Nový DACHSER magazín je tu!

Ekonomika, logistika a ľudia na celom svete – bez ohľadu na to, kam sa pozriete, všetci sa stále snažíme nájsť cestu cez veľmi neisté časy. Ešte aj dnes sa musíme usilovať o skrotenie koronavírusu, ako nám nedávno ukázalo jeho masívne prepuknutie v medzinárodnom obchodnom centre v Hongkongu. Svet medzitým neveriacky hľadí na to, čo sa deje v srdci Európy. Príšerná vojna na Ukrajine spôsobuje, že obrovské množstvo ľudí opúšťa svoje domovy.

DACHSER magazín 01/22

Tento vývoj so sebou prináša hlbokú biedu a neistotu, čo má tiež kolosálny vplyv na globálne dodávateľské reťazce. Predpovedanie budúcnosti alebo dokonca najbližších týždňov je ťažšie ako kedykoľvek predtým a toky tovaru stále čelia množstvu organizačných výziev. Ale rovnako početné sú kreatívne riešenia, ktoré naša spoločnosť nachádza na zvládnutie nespočetného množstva problémov – v tom sme v DACHSER-i obzvlášť dobrý.

DACHSER sa tiež zaviazal riešiť a formovať hlavné línie vývoja v logistike. V najnovšom čísle časopisu DACHSER sa teda pozrieme na celkový obraz. Náš úvodný príbeh popisuje míľniky pomocou piatich konkrétnych tém, ktoré nás čakajú na dlhej ceste logistiky a akými spôsobmi ich dosiahneme. Je úplne jasné, že hoci sú udržateľnosť, digitalizácia, spoľahlivosť a agilnosť základnými heslami, kľúčovú úlohu budú hrať ľudia. Naši zamestnanci sú a vždy budú základom toho, čo robíme – keďže logistika je záležitosťou ľudí. Ak si chcete prečítať viac, prejdite na stranu 6.

Alexander Tonn, Chief Operations Officer Road Logistics, tiež zdôrazňuje dôležitosť kvalifikovaného a motivovaného tímu. Na strane 20 si prečítajte rozhovor, v ktorom vysvetľuje výzvy, ktorým v súčasnosti čelí logistika, vrátane zhoršujúceho sa nedostatku vodičov, ako aj pohľad späť na svoju doterajšiu kariéru v spoločnosti DACHSER. Od strany 24 si môžete prečítať o kariérnom profile a zistiť, ako si úspešne prilákať a udržať ďalšiu generáciu. Predstavujeme mladého kolegu, ktorý si aj napriek obmedzenej pohyblivosti premieňa svoje plány na skutočnosť.

Váš DACHSER magazín

Ako obvykle ponúkajú stránky nášho časopisu oveľa viac zaujímavostí a príbehov zo sveta inteligentnej logistiky. Dúfame, že vás čítanie nového čísla časopisu spoločnosti DACHSER pobaví aj inšpiruje. Stiahnite si DACHSER magazín v súbore PDF.

DACHSER magazine 01/22-english PDF (10,77 MB)
DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova