stefan Hohm nastúpil do spoločnosti DACHSER ako Chief Development Officer (CDO) v januári 2021. Teraz je zodpovedný za novú podnikovú divíziu IT & Development (ITD), ktorá sa zaoberá výskumom a vývojom, témami inovácií, IT, zmluvnou logistikou a globálnymi priemyselnými riešeniami. Stefan Hohm (48) začal svoju kariéru v spoločnosti v roku 1992 v rámci programu duálneho štúdia. Dnes, po takmer tridsiatich rokoch, je rovnako nadšený, energický a zapálený pre DACHSER a logistiku ako na začiatku. Aby sme zistili, čo formovalo jeho doterajšiu kariéru a ako plní svoje nové povinnosti člena predstavenstva, položili sme mu niekoľko otázok.

2
Správy 21.05.2021
Dlhodobá stratégia spoločnosti DACHSER na ochranu klímy

Aktívna ochrana klímy je súčasťou celkovej zodpovednosti spoločnosti DACHSER. Logistický poskytovateľ je lídrom v oblasti ochrany klímy založenej na efektívnej logistike a technických inováciách. A to aj v spolupráci so zákazníkmi a partnermi, ktorí tiež chcú aktívne ovplyvňovať posun logistiky smerom k nízkoemisným alebo bezemisným technológiám. Je to jediný spôsob, ako dosiahnuť ciele druhej etapy Parížskej dohody a ciele Európskej únie a mnohých ďalších krajín v oblasti ochrany klímy v strednodobom a dlhodobom horizonte.

Informácie o trhu 14.05.2021
Správne uskladnené – Skladovacie kapacity v spoločnosti DACHSER

Potrebujete skladovacie kapacity alebo čelíte iným logistickým výzvam? Profitujte z holistického logistického konceptu individuálne prispôsobenému vašim potrebám.

Tlačové správy 13.05.2021
DACHSER rozširuje bezemisné doručovanie do jedenástich európskych miest

Spoločnosť DACHSER bude do konca roka 2022 dodávať do centier miest najmenej 11 európskych metropolít bez emisií. Bezemisné doručovanie spoločnosti DACHSER bolo už zavedené v Stuttgarte, Freiburgu a Osle. Prípravy už prebiehajú v Berlíne, Mníchove, Štrasburgu, Paríži, Prahe, Kodani, Madride a Porte.

Brexit: Čo treba ešte zvážiť

Náš tím zameraný na Brexit položil základy dobre pracujúcej a bezpečnej logistickej siete z a do Spojeného kráľovstva.

Veľa spoločností, ktoré sú závislé na bezproblémovej preprave svojich produktov sa však na Brexit nepripravilo. Tieto spoločnosti by sa mali pripraviť čím skôr ak, chcú v obchode pokračovať. Všetky potrebné informácie nájdete po kliknutí na odkaz nižšie.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2020)

47404000
Obrat v EUR (hrubý (brutto), nekonsolidovaný, vrátane dovozných ciel a dane z obratu)
5
Pobočky:
627000
Zásielky:
viac