Zamestnanci DACHSER si pripravili vianočné prekvapenia pre seniorov

Akú radosť môže priniesť krabica od topánok? Pre seniorov pomerne veľkú. Je plná vecí, ktoré seniori potrebujú, či drobností, ktoré ich potešia. Do charitatívnej akcie s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ sa zapojili zamestnanci DACHSER Slovakia začiatkom decembra so svojpomocne ozdobenými krabicami plných prekvapení, ktoré si dôchodcovia nájdu na Štedrý deň pod stromčekom.

Zamestnanci DACHSER si pripravili vianočné prekvapenie pre seniorov

Krabice plné darčekov dostanú seniori z Domova pri Kríži v Bratislave, ako aj seniori z Domova sociálnych služieb Méta v Martine, kde ich odovzdajú zamestnanci martinskej pobočky.

„Naši zamestnanci sú v oblasti CSR veľmi aktívni, radi podporujú dobrovoľnícke aktivity a prichádzajú aj s vlastnými nápadmi, ako sa zapojiť do rôznych projektov," vysvetľuje Lenka Balcová, ktorá je v spoločnosti DACHSER Slovakia zodpovedná za marketing a PR. „Dobrovoľnícka aktivita s názvom "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok,“ so sebou nesie veľmi peknú myšlienku. Každý jeden z nás má možnosť prispieť darčekom, o ktorom si myslí, že pre seniora bude praktický, alebo mu urobí radosť. Každý dobrovoľník si zabalí darčeky do krabice od topánok, ktorú obalí baliacim papierom s vianočným motívom. Všetky darčeky od našich zamestnancov u nás v DACHSERi zhromaždíme a následne zabezpečíme ich doručenie do domovov dôchodcov."

So sociálnymi zariadeniami dlhodobo spolupracujeme

„Do tohto projektu sa naša pobočka v Lozorne zapája po prvýkrát. Ďakujeme všetkým tým, ktorí sa rozhodnú urobiť dobrý skutok a prispieť vianočnou krabičkou plnou lásky. Vyčaria tým úsmevy na tvárach našich seniorov v tomto zložitom predvianočnom období, " uzatvára Lenka Balcová.

Domov pri kríži je zariadenie pre seniorov s celoročným pobytom, s kapacitou 176 miest. Ich cieľom je poskytovať kvalitné služby všetkým obyvateľom zariadenia, vytvoriť im atmosféru domáceho prostredia, v ktorom si užijú aktívny, radostný a plnohodnotný život.

DSS Méta poskytuje komplexné sociálne služby dospelým mentálne postihnutým občanom s pridruženými duševnými poruchami a poruchami správania vo svojich piatich prevádzkach v Martine, Lipovci, Sučanoch, a Priekope.  V súčasnej dobe má  zariadenie celkovú kapacitu 111 prijímateľov sociálnej služby.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova