DACHSER organizuje prvý priamy charterový let z Číny do Španielska

Koncom mája spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics zabezpečila prepravu zdravotníckeho materiálu z Ázie do Španielska. Bol to prvý let z Číny do Madridu od zavedenia charterových letov počas pandémie koronavírusu.

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics vypravila osobné lietadlo Airbus A340-600, ktoré bolo upravené na nákladnú prepravu zdravotníckeho materiálu z Ázie do Európy.

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics vypravila osobné lietadlo Airbus A340-600, ktoré bolo upravené na nákladnú prepravu zdravotníckeho materiálu z Ázie do Európy. Päť nákladných vozňov prepravilo tovar z Pekingu na pobočku DACHSER v Šanghaji, kde pracovníci DACHSERu vybavili všetky colné formality na vývoz.

Odtiaľ tovar odišiel na čínske letisko Hangzhou, kde už čakalo charterové lietadlo na odlet do Madridu. Kým 13 leteckých nákladných paliet sa vošlo do nákladného priestoru lietadla, zostávajúci materiál bol umiestnený na kabínové sedadlá a zaistený, pričom boli maximálne využité kapacity lietadla. Tovar dorazil do Španielska, ako mal, v plánovanom čase prepravy.

Inovatívne prístupy a nekončiace záväzky

„Mať naše vlastné letecké chartery znamená, že môžeme rýchlo a pružne reagovať na meniacu sa situáciu na trhu leteckej nákladnej prepravy a pomáhať tak našim zákazníkom udržiavať ich dodávateľské reťazce," hovorí Timo Stroh, vedúci globálnej leteckej prepravy v DACHSERi. „Je vyložene príjemné vidieť, že naše charterové aktivity teraz prinášajú ovocie aj v Španielsku. Je to predovšetkým vďaka odhodlaniu a neúnavnému úsiliu našich kolegov, ktorí tento projekt úspešne zorganizovali."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova