Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

2
Správy 02.07.2020
Laboratórium budúcnosti

Dvojdimenzionálne kódy: Znamenie času

V logistike kedysi dominovali klasické čiarové kódy, avšak v súčasnosti sa čoraz viac posúvajú k dvojdimenzionálnym kódom. Tie ponúkajú sľubný potenciál, ktorý je ďaleko od obyčajnej identifikačnej funkcie.

Informácie o trhu 02.07.2020
Rozšírenie dostupnosti produktu targo on-site

Zmena chovania spotrebiteľov počas koronavírusového obdobia ukazuje na silný dopyt po zásielkach B2C v priebehu niekoľkých posledných týždňov. Tento trend bude ešte pokračovať. Z tohto dôvodu je produkt targo on-site (doručenie po obrubník) teraz zákazníkom k dispozícii takmer vo všetkých európskych krajinách v rámci logistickej sieti DACHSER, a to aj tam, kde predtým nebolo možné zásielky B2C objednať.

targo on-site zaisťuje rovnakú dostupnosť produktov a služieb našim zákazníkom v sieti DACHSER.

targo on-site je súčasťou produktovej rady entargo a znamená doručenie zásielok B2C po obrubník. V Európe entargo znamená jednotnú škálu služieb a zaisťuje trvalo vysoké štandardy kvality na vnútroštátnej i medzinárodnej úrovni.

Vezmite prosím na vedomie, že v prípade produktu targo on-site nemožno garantovať presné dodacie lehoty. Časové okna pre doručenie sú dohodnuté výhradne s konkrétnym príjemcom.

V prípade akýchkoľvek otázok prosím kontaktujte Vášho lokálneho zástupcu spoločnosti DACHSER.

Informácie o trhu 30.06.2020
edi – komunikačná platforma pre rýchle a bezpečné spracovanie hromadných údajov

Keď sa analógové procesy stretnú s digitálnym svetom, výsledkom je inteligentná logistika.

Tlačové správy 30.06.2020
Robert Erni sa stáva finančným riaditeľom skupiny DACHSER

DACHSER menuje skúseného Roberta Erniho, ktorý už pôsobil ako finančný riaditeľ v logistike, nástupcom Burkharda Elinga. Erni začína svoje pôsobenie od 1. septembra 2020 ako jeho zástupca.

Informácie o trhu 23.06.2020
Optimalizujte svoje logistické procesy prostredníctvom IT systémov spoločnosti DACHSER

Keď sa analógové procesy stretnú s digitálnym svetom, výsledkom je inteligentná logistika.

Tlačové správy 18.06.2020
DACHSER otvára nový sklad v Karlsruhe

Spoločnosť DACHSER začala prevádzku v novom sklade nebezpečných materiálov s plochou 21 800 metrov štvorcových v Malsch, neďaleko Karlsruhe v Nemecku. Špeciálne vybavený sklad umožňuje bezpečne uložiť chemické výrobky a nebezpečné materiály, ako sú farby, nátery a lepidlá na celkovo  až 43 000 paletových miestach. DACHSER investoval do skladu viac ako 20 miliónov eur.

Tlačové správy 17.06.2020
Dodávateľské reťazce pod tlakom

Toky tovarov po celom svete zasiahol koronavírus takým spôsobom, aký nikdy predtým nebol zaznamenaný. Úplný dopad ešte nie je predvídateľný, ale v prípade spoločnosti DACHSER je jedna vec už teraz istá: keď nie je možné plánovať, hodnota sa skrýva v silných sieťach.

Informácie o trhu 12.06.2020
Celosvetové zavedenie produktu targo on-site

V priebehu koronavírusovej pandémie dochádza ku zmenám distribučných kanálov. Stacionárne obchodovanie podlieha prísnym obmedzeniam a spotrebitelia stále viac prechádzajú na online obchodovanie. Pre spoločnosť DACHSER sa B2C sektor stáva čoraz viac dôležitejším. S naším produktom targo on-site ponúkame komplexný koncept služieb pre zásielky B2C s doručením priamo k vaším dverám. V dôsledku zvýšeného dopytu po B2C zásielkach v posledných týždňoch zavádzame od 1. júla 2020 produkt targo on-site v celej európskej logistickej sieti spoločnosti DACHSER.

Správy 09.06.2020
DACHSER organizuje prvý priamy charterový let z Číny do Španielska

Koncom mája spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics zabezpečila prepravu zdravotníckeho materiálu z Ázie do Španielska. Bol to prvý let z Číny do Madridu od zavedenia charterových letov počas pandémie koronavírusu.

Informácie o trhu 09.06.2020
Ukončenie doplnkovej služby „dobierka“

Digitalizácia a automatizácia sú kľúčovými témami nielen v online obchodovaní, ale aj v logistike. V tejto súvislosti bolo vyvinutých množstvo online platobných možností, ktoré sa po celom svete používali v B2B a B2C obchodovaní. Taktiež hygienické opatrenia zavedené v dôsledku koronavírusovej pandémie sťažujú možnosť používania takejto platobnej metódy. Spoločnosť DACHSER preto od 1. júla 2020 ukončuje doplnkovú službu „dobierka“ v celej svojej európskej sieti.

Veríme, že sa toto rozhodnutie stretne s vaším pochopením, a využijete iné spôsoby, ako zaistiť bezpečný platobný styk s vašimi zákazníkmi či dodávateľmi, ktorý so sebou neprináša hygienické riziká.

Najnovšie správy o koronavíruse

Všetky novinky a aktualizácie o koronavíruse.

Kliknite na náš odkaz a zistíte všetko o opatreniach v spoločnosti DACHSER. Budeme vás pravidelne informovať o možných vplyvoch na prevádzkové činnosti.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2019)

45726000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
609100
Zásielky:
viac