Kariéra Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
Všetky dostupné eLogistics aplikácie nájdete tu tu

DACHSER News

Tlačové správy 04.12.2020
Nová pobočka DACHSERu vo Fínsku už v prevádzke

Spoločnosť DACHSER nedávno začala prevádzku v novom logistickom termináli vo Fínsku. Otvorením svojho prvého cross-docku v Kerave v helsinskej oblasti rozširuje poskytovateľ logistiky svoje služby na fínskom trhu.

Tlačové správy 02.12.2020
DACHSER bude v susednom Česku používať elektrobicykle

Medzinárodný logistický poskytovateľ DACHSER štartuje v Českej republike pilotný projekt zásobovania centra Prahy pomocou nákladných elektrobicyklov. Bude využívať novozaložený mikrohub Depot.Bike pri stanici metra Florenc. Spoločnosť nadväzuje na bohaté skúsenosti s alternatívnym spôsobom doručovania na poslednú míľu v centrách veľkých európskych metropol, ako sú Paríž, Malaga či Stuttgart a ďalšie. Od pilotného projektu si sľubuje otestovanie využitia nákladných elektrobicyklov v reálnej pražskej prevádzke s ohľadom do budúcnosti, kedy by mohlo dôjsť k regulácii vjazdu nákladných vozidiel do centra Prahy.

Tlačové správy 30.11.2020
DACHSER ─ 90 rokov v logistike

Medzinárodný logistický provider DACHSER tento rok oslavuje 90. rokov od svojho založenia. Z pôvodne malej prepravnej firmy sa stal globálny poskytovateľ logistických služieb s pôsobnosťou v 44 krajinách po celom svete. Je stále rodinnou spoločnosťou so stratégiou trvalo udržateľného rozvoja. Angažuje sa v aplikovanom výskume a už niekoľko desaťročí je doslova priekopníkom inovácií v logistike.

2
Správy 23.11.2020
Čoraz viac neziskových organizácií po celom svete prispieva k udržateľnej spoločnosti

V rámci globalizácie zohráva medzinárodná sieť prepojených neziskových organizácií (MNO) čoraz významnejšiu úlohu. Partnerstvo spoločnosti DACHSER a organizácie pomoci deťom "terre des hommes" ukazuje, ako môžu firmy dlhodobo podporovať mimovládne neziskové organizácie.

Tlačové správy 19.11.2020
DACHSER pridal do svojej logistickej siete pobočku v Neumünsteri

Medzinárodný logistický provider DACHSER otvoril novú pobočku v nemeckom meste Neumünster. Prevádzka prekládkového terminálu začala už 31. augusta a postupne sa rozširovala. Na začiatku októbra potom začal terminál odbavovať aj zásielky s chladeným tovarom. Do novej pobočky, ktorá bude obsluhovať rozsiahly región v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko, DACHSER investoval 17,4 milióna eur.

3
Správy 16.11.2020
Ťažký náklad na ceste

DACHSER Air & Sea Logistics organizoval prepravu nadrozmerného nákladu stroje pre výrobu automobilov. 138-tonový náklad bol prepravený po mori z Brazílie do Mexika. Po demontáži stroja na 14 častí vážil najväčší kus kompresor 125 ton. Cesta bola najprv realizovaná cestnou prepravou na podvozku pre ťažké náklady z brazílskeho štátu Sao Paulo, potom kontajnerovou loďou do Mexika, kde náklad opäť prevzal kamión a realizoval poslednú míľu do výrobného závodu v centrálnom Mexiku.

Správy 13.11.2020
DACHSER vyhral cenu One Eaton Supplier Premier Award 2020

Ocenenie pre najlepšieho prepravného partnera bolo udelené na konferencii Eaton Virtual Global SCM Supplier.

Informácie o trhu 10.11.2020
DACHSER teraz môžete sledovať aj na LinkedIne

Spoločnosť DACHSER pravidelne informuje o novinkách, aktualitách a udalostiach z DACHSERu na webových stránkach www.dachser.sk alebo pomocou pravidelného newsletteru. Aby sme Vám boli ešte bližšie a uľahčili komunikáciu s nami, je tu pre Vás DACHSER profil aj na LinkedIne. Tu máte šancu sa dozvedať novinky a detaily z logistického sektora a zo sveta spoločnosti DACHSER pravidelne a bez nevyhnutnosti hľadania článkov na webe našej logistickej spoločnosti. Prihláste sa ku sledovaniu správ z korporátneho DACHSER profilu a získajte prehľad o všetkom čo sa deje ešte skôr, než sa správy dostanú do médií. Prihlásiť sa môžete jednoducho - označením tlačidla "following" na profile DACHSERu priamo tu: https://www.linkedin.com/company/dachser/ .

Správy 09.11.2020
Letecká doprava v čase pandémie

Letecká preprava je jedným zo sektorov, ktoré boli najviac zasiahnuté súčasnou pandemickou situáciou. O súčasnej situácii a o tom, ako poskytovatelia logistických služieb môžu zvládať túto situáciu rozpráva Marián Miček, Country Manager Air and Sea Logistic, DACHSER Slovakia.

Tlačové správy 05.11.2020
DACHSER Slovakia investuje do automatizácie na prvú a poslednú míľu

Projekt automatizácie na prvú a poslednú míľu štartuje na Slovensku. Celoeurópsky projekt logistického providera DACHSER, ktorý nedávno začal pilotnú fázu na vybraných pobočkách v Európe, sa teraz rozbieha aj na Slovensku. Ide o mobilné terminály pre vodičov na rozvozových linkách, čo umožní lepšie plánovanie vyzdvihnutia a doručenia zásielok.

DACHSER Contract Logistics

Lokálne, regionálne, celosvetovo: Zháňate skladovací priestor?

DACHSER Contract Logistics má voľné kapacity. Vyvíjame skladový koncept individuálne prispôsobený vašim potrebám a s vašimi produktami manipulujeme v súlade s právnym rámcom.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2019)

45726000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
609100
Zásielky:
viac