Expanzia DACHSERu v Magdeburgu

Logistické centrum DACHSER Magdeburg sa rozšírilo o 40 000 m2

Poskytovateľ logistiky DACHSER začal v polovici februára prevádzku v novom distribučnom centre v Magdeburgu. V zariadení s rozlohou 40 000 m2 poskytuje rodinná spoločnosť logistické služby pre svojho zákazníka Globus Baumarkt a ďalšie spoločnosti v regióne. Expanzia vytvorila 40 nových pracovných miest.

Nové zariadenie spoločnosti DACHSER sa rozkladá na 84 000 m2 a zahŕňa dva sklady s celkovou logistickou plochou 40 000 m2.
Nové zariadenie spoločnosti DACHSER sa rozkladá na 84 000 m2 a zahŕňa dva sklady s celkovou logistickou plochou 40 000 m2.

Nové zariadenie spoločnosti DACHSER sa rozkladá na 84 000 m2 a zahŕňa dva sklady s celkovou logistickou plochou 40 000 m2. Jeden zo skladov bol špeciálne navrhnutý pre skladovanie a vychystávanie potravín a nepotravinárskych predmetov a má rozlohu približne 8 000 m2. Druhý sklad pre zmluvnú logistiku má plochu 32 000 m2. Vďaka rozšíreniu, pokrývajú kancelárske a sociálne priestory distribučného centra spoločnosti DACHSER v Magdeburgu približne 1 880 m2. Vedľa areálu je tiež ďalších 3 000 m2 vonkajšieho úložiska. Okrem distribučného centra vzdialeného 40 kilometrov, v Oscherslebene, ponúka logistické centrum Magdeburg spoločnosti DACHSER celkom 55 000 m2 pre logistické operácie a priestor pre uloženie približne 80 000 paliet.

Naši zamestnanci v mene našich zákazníkov realizujú logistickú stratégiu zameranú na budúcnosť, ktorá im pomáha rásť.

Christian Schäckel, generálny riaditeľ logistického centra DACHSER Magdeburg

V našom novom zariadení poskytujeme skladovacie a distribučné služby pre nášho zákazníka Globus Baumarkt rovnako ako pre známych lokálnych a globálnych výrobcov a maloobchody s priemyselným tovarom či potravinárskymi výrobkami," vysvetľuje Christian Schäckel, generálny riaditeľ logistického centra v Magdeburgu. "Naši zamestnanci realizujú v mene klientov logistickú stratégiu, ktorá sa zameriava na budúcnosť a má im pomôcť rásť."

Silný partner v regióne už viac ako 25 rokov

DACHSER pôsobí v regióne Magdeburg už viac ako 25 rokov. Za zabezpečenie plynulého chodu logistických služieb zodpovedá asi 170 zamestnancov. „Okrem klasických dopravných služieb riešime tiež skladovanie priemyselného tovaru a potravinárskych výrobkov a poskytujeme aj služby s pridanou hodnotou," hovorí Schäckel. Prevádzka spoločnosti DACHSER v Magdeburgu sa nachádza v obchodnej zóne Gewerbegebiet Nord na severe regiónu a poskytuje pohodlný prístup k diaľniciam A2 a A14. Z Magdeburgu denne obsluhuje DACHSER destinácie ako Belgicko, Holandsko a Rakúsko. Logistická pobočka spoločnosti DACHSER Air & Sea v Langenhagene v blízkosti Hannoveru navyše spája magdeburské logistické centrum so všetkými svetovými trhmi.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova