DACHSER pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú

DACHSER sa o tohtoročných Vianociach rozhodol podporiť osamelých seniorov bez rodiny, ktorí žijú v Domove pri Kríži, a zakúpil im spoločenské hry pre aktívne trávenie voľného času. V rámci projektu Vianočný zázrak boli balíčky odovzdané tento týždeň a seniori ich dostanú na Štedrý deň.

Domov pri Kríži - zariadenie pre seniorov

"Uvedomujeme si, že v dnešnej dobe trpia starí ľudia ešte viac ako inokedy osamením a nedostatkom kontaktov. A tí, ktorí nemajú žiadnu rodinu, nemajú ani možnosť komunikácie s príbuznými na diaľku. Vymýšľali sme niečo, čím im ich situáciu spríjemniť a doskové hry sa ukázali ako najvhodnejší darček. Sme radi, že to seniorom v domove prinesie aspoň trochu zábavy a nových stimulov,“ vysvetľuje Roman Stoličný, Managing Director DACHSER Slovakia.

Doskové hry odovzdali zástupcovia DACHSERu zamestnancom Domova pri Kríži dňa 21.12.2020 priamo v sídle zariadenia pre seniorov. V taškách sa objavili hry ako scrabble, domino, logické hry a hádanky, a pod., čo sú hry ideálne pre starších ľudí, pretože pomáhajú s precvičovaním pamäte, podporujú kooperáciu a celkovo povzbudzujú chuť do života.

"My sme radi, že si na našich klientov DACHSER spomenul, je to milé, pretože takto mame šancu vrátiť do životov seniorov kúsok Vianoc. Hry sú určite veľmi vítaným darčekom, naši klienti pravidelne doskové hry hrajú a baví ich to, "ďakovala Janka Dudoňová, riaditeľka Domova pri Kríži.

Projekt Vianočný zázrak

Projekt Vianočný zázrak funguje už niekoľko rokov. Cieľovou skupinou nie sú seniori, o ktorých rodina prejavuje záujem a navštevuje ich, ale tí, ktorým nemá kto darovať vianočný darček. Projekt spája vianočné priania osamelých seniorov v zariadeniach a ľudí, ktorí majú záujem im tieto priania splniť.

Domov pri Kríži – zariadenie pre seniorov vzniklo v roku 1991 ako samostatná rozpočtová organizácia Okresného úradu v Bratislave. V roku 2002 bolo zariadenie pre seniorov delimitované pod Magistrát hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Je to zariadenie s celoročným pobytom, s kapacitou 176 miest. Cieľom je poskytovať kvalitné služby všetkým obyvateľom zariadenia, vytvoriť im atmosféru domáceho prostredia, v ktorom prežijú aktívny, radostný a plnohodnotný život.

 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova