Robert Erni sa stáva finančným riaditeľom skupiny DACHSER

S účinnosťou od 1. januára 2021 prevezme Švajčiar Robert Erni (54) pozíciu CFO po Burkhardovi Elingovi. Ten sa stane CEO rodinnej spoločnosti DACHSER.

DACHSER menuje skúseného Roberta Erniho, ktorý už pôsobil ako finančný riaditeľ v logistike, nástupcom Burkharda Elinga. Erni začína svoje pôsobenie od 1. septembra 2020 ako jeho zástupca.

Robert Erni, CFO skupiny DACHSER od 1.1.2021
Robert Erni, CFO skupiny DACHSER od 1.1.2021

Naposledy bol Robert Erni finančným riaditeľom logistickej spoločnosti Panalpina, ktorá je kótovaná na burze. V Panalpine viedol fúziu s dánskou logistickou skupinou DSV. Počas svojho pôsobenia tu úspešne riadil rôzne ďalšie akvizičné projekty a okrem iného aj významné SAP implementácie a s nimi spojené organizačné zmeny. Podporil tak globálnu stratégiu rastu spoločnosti. Erni začal svoju kariéru v logistickej spoločnosti Kuehne + Nagel a pôsobil na rôznych pozíciách v Hongkongu, Indii, Argentíne a USA. Potom sa vrátil do svojej domovskej krajiny Švajčiarska, kde viedol globálny controlling spoločnosti.

Robert Erni je mimoriadne skúsený finančný riaditeľ, ktorý už viac ako 30 rokov pracuje v oblasti logistiky. Sme veľmi radi, že sa stane súčasťou našeho predstavenstva. Tešíme sa na spoluprácu s ním pri riešení budúcich výziev spôsobom, ktorý bude v spoločnosti ďalej vytvárať hodnotu a generovať rast."

Burkhard Eling, CFO skupiny DACHSER

CEO skupiny DACHSER Bernhard Simon, ktorý bude od roku 2021 v čele dozornej rady spoločnosti, dodáva: „Byť finančným riaditeľom rodinnej spoločnosti, ako je DACHSER, je oveľa viac než len zvládnutie čísel: náš finančný riaditeľ udržiava úzke vzťahy s našimi akcionármi, formuje stratégiu procesov a tým tiež hrá hlavnú úlohu samotného riadenia prevádzky. V Robertovi Ernim sme našli CFO, ktorý dokáže tieto požiadavky dokonale splniť od 1. januára 2021."

31 000 zamestnancov, čistý obrat 5,7 miliardy eúr

Vďaka 31 000 zamestnancom na 393 pobočkách po celom svete vytvoril DACHSER v roku 2019 konsolidovaný čistý obrat vo výške približne 5,7 miliárd eúr. V tom istom roku zrealizoval prepravu 80,6 milón zásielok v celkovej tonáži 41 miliónov ton. Spoločnosť DACHSER má zastúpenie v 44 krajinách.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova