DACHSER získal certifikáciu CEIV Pharma od Medzinárodného združenia leteckej dopravy (IATA)

Vďaka rozvoju v oblasti prepravy biologických a zdravotných materiálov získal DACHSER pre svoju pobočku na letisku vo Frankfurte certifikáciu CEIV Pharma (Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics) udeľovanú Medzinárodným združením leteckej dopravy (IATA).

Pobočka DACHSERu na frankfurtskom letisku získala certifikát pre prepravu biologických a zdravotných materiálov.
Pobočka DACHSERu na frankfurtskom letisku získala certifikát pre prepravu biologických a zdravotných materiálov.

Nároky na prepravu biologických a zdravotných materiálov sú vysoké. Liečivá a ďalšie farmaceutické produkty sú často citlivé na teplotu, ide o urgentné zásielky, s ktorými sa musí zaobchádzať v súlade s komplexným regulačným prostredím. Okrem priemyselných štandardov je pre certifikáciu CEIV Pharma potrebné splniť špecifické požiadavky pre prepravcu farmaceutických produktov s ohľadom na bezpečnosť, správnosť a efektívnosť služieb nákladnej leteckej dopravy. „Certifikácia IATA je kľúčová pre našu globálnu stratégiu rozvoja nákladnej leteckej prepravy,” hovorí Jochen Müller, COO leteckej a lodnej logistiky v DACHSER. „Zaručuje zákazníkom najvyšší štandard a kvalitu služieb v oblasti prepravy biologických a zdravotných materiálov prostredníctvom jednotných procesov a harmonizovanej siete."

Certifikácia IATA je kľúčová pre našu globálnu stratégiu rozvoja nákladnej leteckej prepravy.

Jochen Müller, COO leteckej a lodnej logistiky v DACHSER

Celý proces certifikácie začal v roku 2017: pre získanie certifikátu CEIV Pharma boli vyžadované interné a externé školenia, preskúmanie postupov pri manipulácii so zásielkami biologických a zdravotných materiálov v prostredí, kde je regulovaná teplota, a rozsiahle zhodnotenie týchto celých procesov dvoma nezávislými posudzovateľmi.

CEIV Pharma

„Naším cieľom je zabezpečiť tie najvyššie medzinárodné štandardy v oblasti prepravy citlivých produktov,” hovorí Timo Stroh, riaditeľ globálnej leteckej nákladnej dopravy pre DACHSER. „Našim zákazníkom to prináša mnoho výhod. Sme radi, že naša firma bude hrať významnú úlohu v doručovaní liekov, ktoré môžu zachraňovať životy, a v budúcom roku budeme pokračovať v rozširovaní našich pobočiek schopných nakladať s biologickými a zdravotnými materiály.”

„IATA je potešená vzrastajúcim záujmom lídrov v oblasti služieb leteckej prepravy ako je DACHSER zabezpečovať tie najvyššie štandardy požadované pre prepravu citlivých farmaceutických produktov,“ hovorí Glyn Hughes, Global Head of Cargo pre IATA. „Kvalita nákladnej leteckej prepravy sa najviac ukáže, ak sú využívané tie najlepšie postupy v príslušných harmonizovaných procesoch, zvlášť keď ide na prepravu nákladu, akým sú lieky, ktoré môžu potenciálne zachrániť niečí život.“

CEIV Pharma ponúka farmaceutickému priemyslu celosvetovo platnú a uznávanú certifikáciu pre nakladanie s farmaceutickými výrobkami, ktorá nielen spĺňa, ale i prevyšuje medzinárodné štandardy a odporúčania. Patria medzi ne Zásady správnej distribučnej praxe (GDP) Európskej únie a Svetovej zdravotníckej organizácie, Liekopisné štandardy USA a Regulácia kontroly teplôt IATA.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás