Kariéra Mediaroom

Vitajte na našej stránke!

Na našej stránke nájdete všetko o našich službách a najnovšie správy o spoločnosti.

Track & Trace
Okamžité informácie o vašej zásielke

Mediaroom

15.07.2024
DACHSER uvádza do prevádzky 15 elektrických nákladných vozidiel Renault Trucks

Renault Trucks a DACHSER spolupracujú na postupnej dekarbonizácii cestnej nákladnej dopravy. Poskytovateľ logistických služieb rozširuje svoj vozový park celkovo o 15 vozidiel Renault Trucks. Plne elektrické nákladné vozidlá absolvujú každý pracovný deň prímestské a diaľkové prepravné trasy v siedmich lokalitách DACHSER v Nemecku.

12.07.2024
Zmena názvu v Maďarsku po prevzatí spoločného podniku

Od 1. júna 2024 pokračuje bývalá spoločnosť Liegl & DACHSER vo svojej logistickej činnosti pod názvom DACHSER Hungary, ktorá pozostáva z obchodných oblastí l Air & Sea Logistics a Road Logistics s obchodnými líniami European Logistics a Food Logistics. Tento administratívny krok je posledným krokom tejto akvizície, ktorá sa uskutočnila v decembri 2022: nemecký poskytovateľ logistických služieb vtedy odkúpil zvyšný 50 % podiel bývalého spolumajiteľa v týchto spoločnostiach.

09.07.2024
DACHSER rozširuje skladové kapacity vo Francúzku

Spoločnosť DACHSER posilňuje svoje skladové kapacity výstavbou nových priestorov v Roissy a Nîmes vo Francúzsku. V Roissy, v časti Paríža, vzniklo 20 000 metrov štvorcových skladových priestorov. V meste Nîmes, v regióne Occitanie na juhu Francúzska, bol uvedený do prevádzky sklad s rozlohou 12 000 metrov štvorcových.

2
02.07.2024
Iniciatíva proti nedostatku kvalifikovaných pracovníkov

Nedostatok vodičov a kvalifikovaných pracovníkov spôsobuje problémy nielen pre hospodárstvo, ale najmä pre logistiku. Nedostatok kvalifikovaných vodičov je jedným  z rozhodujúcich faktorov, ktoré brzdia budúci rast logistiky. DACHSER je v súčasnosti jedným z najväčších školiteľov profesionálnych vodičov v Nemecku.

25.06.2024
Miloš Kallo: Mám chuť bojovať a ukázať, čo dokážem

Preferuje priateľský prístup, lebo mrzutosťou vraj nič nedosiahne. Po predchádzajúcich skúsenostiach si zakladá na tímovej práci, ktorej cieľom je dosiahnuť spoločný cieľ a tým zlepšiť prácu ľuďom, či už pomocou technológie alebo nápadmi. Vzorom je mu otec, no v DACHSER Slovakia stretol aj osobu, ktorú označuje ako svoju druhú náhradnú mamu. Ďalším kolegom, ktorého sme vyspovedali v našom seriály o zamestnancoch spoločnosti DACHSER je Miloš Kallo.

17.06.2024
Maximálna efektivita, transparentnosť a úspora nákladov: Úloha procurement a kontraktnej logistiky

Procurement logistika alebo aj nákupná logistika je prepojením medzi predajnou logistikou dodávateľa a výrobnou logistikou spoločnosti. Ide o tok tovaru, ktorý smeruje k nášmu klientovi, resp. do jeho výrobných závodov. Za tovar považujeme rôzne súčiastky a komponenty do výroby alebo hotové výrobky pre ďalší veľkoobchodný predaj. Procurement logistika je určená pre stredne veľké až veľké spoločnosti orientované na import, pre ktoré je kľúčovým parametrom čas. Cieľom je obstaranie optimálneho množstva tovaru za čo najnižšiu cenu v požadovanom čase a v najvyššej možnej kvalite.

Pri procurement logistike zákazník vidí celý tok jeho tovarov na jednej IT platforme. Procurement logistika odbremení klienta aj od administratívnej záťaže, keďže časť procesov prechádza priamo na dodávateľa.

Medzi najčastejšie služby určite patrí práve spomínaná preprava tovaru, následne vykládka kamiónov a lodných kontajnerov, skladovanie, handling, vychystávanie, picking, štítkovanie, prebaľovanie tovaru a príprava a konsolidácia objednávok.

V rozhovore s regionálnymi slovenskými lídrami DACHSER Barborou Feťkovou (Branch managerkou v Martine) a Stanislavom Balogom (Branch managerom v Košiciach) sa zameriame na špecifické odvetvia logistiky – procurement a kontraktnú logistiku a ich dôležitosť pre komplexné logistické riešenia a inteligentné dodávateľské reťazce.

10.06.2024
Global groupage: Keď sa všetko, čo patrí k sebe, spojí

Svet sa mení. V dôsledku toho sa mení aj trh. Zmeny v geopolitickej moci a záujmoch v kombinácii s dodávateľskými reťazcami, ktoré sú takmer neustále pod tlakom, zdôrazňujú potrebu nových koncepcií. Pre logistiku to znamená dosiahnuť, čo najlepšiu integráciu globálnych prepráv a kontraktnej logistiky.

06.06.2024
Situácia v oblasti Červeného mora a jej vplyv na dynamiku trhu

Situácia v Červenom mori sa z hľadiska bezpečnosti plavidiel nezlepšuje. Húthijskí povstalci rozširujú svoje ciele v Červenom mori a Adenskom zálive. Námorní dopravcovia musia prispôsobovať prepravnú sieť, aby posádky a lode neboli ohrozené. To vedie k škále zmien a predĺženiu tranzitných časov na trasách Európa - Ázia / India - Pakistan - Bangladéš - Cejlón (IPBC), či Blízky východ.

30.05.2024
Juraj Moncman: Na dispečingu krotíme náhody. Ak fungujeme dobre a v rovnováhe, vieme ako logisti ovplyvniť veľa procesov v globálnej spoločnosti 

V januári to bolo desať rokov, čo naskočil do DACHSER rodiny. Napriek tomu, že každé ráno vstáva o štvrtej ráno, nikdy nezaspal a do práce vždy príde včas. Tvrdí, že logistika je hlavne o ľuďoch. Juraj Moncman nám v druhej časti nášho seriálu o zamestnancoch spoločnosti DACHSER porozprával o rodinnej atmosfére v martinskej pobočke, o tom kedy musí zabrať na 200 %, ale aj o období, keď mu v práci pomáhala manželka Lucia.

23.05.2024
Nové služby LCL medzi Rotterdamom a Áziou

Divízia leteckej a námornej nákladnej dopravy spoločnosti DACHSER výrazne rozširuje svoje služby. Ide o nové LCL spojenia medzi prístavom Rotterdam a rôznymi prístavmi v Ázii s pevne stanovenými časmi odchodu.

Zistite viac

PONUKA VOĽNÝCH SKLADOVÝCH PRIESTOROV

Lokálne, regionálne, globálne: hľadáte voľné skladové priestory?

DACHSER Contract Logistics vám ponúka voľné skladové kapacity. Naše komplexné portfólio služieb poskytuje spoľahlivé logistické riešenia, ktoré je možné individuálne prispôsobiť vašim konkrétnym potrebám.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2023)

66600000
Obrat v EUR (Netto, nekonsolidované)
5
Pobočky
697500
Zásielky
viac

Pobočky po celom svete

Kontaktné informácie našich pobočiek

Máte požiadavku alebo otázku? Tu nájdete kontaktné informácie na naše pobočky po celom svete.

Umiestnenie vyhľadávania