Kariéra Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
Všetky dostupné eLogistics aplikácie nájdete tu tu

DACHSER News

31.08.2021
Vážne dopravné obmedzenia na letisku Shanghai Pudong (PVG)

Letecká nákladná doprava na letisku PVG v Šanghaji je opäť ohrozená po tom, ako bolo minulý piatok 20. augusta na letisku Pudong v Šanghaji (PVG) zaznamenaných niekoľko pozitívnych prípadov nakazenia vírusom Covid-19.

2
30.08.2021
Vakcíny pre Berlín

Boj proti pandémii pomocou očkovania, osobných ochranných prostriedkov a inteligentnej logistiky. Berlínsky senát poveril logistikou vakcín osvedčeného partnera, spoločnosť DACHSER v berlínskom Schönefelde.

26.08.2021
DACHSER zriaďuje kompetenčné centrum pre dátovú vedu a strojové učenie

Od začiatku júna združuje DACHSER odborné znalosti získané v rámci rôznych výskumných a inovačných projektov v oblasti umelej inteligencie, strojového učenia a dátovej vedy v novovybudovanom internom kompetenčnom centre Data Science & Machine Learning.

24.08.2021
Aktuálne informácie o situácii v prístavoch Ningbo a možných dôsledkoch

V súvislosti s uzavretím prístavu Ningbo Meishan by sme vám radi poskytli prehľad súčasnej situácie a možných dôsledkov.

2
23.08.2021
Údaje pre zlepšovanie kvality a ergonómiu procesov

Spoločnosť DACHSER spojila svoje sily so začínajúcou spoločnosťou MotionMiners, aby lepšie pochopila pracovný tok v tranzitných termináloch. Spoločnosť MotionMiners testovala novú metódu na zlepšenie kvality procesov na piatich rôznych miestach, ktorá by mala mať pozitívny vplyv aj na celkovú ergonómiu práce.

18.08.2021
Vymeniteľné nadstavby oslavujú 50. narodeniny

Štandardný nákladný kontajner pre zbernú logistiku oslavuje tento rok 50. narodeniny. Koncept výmennej karosérie vyvinul koncom 60. rokov 20. storočia Thomas Simon, ktorý sa inšpiroval lodnými kontajnermi. Po počiatočných výhradách sa vymeniteľná nadstavba stala prelomovou inováciou v pozemnej logistike, ktorá spôsobila revolúciu v celom odvetví.

16.08.2021
Spoločnosť DACHSER rozširuje svoju pobočku vo Willebroeku

Spoločnosť DACHSER investuje do svojej pobočky v belgickom meste Willebroek pri Antverpách. Rozšírenie cross-doku a parkoviska sa začalo toto leto a má byť dokončené do konca tohto roka.

13.08.2021
DACHSER pokračuje v digitalizácii

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER zavádza nové nástroje na uľahčenie operácií a využívanie moderných technológií. Zamestnanci na všetkých pracoviskách spoločnosti DACHSER na Slovensku teraz môžu používať aplikáciu na digitalizáciu dokumentov SmapOne a prekladač Pocketalk. Zavedenie nových nástrojov vychádza zo zamestnaneckej iniciatívy Idea2Net, ktorá poskytuje návrhy a nápady na zlepšenie práce v akejkoľvek oblasti. Nástroje SmapOne a Pocketalk sa používajú v administratíve, dispečingu a logistike.

09.08.2021
Roman Stoličný bol vymenovaný za regionálneho manažéra pre juhovýchodnú Európu

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER vymenoval Romana Stoličného za regionálneho manažéra pre región juhovýchodnej Európy (SEE). Od mája tohto roku je Roman Stoličný zodpovedný za koordináciu všetkých pobočiek DACHSER pre európsku logistiku na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

05.08.2021
Úspešná implementácia globálnej siete pre bezpečnosť leteckého nákladu DACHSER

Bezpečnosť je pri preprave leteckého nákladu po celom svete mimoriadne dôležitá. S cieľom lepšie podporovať svojich zákazníkov pri udržiavaní bezpečného dodávateľského reťazca, spustil tím spoločnosti DACHSER pre bezpečnosť leteckého nákladu v roku 2020 projekt „Global Air Freight Security Network“, ktorý sa teraz úspešne realizuje.

Cieľom projektu „Global Air Freight Security Network“ je posilniť globálnu sieť DACHSER. Celosvetová organizácia miestnych kontaktov povedie k efektívnejšej komunikácii medzi rôznymi miestami leteckej a námornej logistiky, čo umožní rýchlejšie reagovať na nové predpisy a inovácie. Okrem toho umožní aj rýchlejšiu implementáciu štandardizovaných procesov DACHSER na celom svete.

Realizáciou projektu sa ďalej znížia bezpečnostné riziká leteckého nákladu a zabezpečí sa preprava za najprísnejších regulačných podmienok.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na miestneho zástupca spoločnosti DACHSER.

Brexit: Čo treba ešte zvážiť

Náš tím zameraný na Brexit položil základy dobre pracujúcej a bezpečnej logistickej siete z a do Spojeného kráľovstva.

Veľa spoločností, ktoré sú závislé na bezproblémovej preprave svojich produktov sa však na Brexit nepripravilo. Tieto spoločnosti by sa mali pripraviť čím skôr ak, chcú v obchode pokračovať. Všetky potrebné informácie nájdete po kliknutí na odkaz nižšie.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2020)

47404000
Obrat v EUR (hrubý (brutto), nekonsolidovaný, vrátane dovozných ciel a dane z obratu)
5
Pobočky:
627000
Zásielky:
viac