Nový DACHSER magazín je tu!

„Nič nie je stále okrem zmeny“ – múdre slová starogréckeho filozofa Hérakleitosa z Efezu, ktoré sú stále aktuálne. Svet sa točí stále rýchlejšie, tempo inovácii a tlak zmeny sa zvyšuje aj v logistike. Čo naša spoločnosť DACHSER a naši zákazníci robia pre riešenie naliehavých problémov budúcnosti sa dočítate v najnovšom vydaní DACHSER magazínu.

DACHSER magazín 04/21

Na úvodných stranách nášho časopisu sa bližšie pozrieme na umelú inteligenciu, presnejšie povedané strojové učenie. Inteligentné algoritmy sa ponárajú do zhromaždených údajov z každodenných operácií, vďaka ktorým sa systematicky učia. Nové zistenia potom pomáhajú zamestnancom prostredníctvom elektronických zariadení, lepšie plánovať kapacitné možnosti, zvyšovať kvalitu údajov a optimalizovať procesy. Ak chcete vedieť viac o strojovom učení, podrobnosti nájdete na strane 6.

Zmeny a inovácie sa taktiež týkajú aj automobilového priemyslu. Dnešné vozidlá sú plné senzorov pomáhajúcich zaistiť pohodlie a bezpečnosť posádky, a rastúca popularita elektrických vozidiel zvyšuje dopyt po zložitých komponentoch. Na strane 16 sa dočítate o poprednom svetovom dodávateľovi automobilových súčiastok Aptiv, ktorý využíva priemyselné riešenie Automotive Logistics spoločnosti DACHSER zabezpečujúce spoľahlivé dodávateľské reťazce pre výrobné závody v Číne – a tým aj mobilitu zajtrajška. Celý príbeh začína na strane 16.

DACHSER disponuje aj ďalšou špičkovou technológiou, ktorá je neustále v pohybe. Sú to automaticky navádzané vozíky (AGV – Automated guided vehicles). V súčasnosti ich testujeme v dvoch skladoch, v snahe odbremeniť zamestnancov od rutinných úloh. Ako AGV fungujú, sa dočítate na strane 28.

Váš DACHSER magazín

O týchto a ďalších zaujímavostiach zo sveta inovácií, šikovných nápadov súčasnosti i zajtrajškov a ľudí stojacimi za nimi, sa dočítate na stránkach najnovšieho čísla nášho DACHSER magazínu. Dúfame, že vás čítanie nového vydania časopisu pobaví aj inšpiruje. Stiahnite si DACHSER magazín v súbore PDF.

DACHSER magazine 04/21 - English PDF (6,79 MB)
DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova