Spoločnosť DACHSER rozširuje svoju pobočku vo Willebroeku

Spoločnosť DACHSER investuje do svojej pobočky v belgickom meste Willebroek pri Antverpách. Rozšírenie cross-doku a parkoviska sa začalo toto leto a má byť dokončené do konca tohto roka.

DACHSER v meste Willebroek

Spoločnosť DACHSER pôsobí na belgickom trhu od roku 1975, keď založila svoju prvú pobočku v Kuurne. V roku 1995 sa spoločnosť DACHSER presťahovala do Willebroeku. Po 15 rokoch sa aj táto budova stala príliš malou a vznikla potreba úplne nového špecializovaného cross-dockingového centra. V roku 2014 sa preto celá pobočka presťahovala do priemyselného parku De Hulst.

Súčasné cross-dockingové centrum má rozlohu 7 000 m2 a 68 nakladacích staníc. V nasledujúcich mesiacoch sa rozšíri o 2 000 m2 a 19 dokov, čím sa celková plocha zvýši na 9 000 m2 s 87 nakladacími dokami. Rozšíri sa aj parkovisko v areáli o 7 500 metrov štvorcových. Vďaka tejto dodatočnej kapacite je spoločnosť DACHSER vo Willebroeku pripravená na budúcnosť. "Rast európskych zberných aktivít, ktorý nás v roku 2014 podnietil k presťahovaniu sa do týchto nových priestorov pokračuje a teraz nastal čas na druhú fázu výstavby," hovorí Frans van Bedaf, výkonný riaditeľ pobočky DACHSER vo Willebroeku. "Odhodlanie našich 115 zamestnancov vo Willebroeku a ich znalosti viedli k rastu a úspechu pobočky." Výstavba sa začala v júni a jej ukončenie je naplánované za šesť mesiacov.

Centrálne umiestnenie v sieti DACHSER

Aat van der Meer, výkonný riaditeľ spoločnosti DACHSER Benelux, sa na uplynulé roky pozerá s pocitom spokojnosti. „Vďaka stabilnému rastu pobočky v blízkosti prístavu Antverpy naďalej posilňujeme našu sieť v Belgicku a v regióne Beneluxu. Okrem toho môžeme zákazníkom ponúknuť kompletné riešenie, ktoré kombinuje cestnú dopravu s leteckou a námornou dopravou, čím zákazníka odbremeňujeme od celého logistického procesu. V spoločnosti DACHSER to nazývame interlocking."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova