Kariéra Mediaroom

Vitajte na našej stránke!

Na našej stránke nájdete všetko o našich službách a najnovšie správy o spoločnosti.

Track & Trace
Okamžité informácie o vašej zásielke

Mediaroom

10.06.2024
Global groupage: Keď sa všetko, čo patrí k sebe, spojí

Svet sa mení. V dôsledku toho sa mení aj trh. Zmeny v geopolitickej moci a záujmoch v kombinácii s dodávateľskými reťazcami, ktoré sú takmer neustále pod tlakom, zdôrazňujú potrebu nových koncepcií. Pre logistiku to znamená dosiahnuť, čo najlepšiu integráciu globálnych prepráv a kontraktnej logistiky.

06.06.2024
Situácia v oblasti Červeného mora a jej vplyv na dynamiku trhu

Situácia v Červenom mori sa z hľadiska bezpečnosti plavidiel nezlepšuje. Húthijskí povstalci rozširujú svoje ciele v Červenom mori a Adenskom zálive. Námorní dopravcovia musia prispôsobovať prepravnú sieť, aby posádky a lode neboli ohrozené. To vedie k škále zmien a predĺženiu tranzitných časov na trasách Európa - Ázia / India - Pakistan - Bangladéš - Cejlón (IPBC), či Blízky východ.

30.05.2024
Juraj Moncman: Na dispečingu krotíme náhody. Ak fungujeme dobre a v rovnováhe, vieme ako logisti ovplyvniť veľa procesov v globálnej spoločnosti 

V januári to bolo desať rokov, čo naskočil do DACHSER rodiny. Napriek tomu, že každé ráno vstáva o štvrtej ráno, nikdy nezaspal a do práce vždy príde včas. Tvrdí, že logistika je hlavne o ľuďoch. Juraj Moncman nám v druhej časti nášho seriálu o zamestnancoch spoločnosti DACHSER porozprával o rodinnej atmosfére v martinskej pobočke, o tom kedy musí zabrať na 200 %, ale aj o období, keď mu v práci pomáhala manželka Lucia.

23.05.2024
Nové služby LCL medzi Rotterdamom a Áziou

Divízia leteckej a námornej nákladnej dopravy spoločnosti DACHSER výrazne rozširuje svoje služby. Ide o nové LCL spojenia medzi prístavom Rotterdam a rôznymi prístavmi v Ázii s pevne stanovenými časmi odchodu.

16.05.2024
Organizácie DACHSER, myclimate a terre des hommes sa dohodli na akčnom klimatickom programe

Organizácia na ochranu klímy myclimate, organizácia na ochranu práv detí terre des hommes a DACHSER sa dohodli na dlhodobej spolupráci. DACHSER, ako medzinárodný poskytovateľ logistických služieb a neziskové organizácie spustia nové klimatické projekty a rozšíria už existujúce iniciatívy.

3
09.05.2024
Programovanie budúcnosti

Poskytovať prvotriednu zbernú logistiku pre chemický priemysel znamená neustále vylepšovať ponuku našich služieb. Umelá inteligencia zohráva v tejto transformácii významnú úlohu. Michael Kriegel, vedúci oddelenia DACHSER Chem Logistics, vysvetľuje potenciál AI pre logistiku a ako pomáha spoločnosti DACHSER prekonávať výzvy.

2
02.05.2024
Robotické manévre

Logistika má pre autonómne vozidlá veľký potenciál. Jednou z možností je využiť ich na automatizáciu manévrovania výmenných nadstavieb. Ako to bezpečne a efektívne vykonať v rušnom areáli? Pobočka DACHSER v Langenau pri Ulme to skúmala v reálnych prevádzkových podmienkach.

23.04.2024
Nový DACHSER magazín je tu!

Nikto nedokáže predpovedať budúcnosť - ani politici, ani vedci, ani ekonómovia. To však neznamená, že sa vzdáme a prestaneme sa pokúšať klasifikovať súčasný vývoj, sledovať trendy a vyvodzovať príslušné závery. To všetko si vyžaduje našu pozornosť a aby sme si kládli otázky - a hlavne počúvali. Možno to znie ako samozrejmosť, ale v každodennom podnikaní to môže byť skutočná výzva.

2
18.04.2024
Budúcnosť nákladnej dopravy sa práve začala

Úžitkové vozidlá s nulovými emisiami sa konečne dostali z Future lab. Cestou k tomu, aby sa nová generácia nákladných vozidiel stala každodennou technológiou, je potrebné zvládnuť ešte niekoľko výziev.

12.04.2024
DACHSER & Fercam Italia naberá na obrátkach

S účinnosťou od 28. marca 2024 získala spoločnosť DACHSER 80 % akcií spoločného podniku DACHSER & Fercam Italia. Tým sa zavŕšilo prevzatie väčšinového podielu v divíziách zbernej a kontraktnej logistiky talianskej logistickej spoločnosti Fercam. 

Zistite viac

PONUKA VOĽNÝCH SKLADOVÝCH PRIESTOROV

Lokálne, regionálne, globálne: hľadáte voľné skladové priestory?

DACHSER Contract Logistics vám ponúka voľné skladové kapacity. Naše komplexné portfólio služieb poskytuje spoľahlivé logistické riešenia, ktoré je možné individuálne prispôsobiť vašim konkrétnym potrebám.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2023)

66600000
Obrat v EUR (Netto, nekonsolidované)
5
Pobočky
697500
Zásielky
viac

Pobočky po celom svete

Kontaktné informácie našich pobočiek

Máte požiadavku alebo otázku? Tu nájdete kontaktné informácie na naše pobočky po celom svete.

Umiestnenie vyhľadávania