Európska aliancia čerstvých potravín

Je tu dôvod na oslavu: už celých päť rokov prichádza Európska potravinová sieť – pod vedením spoločnosti DACHSER – s odpoveďami na výzvy, ktoré prináša nadnárodná celoeurópska potravinová logistika.

Európska aliancia čerstvých potravín

Jedným z víťazov v tejto situácii je zemiaková knedľa. Európa má skutočnú chuť na knedle a ostatné lahôdky: Hans Henglein & Sohn – líder na trhu s čerstvými zemiakovými výrobkami, ako sú knedlíčky, cestoviny a cesto – s hrdosťou oznamuje, že v roku 2017 ich transporty v 21 krajinách Európa vzrástli o 27 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Okrem vynikajúcej kvality svojich poroduktov, spoločnosť vďačí za tento pôsobivý výsledok aj Európskej potravinovej sieti. „Tento úspech bol dosiahnutý aj vďaka rýchlosti, ktrorou dokáže spoločnosť DACHSER zabezpečiť prepravu v rámci urópskej siete. V niektorých prípadoch trvá celá preprava – od prijatia obejdnávky klienta po dodanie tovaru – len 48 hodín,“ hovorí Hengleinov vedúci logistiky Christian Arnold.

Zdôraznil tiež, že okrem krátkych časov prepravy čerstvých výrobkov Henglein oceňuje najmä čistotu a spoľahlivosť v rámci dopravného reťazca. Európska potravinová sieť stanovila v tomto odvetví štandardy pre množstvo rôznych kritérií: konzistentné procesy, normy IT a hygienické normy – všetko toto zohráva svoju úlohu pri udržiavaní vysokej úrovne služieb. „V každom momente môžeme vidieť, kde sa naše výrobky práve nachádzajú. A DACHSER zaručuje, že kedykoľvek je to potrebné, môžeme preukázať neprerušený chladiarenský reťazec pre naše výrobky podliehajúce skaze počas celého prepravného procesu. Sme nesmierne spokojní s tým, čo ponúka Európska potravinová sieť, "hovorí Arnold.

Logistika z jedného zdroja

Európska potravinová sieť píše svoj úspech už päť rokov. Bolo to 6. mája 2013 na medzinárodnom veľtrhu Transport Logistic v Mníchove, kedy Alfred Miller, výkonný riaditeľ spoločnosti Dachser Food Logistics, a jedenásť ďalších poskytovateľov logistiky oznámili spustenie prvej európskej integrovanej siete pre prepravu nemrazených potravín. Pod vedením spoločnosti DACHSER odvtedy táto sieť poskytuje „cezhraničnú potravinovú logistiku z jedného zdroja“ po celej Európe.

Bez ohľadu na veľkosť dodávky môže Európska potravinová sieť uspokojiť každú požiadavku s jasne definovaným cezhraničným rozsahom skupinových prepráv.
Každá produktová rada v portfóliu vivengo má špecifický a fixný harmonogram dodávok v rámci Európy. Pre každú zásielku vivengo je možné zobraziť aktuálny stav zásielky a následný dodací doklad (POD) online.

Výkonná sieť Eurohubov

Európska potravinová sieť neustále zlepšuje ponuku svojich služieb. V roku 2016 sa v nemeckom meste Erlensee začali prevádzkovať prvé a jedny z najvýznamnejších Eurohubov pre transeurópske potravinové zásielky. Otvorenie tohto tranzitného terminálu malo za následok zníženie času prepravy potravín v Európe v priemere o jeden deň.

Krátko nato prišiel na trh nový partner: Logifrio (Španielsko) je súčasťou Európskej potravinovej siete od roku 2016. Násldene, v roku 2017, DACHSER získal zostávajúci podiel v talianskom poskytovateľovi logistických dodávok potravín Papp Italia, čím upevnil svoju pozíciu v južnej Európe – teraz ako DACHSER Taliansko.

Sprostredkovateľ potravinovej logistiky Nelt v Belehrade ponúka skupinové zásielky, ktoré prechádzajú Srbskom a smerujú do Macedónska, Čiernej Hory alebo Bosny a Hercegoviny. Vďaka tureckému partnerovi Aktrovi Lojistikovmu môže export do Turecka nadobudnúť aj podobu malých zásielok a v roku 2018 sa začala škandinávska spoločnosť Bring Frigo zaoberať dodávkami v Nórsku, Švédsku a Fínsku.

Dva milióny štvorcových metrov úložného priestoru
Len za päť rokov dosiahla Európska potravinová sieť impozantnú veľkosť. Spoločne jedenásť partnerov v súčasnosti ponúka viac ako dva milióny štvorcových metrov štvorcových priestorov určených na skladovanie potravín a takisto 11 300 jednotiek na uskladnenie v chlade. Zákazníci môžu dodávať svoj tovar do 34 rôznych krajín.

Napriek dosiahnutiu takej silnej pozície už po piatich rokoch, partneri Alfreda Millera a DACHSERA v Európskej potravinovej sieti nevidia žiadny dôvod na to, aby zaspali na vavrínoch. „Naším cieľom je stať sa sieťou číslo jedna pre európsku potravinovú dopravu,“ hovorí Miller. Vďaka knedlíkom a iným kulinárskym špecialitám pre európskych spotrebiteľov, nie je tento úspešný príbeh ďaleko od toho, aby k nemu pribudla ďalšia kapitola.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás