Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Správy 02.10.2019
Vďaka reguláciám IMO 2020 bude prevádzka lodí ekologickejšia

V januári 2020 vstúpia do platnosti nové usmernenia Medzinárodnej námornej organizácie (IMO) ohľadom ekológie, ktoré sa dotýkajú celosvetovej lodnej prepravy. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké dopady to môže mať na životné prostredie.

Tlačové správy 01.10.2019
Omnikanálová logistika s inteligentnými dátami

Obchody pre domácich majstrov s “omnichannel” konceptom teraz využívajú naozaj všetky dostupné predajné kanály. Inteligentné logistické riešenia, akými je napríklad tzv. “drop shipment” to podporujú.

Informácie o trhu 30.09.2019
Oslavy čínskeho Zlatého týždňa

Začiatok októbra sa v celej Číne ponesie v duchu osláv založenia Čínskej ľudovej republiky. Tento sviatok pripadá na 1. október a nadväzuje na neho týždenné voľno. V priebehu Zlatého týždňa, od 1. do 7. októbra, bude veľa podnikov v Číne zatvorených; továrne a výrobné linky prestanú pracovať. Niektoré z nich možno obnovia činnosť ešte neskôr, než po oficiálnom ukončení voľna. Pre logistiku a dopravu je toto obdobie, tesne pred dňami pracovného voľna, veľmi náročné, pretože továrne pred začiatkom voľna zrýchľujú výrobu.

 Dopad na námornú nákladnú prepravu

Väčšina poskytovateľov námornej nákladnej prepravy ruší plavby nielen v priebehu Zlatého týždňa, ale aj pred a po období príslušného pracovného voľna, aby prispôsobili svoje služby slabému dopytu na trhu. Niektorí prepravcovia zrušili plavby smerom na západ už v 39. týždni. Väčšinou sú však rušené linky najmä v 40. a 41. týždni, pričom k bežným cestovným poriadkom sa námorná preprava vracia až v 43. týždni. Ohľadne aktuálnych informácii bez váhania kontaktujte zástupcu DACHSERu a naplánujte si vašu prepravu. 

Dopad na leteckú nákladnú prepravu

V priebehu voľna bude letecká nákladná preprava v miestnych pobočkách buď úplne zrušená, alebo bude fungovať len s veľmi obmedzeným množstvom pracovníkov. Čo sa týka leteckého importu, vybavované budú iba vopred dohodnuté zásielky. Pokiaľ ide o export, treba rátať s tým, že nákladný priestor leteckej nákladnej prepravy bude značne obmedzený.

Pobočky DACHSERu v Číne

Pobočky DACHSERu v Číne budú od 1. do 7. októbra uzavreté a ich činnosť bude obnovená 8. októbra.

Ak máte urgentnú zásielku alebo akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

 

Tlačové správy 23.09.2019
DACHSER logistické centrum Bratislava otvára novú prekládkovú halu

DACHSER Slovakia ukončil 9. septembra 2019 práce na rozšírení existujúcich skladovacích priestorov DACHSER logistického centra Bratislava v Lozorne a to o viac ako 3000 m2. S najnovšou investíciou vo výške približne 3 milióny eur dochádza k výraznému zväčšeniu súčasných priestorov a navýšenie počtu nakladacích brán. Tých bude o 31 viac, jedna z nich označená XXL je určená pre nadrozmerné zásielky. Nová prekládková hala bude vybavená najmodernejšími technológiami pre potreby transportu.

Informácie o trhu 20.09.2019
Brexit checklist - čomu by ste mali venovať pozornosť?

Čomu by mali zákazníci DACHSER venovať pozornosť v prípade tvrdého Brexitu?

V prípade tvrdého Brexitu by bolo veľkou výzvou meškanie prepravy v dôsledku prekračovania hraníc a tiež nové byrokratické bremeno pre nákladnú dopravu s Veľkou Britániou. Podľa pravidiel WTO by bolo nutné očakávať dlhšie čakacie doby kvôli hraničným kontrolám a colnému odbaveniu všetkého tovaru.

Brexit - Informácie pre zákazníkov ASL

Keďže čelíme možnosti, že Veľká Británia opustí Európsku úniu do konca októbra, ovplyvní to zásielky z a do Veľkej Británie a sú očakávané meškania. Jedným z dôvodov je, že colné orgány musia spracovať vyššie percento zásielok a že európski zasielatelia by mohli prejsť na leteckú nákladnú dopravu, aby sa vyhli hraničným kontrolám.

Očakávame oneskorenie najmä v prípade zásielok, ktoré sa nepresunú priamo do Spojeného kráľovstva alebo z neho priamo, ale cez kontinentálnu Európu. Napríklad, ak sa zásielky námornej nákladnej dopravy vykladajú v Rotterdame a potom sa posielajú do Veľkej Británie prostredníctvom nákladných automobilov a trajektov:

• Fiškálne zastúpenie v kontinentálnej Európe už nebude viac možné pre tovary do Veľkej Británie. Namiesto toho sa bude musieť otvoriť tranzitný režim.

• Očakávané problémy v oblasti Calais / Dover spôsobia oneskorenie v dodávke tovarov do Veľkej Británie.

• V prípade potreby bude nutné zmeniť aj Incoterms pre určité dodávky z EÚ do Veľkej Británie, pretože bude nevyhnutné zahrnúť aj náklady za colné obavenie.

Preto dôrazne odporúčame expedovať priamo do Veľkej Británie, kedykoľvek je to možné, aspoň kým sa  veci ohľadne Brexitu nevyjasnia.Všetko potrebné sme pre Vás zhrnuli do nášho „Brexit Checklistu“.

Správy 11.09.2019
DACHSER otvára ďalšiu pobočku v Poľsku

Začiatkom septembra otvoril medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER novú pobočku v juhovýchodnom Poľsku, v Rzeszowe. Pobočka situovaná v Podkarpatskom vojvodstve, je deviatou lokáciou DACHSERu v Poľsku. Okrem cestnej dopravy a skladovania bude pobočka Rzeszów zabezpečovať aj medzikontinentálnu prepravu tovaru, najmä leteckú nákladnú dopravu.

Správy 27.08.2019
Najväčšia loď sveta vyplávala na svoju prvú plavbu

Dopravná spoločnosť MSC (Mediterranean Shipping Company) spustila na vodu najväčšiu nákladnú loď sveta. Plavidlo MSC Gülsün sa na svoju prvú plavbu vydalo z prístavu Xingang 8. júla, pričom do cieľovej destinácie, Gdansku, pričom do cieľovej destinácie, Gdansku, dorazila koncom augusta. 

Správy 21.08.2019
DACHSER Czech Republic nasadil ďalší cestný vlak

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER Czech Republic nasadil ďalší cestný vlak, tzv. Road train na pravidelnej linke. Veľkokapacitné vozidlá na pravidelných denných linkách medzi Ostravou a Brnom majú o 40 percent vyššiu kapacitu ako súčasné súpravy s dvoma výmennými nadstavbami, ktoré na linkách doteraz jazdili.

Tlačové správy 12.08.2019
Radovan Rodina  sa stal manažérom kontraktnej logistiky DACHSER Lozorno

Radovan Rodina bol oficiálne vymenovaný na pozíciu Contract Logistics Manager DACHSER Lozorno. Bude sa venovať vytvoreniu efektívneho riadenia kontraktnej logistiky, pričom dôležitou súčasťou jeho pracovnej náplne je neustále zlepšovanie kvality a produktivity.

Informácie o trhu 09.08.2019
Možné meškania letov do a z Číny

Tajfún v Číne, ktorý je ekvivalentom hurikánu kategórie 3, môže viesť k meškaniu letov do a z Číny. Dôsledky búrky pociťujeme na celom Taiwane. Cez víkend sa tajfún presunie smerom do Číny alebo prejde k pobrežiu a povedie tak ku zatvoreniu škôl a kancelárií, ako aj rušeniu letov v dôsledku poveternostných podmienok.

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na miestneho zástupcu spoločnosti DACHSER.

 

DACHSER Interlocking

Začnite spolupracovať so spoločnosťou DACHSER a vykročte v ústrety vášmu cieľu!

Zdokonaľte váš globálny dodávateľský reťazec; prostredníctvom integrovania sietí Road Logistics a Air & Sea Logistics vám ponúkame výhody optimalizovaných procesov rôznych prepravcov a prepravných systémov.

Vďaka inteligentným riešeniam sme schopní mať kontrolu nad celým dodávateľským reťazcom a zaručiť plynulý pohyb tovaru a informácií po celom svete. Naši špecialisti v oblasti logistiky vytvárajú dokonale integrované riešenia.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2018)

44677000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
2205000
Zásielky:
viac