Koronavírusová pandémia: Vplyv na prevádzkové operácie v USA

Ako je známe z tlačových správ, americké úrady s účinnosťou od 13. marca 2020, 23:59 hod. prijali opatrenia, ktoré zakazujú vstup do Spojených štátov amerických všetkým návštevníkom z Európy. Okrem toho už existuje zákaz vstupu pre návštevníkov z niektorých ázijských krajín.

Toto vedie k veľkému počtu zrušených letov na trasách medzi Európou a USA. Zrušenie letov sa dotýka nielen cestujúcich, ale zároveň predstavujú aj významnú časť nákladnej kapacity, a preto majú obrovský vplyv na dostupný nákladný priestor a sadzby za prepravu.

Náš tím odborníkov aj naďalej intenzívne pracuje na alternatívnych možnostiach a letových trasách, ktoré nám umožnia prepraviť urgentný náklad. Snažíme sa poskytnúť našim zákazníkom prioritný prístup k dostupným kapacitám. Tak ako v prípade úspešnej implementácie nášho charterového programu medzi Čínou a Nemeckom, teraz preverujeme podobné riešenia pre prepravu medzi Nemeckom a USA.

Naše tímy po celom svete s vami zostávajú v kontakte, ale neváhajte kontaktovať svojho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER a prediskutovať s ním konkrétnu situáciu, ak by bolo treba prijať ďalšie opatrenia pre vaše zásielky.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova