Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Tlačové správy 13.05.2020
DACHSER expanduje v Erfurte

Okrem nového skladu s kancelárskymi priestormi na ploche 20 000 m2, plánuje spoločnosť aj výstavbu čakacej zóny a parkovacích miest pre nákladné automobily. Položenie základného kameňa sa uskutočnilo 6. mája v Am Lutzer Feld, v Arnstadte, na predmestí Erfurte.

Správy 07.05.2020
DACHSER zahajuje 30. charterový let

Od začiatku koronavírusovej krízy, ktorá začala koncom februára, vypravila spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics 30 lietadiel a prepravila pre svojich zákazníkov viac ako 60 miliónov dýchacích masiek. Zásielky obsahovali aj ďalšie lekárske pomôcky, ako osobné ochranné prostriedky a rukavice. Na konci apríla DACHSER prvýkrát v histórii spoločnosti vypravil v jednom týždni osem charterových letov, vrátane troch na trase Hongkong - Los Angeles.

Tlačové správy 30.04.2020
DACHSER stavia na svojom rastovom faktore

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER rástol napriek slabnúcej globálnej ekonomike aj v roku 2019. Spoločnosť zaznamenala nárast konsolidovaného čistého výnosu o 1,6 percenta na 5,66 miliárd eur. Motorom rastu bola opäť obchodná oblasť Road Logistics, ktorej obrat sa zvýšil o 2,9 percent na 4,6 miliardy eur. Oproti tomu zníženie obratu o 4,1 percenta zaznamenala obchodná oblasť Air & Sea Logistics, a to najmä na základe slabšieho dopytu po leteckých prepravách zo segmentu automotive.

Správy 29.04.2020
DACHSER bol znovu vymenovaný za jednu z najpopulárnejších logistických značiek v Nemecku

V hodnotení LOGISTIK HEUTE a BVL získala spoločnosť DACHSER druhé miesto v kategórii kontraktná logistika.

Informácie o trhu 21.04.2020
Brexit: Význam colnej moci

Keďže COVID-19 má vplyv na vyjednávanie o Brexite, od dnešného dňa sa rokovania medzi EÚ a Veľkou Britániou znovu vedú, a to cez videokonferenciu. Naplánované sú tri kolá vyjednávaní s cieľom zlepšiť podmienky obchodných dohôd. Každé kolo bude trvať jeden týždeň v apríli, máji, júni. Zatiaľ je koniec prechodnej fázy pre Brexit naplánovaný na 31. decembra 2020 a spoločnosť DACHSER sa pripravuje na tento dátum.

Pri príprave na Brexit je potrebné vziať do úvahy množstvo dôležitých bodov, napríklad pre nakladanie so zásielkami do a z Veľkej Británie je nevyhnutná colná plná moc od príslušných príjemcov. Žiadame preto našich zákazníkov, aby aj naďalej radili svojim príjemcom, aby nám poskytli nevyhnutnú colnú plnú moc.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa prosím na svojho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER.

Správy 16.04.2020
Brexit: Po exite je stále pred exitom

Veľká Británia už oficiálne opustila Európsku úniu a Brexit sa stal skutočnosťou. Prechodné obdobie do konca roka momentálne ešte chráni ekonomiku a logistiku na oboch stranách Lamanšského prielivu pred väčšími dopadmi. Čo sa stane potom, však stále zostáva nezodpovedané.

2
Správy 15.04.2020
Zberná služba ako ideálne riešenie

V dnešnej dobe čelia logistické spoločnosti veľkej výzve. Situácia, ktorú v týchto dňoch prežívame po prvýkrát, je pre nás všetkých úplne nečakaná a náročná. Logistické spoločnosti musia pružne reagovať na všetky zmeny a sú absolútne základným pilierom, ktorý udržiava fungovanie ekonomík.

Tlačové správy 09.04.2020
DACHSER organizuje dopravu nákladným vlakom po Novej hodvábnej ceste

BASF poverila svojho dlhoročného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosť DACHSER, aby vybavila prvý nákladný vlak do Číny. Vlak s 42 kontajnermi prepravujúcimi produkty BASF do čínskeho mesta Xi'an už dorazil. DACHSER sa postaral o všetky organizačné aspekty - vrátane koordinácie s prevádzkovateľom vlakov RTSB GmbH, colného odbavenia a distribúcie tovaru v Číne.

Správy 06.04.2020
DACHSER pomáha v boji s ochorením COVID-19

DACHSER Air & Sea Logistics prepravil z Mexika do Nemecka 3,25 miliónov respirátorov. Tam ich potom DACHSER Road Logistics rozviezol do rôznych nemocníc.

2
Tlačové správy 31.03.2020
DACHSER oznámil nové predstavenstvo spoločnosti

Bernhard Simon, CEO, a jeho zástupca Michael Schilling, COO Road Logistics, po 31 rokoch úzkej spolupráce na operatívnych riadiacich pozíciách v spoločnosti DACHSER vstúpia v roku 2021 do dozornej rady tohto medzinárodného poskytovateľa logistických služieb. Bernhard Simon sa stane predsedom dozornej rady. Novým generálnym riaditeľom rodinnej spoločnosti DACHSER bude od 1. januára 2021 Burkhard Eling, ktorý je členom predstavenstva už od roku 2013 ako CFO.

Najnovšie správy o koronavíruse

Všetky novinky a aktualizácie o koronavíruse.

Kliknite na náš odkaz a zistíte všetko o opatreniach v spoločnosti DACHSER. Budeme vás pravidelne informovať o možných vplyvoch na prevádzkové činnosti.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2019)

45726000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
609100
Zásielky:
viac