Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

2
Tlačové správy 31.03.2020
DACHSER oznámil nové predstavenstvo spoločnosti

Bernhard Simon, CEO, a jeho zástupca Michael Schilling, COO Road Logistics, po 31 rokoch úzkej spolupráce na operatívnych riadiacich pozíciách v spoločnosti DACHSER vstúpia v roku 2021 do dozornej rady tohto medzinárodného poskytovateľa logistických služieb. Bernhard Simon sa stane predsedom dozornej rady. Novým generálnym riaditeľom rodinnej spoločnosti DACHSER bude od 1. januára 2021 Burkhard Eling, ktorý je členom predstavenstva už od roku 2013 ako CFO.

Správy 27.03.2020
DACHSER rozširuje ponuku prémiových rotačných letov aj medzi USA a Európou

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics spustil ďalšiu vlnu rotačných charterových letov do Číny a späť. Charterová trasa by mala byť podľa plánu v prevádzke od polovice marca do konca mesiaca. 

Správy 12.03.2020
DACHSER rozširuje prémiové charterové lety do a z Číny

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics začína ďalšiu vlnu rotačných charterových letov do Číny a späť. Charterová trasa by mala byť podľa plánu v prevádzke od polovice marca do konca mesiaca.

Tlačové správy 10.03.2020
DACHSER otvára pobočku v argentínskom vinárskom regióne Mendoza

DACHSER znovu rozširuje svoje pôsobenie v Južnej Amerike, a to vďaka novej pobočke v argentínskom vinárskom regióne Mendoza. Nová lokalita približuje DACHSER jeho zákazníkom v regióne a zároveň podporuje možnosti dodávateľského reťazca, tak aby víno putovalo “z vinice priamo do regálu”.

2
Správy 03.03.2020
Nové sklo pre Big Ben

Z Horného Falcka do Londýna: DACHSER doručuje sklenené dosky, ktoré boli ručne fúkané v sklárňach Glashütte Lamberts, do Veľkej Británie. Miestom určenia týchto bezpečne zabalených sklených tabúľ nie je nič menšie, než svetoznáma Elizabeth Tower v Londýne.

Správy 24.02.2020
Budeme sa sústrediť na efektivitu logistických procesov

Maďarská ekonomika zažíva silný rast. Vysoká súkromná spotreba v spojení s nadpriemerným rastom investícií je hnacou silou domáceho dopytu. Ale sú tu aj riziká, vrátane nedostatku kvalifikovaných pracovných síl a neistoty na dôležitých exportných trhoch. Spýtali sme sa Romana Stoličného, ​​Country Managera spoločnosti Liegl & DACHSER, ako sa v Maďarsku darí a aké sú tu výzvy a príležitosti.

2
Správy 13.02.2020
Sila dát

Rýchlejšie a lepšie dáta prospievajú celému dodávateľskému reťazcu. Pomáhajú zvýšiť predvídateľnosť, účinnosť a udržateľnosť tokov tovarov a informácií v časoch obmedzených zdrojov.

3
Správy 07.02.2020
DACHSER rozširuje svoje pobočky v Európe

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER rozširuje v nemeckom regióne Horné Franky svoju kontraktnú logistiku a sťahuje sa do nového skladu v meste Hof. Stavba by mala byť dokončená v jeseni 2020. K ďalšej prelomovej udalosti v rozširovaní logistických centier DACHSERu došlo v polovici decembra v Rotterdame vo Waddinxveene, v Južnom Holandsku. Vďaka výstavbe nových priestorov tu môže DACHSER svojim zákazníkom ponúknuť ešte väčšiu skladovaciu kapacitu.

Informácie o trhu 30.01.2020
Brexit: Od 31. januára 2020 začína prechodné obdobie

Británia opustí Európsku úniu 31. januára 2020. Za súčasnej situácie nedochádza ku zmene v preprave tovarov medzi krajinami Európskej únie a Veľkou Britániou až do konca tohto roka. Potom by mala vstúpiť do platnosti dohoda o voľnom obchode medzi krajinami EÚ a Veľkou Britániou. Stále však nie je jasné, či takáto dohoda o voľnom obchode bude dohodnutá a schválená do konca roka.

V Brexit checkliste (ku stiahnutiu dole) preto stále poskytujeme prehľad nevyhnutných prípravných opatrení. V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktujte prosím svoju kontaktnú osobu v príslušnej pobočke spoločnosti DACHSER.

Správy 28.01.2020
DACHSER Brno má nového Operations Managera

Michal Císař nastúpil na pozíciu Manager Operations pobočky DACHSER Brno. Bude mať na starosti riadenie všetkých kľúčových tímov logistickej prevádzky.

Najnovšie správy o koronavíruse

Všetky novinky a aktualizácie o koronavíruse.

Kliknite na náš odkaz a zistíte všetko o opatreniach v spoločnosti DACHSER. Budeme vás pravidelne informovať o možných vplyvoch na prevádzkové činnosti.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2018)

44677000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
2205000
Zásielky:
viac