DACHSER Rheine rozširuje kapacitu

Logistické centrum Rheine spoločnosti DACHSER vytvára ešte viac priestoru na skladovanie a služby s pridanou hodnotou

Výstavba prebieha blízko nového distribučného centra, ktoré bude uvedené do prevádzky v októbri 2020. Centrom zariadenia na Sandkampstrasse je logistický terminál s rozlohou 20 800 m2 s 26 nakladacími bránami pre nákladné automobily a až 36 800 paletovými miestami. Okrem toho je tu približne 1 200 m2 kancelárskych priestorov.

DACHSER rozširuje svoje kapacity v Rheine
DACHSER rozširuje svoje kapacity v Rheine

DACHSER Rheine využije toto nové moderné zariadenie ku konsolidácii existujúcich skladových miest v okolí a ku zabezpečeniu ďalšej kapacity pre budúci rast. To umožňuje poskytovateľovi logistiky optimalizovať prepravné toky a prevádzkové podmienky. Nové distribučné centrum bude slúžiť zákazníkom v rôznych odvetviach, vrátane spracovateľského priemyslu, zdravotníctva, DYI a textilného obchodu.

Silná lokálna ekonomika, slušná dostupnosť kvalifikovaných pracovníkov a priaznivé dopravné spojenie robia z Rheine a regiónu Münsterland ideálne miesto pre integrované logistické služby.

Markus Dodt, generálny riaditeľ logistického centra Rheine spoločnosti DACHSER

Okrem skladovania, vychystávania a expedície tovaru budú zamestnanci v závislosti na požiadavkách zákazníkov poskytovať ďalšie služby, ako je prezentácia produktov zákazníkom, prebaľovanie, špeciálne etikety, montážne služby a vybavovanie reklamácií.

Ideálne umiestnenie

"V segmente skladovania zaznamenávame rast, ktorý pokračuje a dopyt v regióne sa zvyšuje," hovorí Markus Dodt, generálny riaditeľ logistického centra Rheine spoločnosti DACHSER. "Silná lokálna ekonomika, slušná dostupnosť kvalifikovaných pracovníkov a priaznivé dopravné spojenie robia z Rheine a regiónu Münsterland ideálne miesto pre integrované logistické služby."

DACHSER pôsobí v Rheine od roku 1990 a v súčasnosti tu zamestnáva 390 ľudí. Z toho 60 zamestnancov sa presťahuje do nových priestorov a v strednodobom horizonte tu bude vytvorených ďalších 60 pracovných miest.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova