Cielená a rýchla pomoc Ukrajine prichádza aj z DACHSERU

DACHSER Slovakia poskytuje svoje skladové aj prepravné kapacity na pomoc Ukrajine. Samostatné akcie aktuálne prebiehajú paralelne na pobočkách v Lozorne aj v Košiciach.

Spoločnosť DACHSER sa podieľa na humanitárnej pomoci Ukrajine

Napriek tomu, že iniciatíva spoločnosti DACHSER na pomoc Ukrajine bola veľmi spontánna a prirodzená, nič nenechali na náhodu. S ponukou logistickej pomoci najprv kontaktovali Ministerstvo vnútra a taktiež sa prihlásili na platforme pomôcť Ukrajine, aby sa stali dostupní pre neziskové organizácie. Okrem toho, boli oslovení priamo OSN s prosbou o poskytnutie skladovacích kapacít v Lozorne a Budapešti.

Bratislavská pobočka DACHSER v spolupráci s Bratislavskou Arcidiecéznou charitou zabezpečuje prepravu paliet v rámci siete a zároveň pre nich poskytuje skladové služby, aby pomohla v tejto krízovej situácii. „Zo siete sa nám zatiaľ podarilo vyzbierať 20 paliet jedla a hygienických potrieb ako pomoc pre utečencov z Ukrajiny. Ďalšie palety sú ešte na ceste k nám.” uvádza Adam Matúšek, manažér Eurohubu v Lozorne a dodáva: „Okrem toho, katolíckej charite pomáhame so skladovaním tovaru, ktorý tvoria charitatívne príspevky od rôznych organizácií. Momentálne mame naskladnených cca 15 paliet.”  V DACHSERi sa balíky humanitárnej pomoci nielen uskladňujú, ale aj triedia a konsolidujú pre ďalšiu prepravu.

Pomoc aj od košickej pobočky DACHSER

Košická pobočka DACHSER taktiež pomáha. Riaditeľ pobočky Stanislav Balog inicioval spoluprácu s medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM), ktorá pôsobí pod OSN a zabezpečuje charterovú prepravu humanitárnej pomoci na Ukrajinu. „Z Turecka do Košíc smeruje približne 15 kamiónov týždenne a ďalšie cca 3 kamióny týždenne prichádzajú z Grécka. V spolupráci s našimi partnermi sa všetky zásielky dovážajú až priamo na Ukrajinu, do Užhorodu. Tým to však nekončí. Košické letisko očakáva ďalšiu zásielku humanitárnej pomoci až z Ameriky,” približuje situáciu Stanislav Balog. 

Realizovať pomoc Ukrajine pomáhajú aj zákazníci − asi 6 lokálnych zákazníkov pri začiatku projektu pomohli so zapožičaním plošného kolieskového vozíka pre potreby DACHSERu.

Vzájomná pomoc a podpora fungujú aj v rámci jednotlivých pobočiek DACHSER. Do Košíc rovnako prišiel zamestnanec z ASL pobočky ako administratívna podpora a pomoc pri colnej deklarácii.

Duch solidarity je v tejto pohnutej dobe naozaj silný. Aj jednotliví zamestnanci DACHSER prispeli veľkou materiálnou pomocou, pričom tieto individuálne aktivity si riešia a koordinujú výhradne vo vlastnej réžii.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova