Doručovanie “zábavy na kolesách”

Športové vybavenie je častým darčekom pod vianočným stromčekom vo všetkých európskych krajinách. Už tradične sú to napríklad bicykle, odrážadlá a ďalšie podobné vozítka s kolesami. Vozítka renomovanej značky Puky sa pritom dostávajú k malým vodičom a ich rodičom po celej Európe vďaka logistickým službám spoločnosti DACHSER už viac ako 10 rokov.

Doručovanie “zábavy na kolesách”
Doručovanie “zábavy na kolesách”

Všetky deti milujú pohyb: najprv s odrážadlom a trojkolkami, neskôr na kolobežkách a v šliapacích autíčkach, až sa postupne dostanú ku kolesám pre staršie deti a tínedžerov. Stredne veľká spoločnosť Puky z nemeckého mesta Wülfrath ležiacim medzi Düsseldorfom a Wuppertal vyrába a predáva všetky typy detských vozítok aj ich príslušenstva už od roku 1949. Za takmer 70 rokov sa firemné logo - pretiahnutý červený osemuholník s charakteristickou bielou diagonálou a čiernym názvom firmy - dostalo do povedomia verejnosti. Reprezentuje značku, ktorú (takmer) každý v Nemecku pozná a ktorá sa rozširuje do stále ďalších častí Európy.

Organický rast s DACHSERom

Na dosiahnutie maximálnej flexibility pri reagovaní na potreby trhu začala spoločnosť Puky v roku 2008 spoluprácu v oblasti logistických služieb s logistickým centrom DACHSERu v dolnorýnskej oblasti Niederrhein. DACHSER tu prevádzkuje centrálny sklad pre európske dodávky produktov Puky v meste Neuss. Ide o ideálny lokalitu, pretože všetky vozítka Puky - od odrážadiel cez kolobežky až po bicykle - sa tak zhromažďujú v blízkosti hlavného sídla spoločnosti v neďalekom Wülfrath. Výrobu zabezpečuje desať chránených dielní, v ktorých pracujú predovšetkým ľudia so zdravotným postihnutím. Hotové výrobky sa posielajú priamo do centrálneho skladu, odkiaľ sú distribuované maloobchodníkom naprieč Európou - v súčasnosti do 28 krajín. „Dohoda o zmluvnej logistike spoločnosti DACHSER so zákazníkom zahŕňa skladovanie, vstupnú a výstupnú dopravu, vyzdvihnutie a dopravnú logistiku v celej Európe," vysvetľuje Susanne Schmitzová, konzultantka zmluvnej logistiky v spoločnosti DACHSER v Neuss, ktorá poskytuje podporu pre Puky.

„So zákazníkom pracujeme na plánovaní predajného roka čo najstarostlivejšie," pokračuje Schmitz, „predovšetkým na začiatku a na konci roka sa musíme uistiť, že dobre odvádzame svoju prácu. Maloobchodníci objednávajú viac detských bicyklov na jar s nástupom teplých mesiacov, ale veľký nápor je aj v zime, pretože hračky ako odrážadlá a trojkolky sú obľúbenými vianočnými darčekmi."

Vzhľadom na to, že zloženie maloobchodných zákazníkov firmy Puky je veľmi rozmanité, balenie jednotlivých paliet je výzvou. „Aby sme naložili palety pre Puky musíte skutočne vedieť, čo robíte," hovorí Mathias Heller, generálny riaditeľ spoločnosti Puky. „Musíte dať dohromady rozmanité formáty a vyvážiť rôzne objemy a hmotnosti. Je to tak trochu hra Tetris. Taktiež musíte vziať do úvahy, že veľa produktov dorazí v predajných obaloch, ktoré sa za žiadnu cenu nesmú poškodiť.” Toto všetko si vyžaduje určitý druh zručnosti, ktorú nemá každý. „Keď sa pozrieme na náš centrálny sklad a celkový proces manipulácie, vidíme, že nám Dachser rozumie a stará sa o nás," vysvetľuje. „V súlade s dachserovskou ideou úspešnej kontraktnej logistiky spolupracujeme so zákazníkom na vývoji a implementácii logistickej koncepcie, čím sa vytvára priestor pre organický rast," hovorí Alexander Tonn, Managing Director European Logistics Germany a Corporate Director Corporate Contract Logistics. „Naša transportná sieť pokrývajúca väčšinu Európy nám umožňuje poskytovať našim zákazníkom spoľahlivé služby."

Pohľad na Európu
Pohľad na Európu

Pohľad na Európu

„V Nemecku, kde sa generuje 70 % našich predajov, je naša značka veľmi dobre známa, takže sotva tu zostáva nejaký priestor pre rast," hovorí CEO Puky Heller. Z toho dôvodu sa Puky pred piatimi rokmi začalo sústrediť na rozšírenie na ďalšie európske trhy. „Očakávame, že náš prevádzkovateľ logistických služieb bude spoľahlivý a flexibilný a že dokáže efektívne a zodpovedne vybaviť širokú škálu našich produktov a typov balenia. Musí ísť o tú správnu zmes kvality, ceny a doručovacieho času - presne to Dachser ponúka." Podľa Hellerova názoru je tento vzťah základom k tomu, by sa produkty značky Puky dostali k deťom a ich rodičom po celej Európe.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás