Vážne dopravné obmedzenia na letisku Shanghai Pudong (PVG)

Letecká nákladná doprava na letisku PVG v Šanghaji je opäť ohrozená po tom, ako bolo minulý piatok 20. augusta na letisku Pudong v Šanghaji (PVG) zaznamenaných niekoľko pozitívnych prípadov nakazenia vírusom Covid-19.

Kvôli týmto prípadom pozitívne testovaných sa musel veľký počet pracovníkov ísť otestovať alebo do karantény. Z dôvodu výrazného zníženia počtu pracovníkov na 25 % bežnej kapacity sa proces manipulácie s nákladom v PVG vážne narušil. Väčšina leteckých spoločností musela minulý piatok zrušiť lety, aby ich o 2448 hodín neskôr obnovila.

Nižšie uvádzame zhrnutie súčasnej situácie:

  • Letisko Šanghaj PVG bolo a zostáva v prevádzke, avšak jeho činnosť je kriticky ovplyvnená výrazným znížením počtu pracovníkov.
  • Zníženie počtu pracovníkov malo veľký vplyv na postupy pozemnej obsluhy vrátane nakladania a vykladania a montáže paliet pre všetky letecké spoločnosti, ktoré využívajú terminál Shanghai Pudong International Airport Cargo Terminal (PACTL) na letisku Shanghai PVG.
  • Cez víkend sa značný počet letov odložil alebo zrušil, pričom len približne polovica plánovaných lietadiel mohla vzlietnuť. V dôsledku toho sa nahromadilo obrovské množstvo nevybavených letov.
  • Situácia sa doteraz veľmi nezmenila. Zotavovanie prebieha, ale pomaly.
  • V reakcii na túto situáciu dopravcovia upravujú letové poriadky, rušia lety, presmerovávajú lety na alternatívne letiská a prestávajú prijímať časovo citlivé zásielky.
  • V dôsledku kapacitných obmedzení a narušenia harmonogramu sa očakáva meškanie dopravy smerom na východ aj na západ a rastúce množstvo nevybavených zásielok.
  • V spoločnosti DACHSER sa naše tímy pre leteckú nákladnú prepravu snažia o pridelenie miest na blízkych letiskách mimo PVG, aby sa minimalizovalo narušenie vášho dodávateľského reťazca. Už sme si zabezpečili nové spojenia z Chang-čou (HGH), Čeng-čou (CGO) a Pekingu (BJS), aby sme zmiernili nahromadené objednávky.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vášho dodávateľského reťazca, obráťte sa na miestnu kontaktnú osobu na príslušnom úrade DACHSER.

Kontakt Lenka Balcova