Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Informácie o trhu 20.02.2020
Ďalšie operatívne informácie spoločnosti DACHSER v Číne

Prinášame najnovšie informácie o prevádzke našich pobočiek v Číne.

Celkový stav

Prevádzka v továrňach a podnikoch sa postupne obnovuje, ale zatiaľ veľmi pomaly. Úrady sa snažia obmedziť šírenie nového koronavírusu, teraz známeho ako COVID-19. Aby sa predišlo šíreniu vírusu na pracovisku, musia spoločnosti pred návratom svojich zamestnancov späť do práce podať žiadosť miestnym úradom. Žiadatelia musia preukázať, že spĺňajú prísne hygienické požiadavky a sú schopní poskytnúť zamestnancom adekvátne hygienické potreby.

Pobočky DACHSER

Všetky pobočky spoločnosti DACHSER sú v prevádzke. Niektoré pobočky sú v procese podávania žiadostí o obnovenie prevádzky ešte uzavreté, napriek tomu väčšina zamestnancov pracuje z domu. Ospravedlňujeme sa za meškanie niektorých procesov, pretože väčšina jednotiek dodávateľského reťazca v Číne ešte nie je úplne využívaná.

Všetky pobočky DACHSER s výnimkou Kunshan a Wu-chan pokračujú v prevádzke s ohľadom na miestne karanténne postupy a preventívne opatrenia

▪Sklad Kunshan bude pokračovať v činnosti, len čo mu budú udelené potrebné povolenia

▪Wu-chan je uzavretý a jeho opätovné otvorenie je naplánované na 24. februára 2020, zmeny môžu nastať v závislosti na aktuálnej situácii

▪Väčšina našich zamestnancov v súčasnej dobe pracuje z domu

▪Hongkongská pobočka je v plnej prevádzke

Prepravná logistika v Číne

Hoci sa snažíme, aby bol váš dodávateľský reťazec čo najplynulejší, nemôžeme ovplyvniť všetky jednotky v dodávateľskom reťazci, ktoré ešte nedosiahli plnú kapacitu. Očakáva sa preto meškanie.

Pozemná preprava:

▪Bojujeme s nedostatkom vodičov nákladných automobilov, existuje len obmedzený počet prepravných spoločností, ktoré dostali povolenie na obnovenie prevádzky

▪Situácia pre vnútroštátnu kamiónovú prepravu je náročná kvôli prísnejším predpisom v cestnej doprave

▪Prístupové cesty do Šanghaja sú prísne kontrolované, čo môže ovplyvniť doručovanie zásielok do prístavu a na letisko Šanghaj Pudong

▪Pre vjazd a výjazd nákladných vozidiel do a z provincie Hubei je potrebný prepravný certifikát

Letecká preprava:

▪Letecké spoločnosti pokračujú v leteckej nákladnej preprave do a z Číny

▪Bojujú však s nedostatkom kapacít, pretože mnoho leteckých spoločností pozastavilo lety pre osobnú dopravu

▪Našim zákazníkom sú pre urgentné prepravy k dispozícii charterové služby so zaručeným časom odletu a prepravy

Námorná preprava:

▪Nákladné spoločnosti znížili počet odplávaní do a z Číny

▪S výnimkou Wu-chan sú v prevádzke všetky oceánske terminály

▪Kontajnerová preprava obnovila približne 50% normálnej kapacity

▪Spojené štáty a Vietnam vyžadujú karanténu pre lode opúšťajúce čínske prístavy

Železničná preprava:

▪Železničné spoločnosti znížili počet spojov do a z Číny; niektoré vlakové stanice (Wu-chan, Yiwu, Zhengzhou) sú uzavreté až do odvolania
▪Železniční terminály sú v prevádzke s výnimkou Wu-chan (stanica Wujiashan)
▪Colná správa funguje s výnimkou Wu-chan
▪Služby FCL pred prepravou a počas prepravy sú komplikované, pretože miestne úrady uplatňujú odlišné zásady riadenia dopravy
▪Služby LTL nie sú v súčasnej dobe k dispozícii

Spoločnost DACHSER prijala núdzové opatrenia a ponúkneme vám najlepšie alternatívne riešenie pre zachovanie kontinuity vášho dodávateľského reťazca v prípade akýchkoľvek problémov s prepravou.

Našim zákazníkom neustále poskytujeme najnovšie informácie o aktuálnej situácii. V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obráťte na vášho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER.

Informácie o trhu 14.02.2020
Koronavírus: aktuálne prevádzkové informácie spoločnosti DACHSER v Číne

Prinášame ďalšie informácie o súčasnej situácii v Číne. Aby sa podarilo nový koronavírus udržať pod kontrolou, prijali miestne orgány v Číne niekoľko opatrení, aby zabránili zhromažďovaniu osôb a minimalizovali riziko nákazy.

Veľa pobočiek spoločnosti DACHSER bolo znovu otvorených v pondelok 10. februára 2020, ale kvôli bezpečnostným opatreniam a zákazu cestovania zo strany úradov sa pracuje iba v obmedzenom režime. Bohužiaľ možno očakávať meškanie a prevádzkové komplikácie, ako je nedostatok nákladných vozidiel a obmedzená kapacita.

• Pobočky DACHSER v Čcheng-tu, Nanjingu, Ningbo, Shenzen, Su-čou a Zhongshan sú v súčasnej dobe stále uzatvorené; naši zamestnanci však pracujú z domu.

• V krátkodobom horizonte by mohlo dôjsť k ďalším zmenám, čo sa týka otvorenia týchto pobočiek, o ktorom vás budeme informovať.

• Pobočka v Hongkongu je opäť plne funkčná.

Prostredníctvom našich webových stránok vás budeme aj naďalej informovať o aktuálnom dianí a dopade na váš dodávateľský reťazec. V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obráťte na vášho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER.

2
Správy 13.02.2020
Sila dát

Rýchlejšie a lepšie dáta prospievajú celému dodávateľskému reťazcu. Pomáhajú zvýšiť predvídateľnosť, účinnosť a udržateľnosť tokov tovarov a informácií v časoch obmedzených zdrojov.

3
Správy 07.02.2020
DACHSER rozširuje svoje pobočky v Európe

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER rozširuje v nemeckom regióne Horné Franky svoju kontraktnú logistiku a sťahuje sa do nového skladu v meste Hof. Stavba by mala byť dokončená v jeseni 2020. K ďalšej prelomovej udalosti v rozširovaní logistických centier DACHSERu došlo v polovici decembra v Rotterdame vo Waddinxveene, v Južnom Holandsku. Vďaka výstavbe nových priestorov tu môže DACHSER svojim zákazníkom ponúknuť ešte väčšiu skladovaciu kapacitu.

Informácie o trhu 03.02.2020
Koronavírus: operatívne informácie spoločnosti DACHSER v Číne

Nový Koronavírus sa v Číne v krátkej dobe rýchlo rozšíril a veľa miest a provincií potvrdilo prípady nakazených osôb. Aby epidémia bola udržaná pod kontrolou, ústredná čínska vláda oznámila predĺženie lunárneho nového roka do 2.februára 2020. Úrady v provincii Chu-pej, ktorá je centrom epidémie, však požiadali firmy v tomto regióne, aby svojim zamestnancom predĺžili dovolenku až do 10. februára.

Pobočky spoločnosti DACHSER

Väčšina pobočiek spoločnosti DACHSER v Číne bude oficiálne znovuotvorená 10. februára 2020. Od pondelka 3. februára 2020 bude v závislosti od danej lokality a povolení miestnych úradov pracovať len nevyhnutný počet zamestnancov, ktorí zaistia spracovanie kritických zásielok a minimalizujú nežiadúce situácie, ako je zadržanie či poplatok za zdržanie zásielok, vydanie TLX atď. Ospravedlňujeme sa, že nedokážeme zaistiť všetky logistické operácie, ale budeme sa snažiť udržiavať aspoň základnú prevádzku čo najlepšie.

Dátum znovuotvorenia pobočiek sa mení každým dňom, v závislosti od aktuálnej situácie. Ku dňu 31. januára 2020 boli dátumy znovuotvorenia pobočiek nasledovné:

 • Peking: 3. februára 2020
 • Čcheng-tu: 3. februára 2020
 • Dalian: 10. februára 2020
 • Dongguan: 10. februára 2020
 • Guangzhou: 10. februára 2020
 • Nanjing: 10. februára 2020
 • Ningbo: 10. februára 2020
 • Qingdao: 10. februára 2020
 • Šanghaj: 10. februára 2020
 • Shenzhen: 10. februára 2020
 • Suzhou: 10. februára 2020
 • Tianjin: 3. februára 2020
 • Wu-chan: 14. februára 2020
 • Xiamen: 10. februára 2020
 • Zhongshan: 10 februára 2020

Logistické operácie vo Wu-chanu

Zamestnanci DACHSER z pobočky Wu-chan budú pracovať z domu a niektoré logistické operácie bude zaisťovať náš tím v Šanghaji. Úrady v provincii Chu-pej oznámili, že zákazníci budú musieť použiť prepravný certifikát od miestnej vlády a tento certifikát odovzdať logistickej spoločnosti, pokiaľ si chcú pre zásielky z alebo do tejto provincie poslať kamióny.

Situácia v Číne

Aj keď sa snažíme udržať prevádzku čo najplynulejšiu, väčšina továrni v Číne je stále zatvorená, a prepravné služby, letová prevádzka ako aj terminály fungujú len na minimálnej servisnej úrovni.

Očakávajú sa oneskorenia a ďalšie prevádzkové problémy.

 

Informácie o trhu 30.01.2020
Brexit: Od 31. januára 2020 začína prechodné obdobie

Británia opustí Európsku úniu 31. januára 2020. Za súčasnej situácie nedochádza ku zmene v preprave tovarov medzi krajinami Európskej únie a Veľkou Britániou až do konca tohto roka. Potom by mala vstúpiť do platnosti dohoda o voľnom obchode medzi krajinami EÚ a Veľkou Britániou. Stále však nie je jasné, či takáto dohoda o voľnom obchode bude dohodnutá a schválená do konca roka.

V Brexit checkliste (ku stiahnutiu dole) preto stále poskytujeme prehľad nevyhnutných prípravných opatrení. V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktujte prosím svoju kontaktnú osobu v príslušnej pobočke spoločnosti DACHSER.

Správy 28.01.2020
DACHSER Brno má nového Operations Managera

Michal Císař nastúpil na pozíciu Manager Operations pobočky DACHSER Brno. Bude mať na starosti riadenie všetkých kľúčových tímov logistickej prevádzky.

Správy 24.01.2020
DACHSER  Slovakia rozširuje sieť priamych liniek

Pozemná preprava v Európe – DACHSER je odborník, ktorému môžete veriť.

DACHSER Slovakia opäť posilňuje svoju sieť priamych liniek. Vďaka tomu sa mu neustále darí zvyšovať kvalitu poskytovanej zbernej služby. Od januára 2020 je otvorená nová exportná linka do rumunského Brašova. Ďalšie rozšírenie je v plánovaní vrátane liniek do Litvy, Lotyšska, Estónska a Bieloruska.

Správy 23.01.2020
Situácia na trhu môže byť napätá, ale sme pripravení.

Situácia na európskom logistickom trhu bola ovplyvnená zhoršujúcimi sa očakávaniami analytikov, pokiaľ ide o vývoj európskej ekonomiky. S finančnou a administratívnou manažérkou spoločnosti DACHSER Slovakia s  Ivetou Šurganovou sme sa rozprávali o tom, ako sa spoločnosť pripravuje na tento rok alebo ako súčasná ekonomická situácia na slovenskom trhu ovplyvňuje trh práce.

Správy 16.01.2020
Najväčšia logistická operácia sveta sa blíži, pripravte sa!

Už 25. januára sa začne nový čínsky rok v znamení Potkana. Príchod čínskeho nového roku oslavuje 20 percent svetovej populácie a do pohybu sa dáva až 800 miliónov ľudí. Podnikatelia, ktorí robia obchod s Ázii, sú už dávno pred sviatkami uprostred prevádzkového plánovania toho, ako v tomto období zostane ich obchodná kontinuita bezproblémová.

DACHSER Interlocking

Začnite spolupracovať so spoločnosťou DACHSER a vykročte v ústrety vášmu cieľu!

Zdokonaľte váš globálny dodávateľský reťazec; prostredníctvom integrovania sietí Road Logistics a Air & Sea Logistics vám ponúkame výhody optimalizovaných procesov rôznych prepravcov a prepravných systémov.

Vďaka inteligentným riešeniam sme schopní mať kontrolu nad celým dodávateľským reťazcom a zaručiť plynulý pohyb tovaru a informácií po celom svete. Naši špecialisti v oblasti logistiky vytvárajú dokonale integrované riešenia.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2018)

44677000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
2205000
Zásielky:
viac