Nový DACHSER magazín je opäť tu!

Odborníci odhadujú, že digitálna konektivita dosiahne objem 400 biliónov gigabajtov už v roku 2030. Bez ohľadu na to, či sa to stane alebo nie, jedna vec je istá: zhromažďovanie a spracovanie údajov čoraz viac ovplyvňuje a mení spôsob, akým žijeme a pracujeme. A jedna vec je tiež pravda: zodpovedné zaobchádzanie s údajmi uľahčuje život a prináša mnoho príležitostí. Obzvlášť v logistike.

DACHSER magazin 02/2023

"Programovanie budúcnosti" je názov rozhovoru s generálnym riaditeľom Burkhardom Elingom a CDO Stefanom Hohmom. Zodpovedajú zaujímavé otázky o tom, ako digitalizácia pomáha ľuďom v logistike, ako podporuje procesy, posilňuje konektivitu a tak prispieva k udržateľnému úspechu našich zákazníkov. Podrobnosti nájdete na strane 7.

Digitalizácia formuje aj svet módy. V logistike je ale vždy dôležitá aj fyzická preprava a prispôsobivé skladovanie. Cieľom je, aby sa odevy dostali na police a vešiaky maloobchodných predajní nielen včas, ale aj bez pokrčenia. Naši odborníci v oblasti módy v DACHSER Fashion Logistics prišli s riešením prispôsobeným pre tento sektor. Na strane 18 zistíte, o čo ide.

Hovoríme aj o operatívnej excelentnosti. Aby sme optimálne spravovali množstvo krátkych prepravných trás v európskej sieti DACHSER a zároveň zdieľali všetky informácie so zákazníkmi, DACHSER vyvinul vlastný softvér. Náš reportérsky tím popisuje na strane 24 svoju rannú návštevu v logistickom centre DACHSER v Augsburgu a zdieľa svoje prvotné dojmy z používania systému Short Distance Planning.

Prepojenie medzi prítomnosťou a budúcnosťou je obzvlášť viditeľné v regióne Ázie a Tichomoria. Od strany 32 sa v DACHSER magazíne podrobne zameriavame na vývoj jedného z najdynamickejších hospodárskych regiónov sveta. Pre DACHSER a našich zákazníkov to znamená ďalšie príležitosti na rast.

Váš DACHSER magazín

Tieto a mnoho ďalších príbehov nájdete v tomto čísle, ktoré si môžete stiahnuť dolu vo formáte pdf. Dúfame, že sa vám bude nové číslo DACHSER magazínu dobre čítať.

Môžete si tiež prehliadať archív predchádzajúcich čísel.

 

DACHSER magazín 2/23 PDF (7,39 MB)
DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Jana Hrubcova Consultant for Communication