DACHSER udáva smerovanie leteckej a námornej prepravy

Dr. Tobias Burger nahradí Edoarda Podestu vo funkcii prevádzkového riaditeľa leteckej a námornej logistiky s účinnosťou od 1. januára 2024. Nástupcovia sú tiež pripravení na riadenie obchodných jednotiek ASL EMEA a ASL APAC.

Spoločnosť DACHSER nastavuje smer budúceho rastu v oblasti leteckej a námornej logistiky (ASL) prostredníctvom dlhodobého plánovania nástupníctva.

Dr. Tobias Burger nahradí Edoarda Podestu vo funkcii COO Air&Sea Logistics a člena výkonnej rady s účinnosťou od 1. januára 2024.
Dr. Tobias Burger nahradí Edoarda Podestu vo funkcii COO Air&Sea Logistics a člena výkonnej rady s účinnosťou od 1. januára 2024.

Dr. Tobias Burger (45) nastúpi do funkcie prevádzkového riaditeľa pre leteckú a námornú logistiku a člena výkonnej rady s účinnosťou od 1. januára 2024 a nahradí tak súčasného prevádzkového riaditeľa Edoarda Podestu (60). Po dvadsaťročnej kariére v spoločnosti DACHSER, z toho niečo cez štyri roky na čele ASL, Podesta na konci roku 2023 odíde z aktívneho pracovného života.

"Dr. Tobias Burger je skúsený logistický stratég a my mu pomáhame pripraviť sa na jeho miesto v správnej rade spoločnosti DACHSER. Vďaka svojmu komplexnému a perspektívnemu pohľadu na logistiku sa stane cennou posilou nášho tímu výkonnej rady," hovorí Bernhard Simon, predseda dozornej rady spoločnosti DACHSER. "Dr. Burger bude mať na starosti aj všetky marketingové aktivity spoločnosti DACHSER. To znamená, že budeme mať najlepšie predpoklady proaktívne reagovať na zložité zmeny na trhu, najmä v oblasti leteckej a námornej prepravy, a zaujať zodpovedajúcu pozíciu."

Dr. Burger, bývalý poradca v oblasti riadenia, nastúpil do spoločnosti DACHSER v roku 2009. Pracoval v oblasti riadenia a rozvoja stratégie a následne bol poverený riadením spoločnosti. V tom čase už dohliadal na rozvoj leteckých a námorných operácií smerom k jednotnej globálnej sieti. Ako zástupca riaditeľa leteckej a námornej logistiky je Dr. Burger od roku 2019 pravou rukou Podesty. Počas tohto obdobia bol prvýkrát poverený riadením globálneho predaja ASL, čo je pozícia, pod ktorú v súčasnosti spadá strategický rozvoj celej oblasti podnikania. Od roku 2021 vedie aj obchodnú jednotku ASL EMEA.

Dr. Tobias Burger je skúsený logistický stratég a my mu pomáhame pripraviť sa na jeho miesto v správnej rade spoločnosti DACHSER. Vďaka svojmu komplexnému a perspektívnemu pohľadu na logistiku sa stane cennou posilou nášho tímu výkonnej rady.

Bernhard Simon, predseda dozornej rady skupiny DACHSER

Marc Meier na čele ASL EMEA od 1. januára 2023

S účinnosťou od 1. januára 2023 odovzdá Dr. Burger funkciu generálneho riaditeľa ASL EMEA Marcovi Meierovi. Aby sa pripravil na riadenie regionálnej obchodnej jednotky, nastúpil Meier (53) do spoločnosti DACHSER už 1. októbra 2022. Ako manažér logistiky, ktorého odbornosť zahŕňa leteckú a námornú prepravu, pozemnú dopravu a skladovanie, nazbieral viac ako 30 rokov medzinárodných skúseností v odbore logistiky. Pôsobil ako generálny riaditeľ hamburskej leteckej špedície Senator International až do roku 2021, kedy túto spoločnosť odkúpila spoločnosť Maersk. Predtým pôsobil viac ako päť rokov ako generálny riaditeľ spoločnosti Fr. Meyer's Sohn, špedičnej agentúry špecializujúcej sa na námornú prepravu. Svoju kariéru zahájil v spoločnosti Kühne + Nagel, kde zastával rôzne manažérske pozície, naposledy ako prezident organizácie pre Kanadu.

DACHSER nastavuje smer budúceho rastu v oblasti leteckej a námornej logistiky (ASL) prostredníctvom dlhodobého plánovania nástupníctva.
DACHSER nastavuje smer budúceho rastu v oblasti leteckej a námornej logistiky (ASL) prostredníctvom dlhodobého plánovania nástupníctva.

"V Marcovi Meierovi sme získali skúseného manažéra leteckej a námornej prepravy s medzinárodnou reputáciou. Je ideálnou osobou, ktorá povedie naše podnikanie v oblasti ASL v regióne EMEA k úspešnej budúcnosti," hovorí generálny riaditeľ spoločnosti DACHSER Burkhard Eling. "A prepojenie tejto činnosti s našou európskou sieťou pozemnej prepravy povedie k ďalšiemu rastu."

V Marcovi Meierovi sme získali skúseného manažéra leteckej a námornej prepravy s medzinárodnou reputáciou. Je ideálnou osobou, ktorá povedie naše podnikanie v oblasti ASL v regióne EMEA k úspešnej budúcnosti.

Burkhard Eling, CEO spoločnosti DACHSER

Roman Müller prevezme ASL APAC od 1. januára 2024

Spoločnosť DACHSER už naplánovala aj nástupníctvo vo svojej obchodnej jednotke ASL APAC. S účinnosťou od 1. januára 2024 vystrieda Roman Müller (41) Edoarda Podestu, ktorý túto regionálnu obchodnú jednotku úspešne viedol od roku 2014, a to v spojení s jeho ďalšou funkciou prevádzkového riaditeľa ASL od roku 2019. Rodený Švajčiar Müller pôsobí v Ázii celú svoju kariéru. V uplynulých 15 rokoch zastával v spoločnosti DACHSER manažérske pozície, medzi ktoré patrí manažér organizácie pre Kóreu a senior manažér predaja pre celý región APAC. Od júla 2021 pôsobí ako zástupca riaditeľa pre Áziu a Tichomorie v obchodnej jednotke ASL APAC a je podriadený Podestovi.

"Roman Müller pozná ázijské trhy a ich požiadavky dokonale. Na všetkých svojich predchádzajúcich pozíciách – najmä v oblasti predaja – dosiahol vynikajúce úspechy a pomohol nám rozšíriť našu prítomnosť v Ázii," hovorí Eling. „Má teda ideálne predpoklady nielen pokračovať v hviezdnom rozvoji obchodnej jednotky ASL APAC, ale ju aj posunúť na úplne novú úroveň tým, že sa ešte viac zameria na ponuku integrovaných služieb. V roku 2023 bude úzko spolupracovať s Edoardom Podestom na vytýčení smeru tohto úspechu."

Oblasť leteckej a námornej logistiky spoločnosti DACHSER zamestnávala v roku 2021 viac ako 4 300 ľudí a dosiahla tržby vo výške 2,1 miliardy eur. Prevádzkuje 139 pobočiek v 36 krajinách. Obchodná oblasť ASL EMEA spoločnosti DACHSER zahŕňa 21 organizácií v jednotlivých krajinách so 71 pobočkami a zamestnáva viac ako 2 100 ľudí. Obchodná jednotka ASL APAC je zastúpená v 11 krajinách a v 43 pobočkách pracuje viac ako 1 500 zamestnancov.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova