Kariéra Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
Všetky dostupné eLogistics aplikácie nájdete tu tu

DACHSER News

5+
20.01.2022
Od odpadu k peniazom

Reťazec zameraný na zhodnocovanie recyklovateľného odpadu –  to je to, čo vytvorili mladí ľudia v Zambii v rámci svojho projektu Trash4Cash. Vďaka nemecko-zambijskému programu výmeny mládeže pre stážistov DACHSER sa zambijský tím naučil veľa o nemeckých recyklačných skladoch a vrátil sa domov pripravený premeniť odpad na peniaze. DACHSER podporil vytvorenie recyklačného systému spolu s medzinárodnou organizáciou na pomoc deťom terre des hommes.

5+
18.01.2022
Nadrozmerný letecký náklad pre dcérsku spoločnosť Airbus

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics zorganizovala špeciálnu leteckú nákladnú dopravu: Satair, dcérska spoločnosť Airbusu a jeden z popredných svetových dodávateľov náhradných dielov pre lietadlá a vrtuľníky, požiadal o prepravu horizontálneho stabilizátora pre A320.

14.01.2022
Pripravte svoj dodávateľský reťazec na vplyv čínskeho nového roka

Čínsky nový rok (ČNR) sa začína začiatkom februára. Tradične ide o významnú udalosť, ktorá však ovplyvňuje globálny trh nákladnej dopravy z dôvodu predĺženia štátnych sviatkov. Znamená to, že podniky budú zatvorené, továrne ukončia prevádzku a dopravcovia znížia kapacitu v reakcii na nižší dopyt. Tento rok sa vzhľadom na bezprecedentne náročné trhové podmienky očakáva, že vplyv ČNR bude väčší ako zvyčajne. Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o ČNR, čo to pre vás znamená, a hlavne, ako sa môžete pripraviť na minimalizáciu vplyvu na váš dodávateľský reťazec.

12.01.2022
"Logistika mi otvorila dvere do sveta"

Od januára 2021 vedie Robert Erni finančné, právne a daňové oddelenie (FLT) spoločnosti DACHSER ako finančný riaditeľ. Počas jeho dlhoročnej kariéry v logistickom odvetví sa na jeho kariére najviac podieľali početné medzinárodné stáže. Pomohli mu rozvinúť štýl riadenia založený na kompetencii a blízkosti. Je pre neho dôležité, aby sa správal ako rovný s rovným. V tomto rozhovore Erni hovorí o tom, prečo si vybral spoločnosť DACHSER, aké sú jeho kariérne ambície a ako vidí svoju úlohu v tíme výkonnej rady DACHSER.

05.01.2022
"Nulové emisie z presvedčenia"

Andre Kranke ako vedúci oddelenia trendov a technologického výskumu, podnikového výskumu a vývoja v spoločnosti DACHSER vedie inovačný projekt "Ochrana klímy". V rozhovore vysvetľuje, aké skúsenosti už spoločnosť DACHSER získala s novými technológiami pohonu s nulovými emisiami v praxi.

30.12.2021
„Určili sme smer“

Rok 2021 bol rokom rozmanitých výziev, ktoré však DACHSER dokázal zvládnuť a byť stabilný aj odolný. Zároveň stanovil dôležité strategické smerovanie, najmä ak ide o aktivity v oblasti ochrany klímy. Tu je text Burkharda Elinga, CEO DACHSER.

27.12.2021
Nový DACHSER magazín je tu!

„Nič nie je stále okrem zmeny“ – múdre slová starogréckeho filozofa Hérakleitosa z Efezu, ktoré sú stále aktuálne. Svet sa točí stále rýchlejšie, tempo inovácii a tlak zmeny sa zvyšuje aj v logistike. Čo naša spoločnosť DACHSER a naši zákazníci robia pre riešenie naliehavých problémov budúcnosti sa dočítate v najnovšom vydaní DACHSER magazínu.

22.12.2021
Zamestnanci DACHSER si pripravili vianočné prekvapenia pre seniorov

Akú radosť môže priniesť krabica od topánok? Pre seniorov pomerne veľkú. Je plná vecí, ktoré seniori potrebujú, či drobností, ktoré ich potešia. Do charitatívnej akcie s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ sa zapojili zamestnanci DACHSER Slovakia začiatkom decembra so svojpomocne ozdobenými krabicami plných prekvapení, ktoré si dôchodcovia nájdu na Štedrý deň pod stromčekom.

20.12.2021
DACHSER a CharterWay investujú do bezpečnosti na cestách

Do konca roka 2023 plánuje spoločnosť DACHSER vybaviť nákladné vozidlá používané dopravnými spoločnosťami v sieti DACHSER systémom "asistenta otáčania". Tento plán sa vzťahuje na všetky nové nákladné autá na krátke vzdialenosti získané prostredníctvom spoločnosti CharterWay v Nemecku.

Poskytovateľ logistických služieb sa podelí o náklady na zvýšenie bezpečnosti na cestách so svojím partnerom CharterWay.

14.12.2021
Nový variant vírusu COVID-19 Omikron - vplyv na leteckú a námornú nákladnú dopravu

Nový variant vírusu COVID-19 Omikron, ktorý je rozšírený v Juhoafrickej republike, viedol k zrušeniu niektorých letov, či už z alebo do tejto krajiny.

Okrem toho v súčasnosti neexistujú žiadne masívne obmedzenia, ale nemožno úplne vylúčiť, že niektoré krajiny alebo regióny zavedú dodatočné opatrenia na zabránenie šírenia tohto variantu vírusu.

To by mohlo viesť k zníženiu objemu nákladného priestoru v dôsledku nedostatočnej kapacity osobných letov. Navyše, hongkonské letisko oznámilo, že nákladné lietadlá z krajín s vysokým rizikom výskytu vírusu Omikron, ako je napríklad JAR, nebudú mať až do odvolania povolený vstup do Hongkongu. Preto sa očakáva, že lety budú odklonené.

V sektore námornej nákladnej dopravy sa súčasná situácia zatiaľ nezmenila. Dostali sme len informáciu od jednej lodnej spoločnosti, že nová trasa s Južnou Afrikou je na dva mesiace pozastavená.

Okrem toho sa na ázijskom trhu rokuje o sprísnení pravidiel COVID-19 pre posádky lodí. Potvrdené je len to, že od decembra do januára sú pozastavené aj prípojné lety z oblasti delty Perlovej rieky (PRD) do/z južnej Číny vrátane Hongkongu. To by mohlo viesť k problémom s kapacitou nákladnej dopravy a k väčšiemu presunu na leteckú nákladnú dopravu.

Tím DACHSER je v každodennom kontakte so všetkými zúčastnenými stranami a robí všetko pre to, aby minimalizoval akékoľvek oneskorenie vašej zásielky. Ak máte otázky, neváhajte obrátiť sa na miestneho zástupcu spoločnosti DACHSER, ktorý vám rád pomôže.

Brexit: Čo treba ešte zvážiť

Náš tím zameraný na Brexit položil základy dobre pracujúcej a bezpečnej logistickej siete z a do Spojeného kráľovstva.

Veľa spoločností, ktoré sú závislé na bezproblémovej preprave svojich produktov sa však na Brexit nepripravilo. Tieto spoločnosti by sa mali pripraviť čím skôr ak, chcú v obchode pokračovať. Všetky potrebné informácie nájdete po kliknutí na odkaz nižšie.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2020)

47404000
Obrat v EUR (hrubý (brutto), nekonsolidovaný, vrátane dovozných ciel a dane z obratu)
5
Pobočky:
627000
Zásielky:
viac