DACHSER vypravil 100. charterový let tohto roku

Na začiatku decembra vypravila spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics stý charterový let roka. Nákladné lietadlo letelo na trase Frankfurt − Šanghaj v rámci špecializovaného charterového programu spoločnosti DACHSER, prostredníctvom ktorého poskytovateľ logistiky ponúka prepravnú kapacitu na najdôležitejších leteckých trasách medzi Áziou, Európou a USA.

DACHSER ponúka prepravnú kapacitu na najdôležitejších leteckých trasách.

V reakcii na nedostatočnú ponuku v kapacite leteckej nákladnej dopravy spôsobenú Covid-19, spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics vypracovala už vo februári pohotovostný plán charterových letov. Spočiatku charterový program zahŕňal linky Frankfurt − Čína, ale na konci júla spoločnosť DACHSER rozšírila prémiovú letovú službu o týždennú linku Frankfurt − Chicago.

Marián Miček, Country Manager Air and Sea Logistic, DACHSER Slovakia dopĺňa: „Charterové lety sú súčasťou leteckého mostu, efektívne riešia súčasné nedostatky v leteckej doprave." Spoločnosť tak kompenzuje pokles kapacity leteckej nákladnej dopravy, ktorá sa značne zmenšila v dôsledku globálnej pandémie a takmer úplného pozastavenia letov pre pasažierov.

„Vďaka našej integrovanej a hustej sieti a nášmu tímu vysoko motivovaných a oddaných zamestnancov sme už mesiace schopní ponúknuť našim zákazníkom inteligentné a inovatívne dopravné riešenie," hovorí Timo Stroh, vedúci globálnej leteckej prepravy spoločnosti DACHSER. „V čase, keď sa náš svet otriasa v základoch a je jasnejšie ako inokedy, aká dôležitá je systémovosť logistiky, sme včas podnikli kroky na vývoj riešení na mieru pre našich zákazníkov."

Marián Miček dodáva: „Pre slovenský trh je dôležité, že dokážeme v našom hube konsolidovať zásielky a prepojiť Slovensko so svetovými trhmi. Veľkou výhodou je, že charterové lety si riadi sama spoločnosť DACHSER, ponúkame tak zákazníkom úsporu a optimalizáciu nákladov. "

Integrované dopravné riešenia z jedného zdroja

Prostredníctvom našej úzko prepojenej pozemnej prepravnej siete distribuuje DACHSER tovar z Frankfurtu po celej Európe, s pevnými prepravnými časmi a štandardmi kvality. Zákazníci ťažia z integrovaného riešenia dopravy, ktoré poskytuje jeden zdroj a pokrýva celý reťazec od odosielateľa k príjemcovi. Charterový program spoločnosti DACHSER zaisťuje spoľahlivé poskytovanie kapacity bez ohľadu na nestabilný vývoj na trhu.

 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova