Rezidenti Domova pri Kríži sa potešili darčekom od zamestnancov DACHSER Slovakia

Charitatívna akcia „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ sa na Slovensku stáva peknou vianočnou tradíciou. Angažujú sa v nej ľudia z celej krajiny, aby obdarovali neznámeho človeka žijúceho v zariadení pre seniorov. Zamestnanci DACHSER Slovakia sa do tohto projektu zapojili už po druhýkrát. Pripravili a vianočne vyzdobili dokopy 25 krabíc plných drobností. 

Rezidenti Domova pri Kríži sa potešili darčekom od zamestnancov DACHSER Slovakia

Každý balíček je originálny, pretože obsahuje niečo iné, podľa uváženia darcu. Tvorí ho mix užitočných drobností, trvanlivých potravín a vecičiek pre potešenie – stručne vyjadrené slovami: niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu a niečo zo srdca. 

Vyzbierané vianočné darčeky koncom decembra odovzdali v Domove pri Kríži zamestnankyne spoločnosti DACHSER Slovakia – Lenka Balcová, zodpovedná za marketing a PR a Daniela Sabolová, Manažérka kvality. Seniori si darčeky našli na Štedrý deň pod vianočným stromčekom.

Projekt „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok,“ je len jednou z dobrovoľníckych aktivít, do ktorej sa zamestnanci spoločnosti DACHSER Slovakia ochotne zapájajú. „Naši zamestnanci sú v oblasti korporátnej spoločenskej zodpovednosti veľmi aktívni, radi podporujú dobrovoľnícke aktivity a prichádzajú aj s vlastnými nápadmi, ako sa zapojiť do rôznych projektov," uzatvára Lenka Balcová.

Domov pri Kríži

Domov pri Kríži je zariadenie pre seniorov s celoročným pobytom, s kapacitou 176 miest. „Pre mnohých seniorov, ktorí už nemajú žiadnu rodinu, je balíček, ktorý sa k nim dostal prostredníctvom tejto akcie, jediným vianočným darčekom,“ hovorí kultúrna referentka v Domove pri Kríži Mgr. Lýdia Ďurajová a dodáva: „Ďakujeme všetkým tým, ktorí sa rozhodli spraviť tento dobrý skutok a prispieť vianočnou krabičkou plnou lásky, aby osamelých seniorov zahriala pri srdci a dala im pocítiť, že na nich niekto myslí“. 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova