DACHSER vo Fínsku rastie 

Spoločnosť DACHSER Finland začne v lete 2024 prevádzkovať nové logistické centrum v meste Pirkkala v regióne mesta Tampere na juhu krajiny. Nové centrum pre manipuláciu so všeobecným nákladom sa nachádza na letisku Tampere-Pirkkala a bude mať rozlohu približne 5 000 metrov štvorcových.

DACHSER expanduje vo Fínsku

S novým centrom rozširuje spoločnosť DACHSER svoje aktivity vo Fínsku. Tampere v južnom Fínsku je tretie najväčšie mesto Fínska, dôležitý hospodársky región v krajine a najväčšie vnútrozemské centrum v severských krajinách. Región Pirkanmaa, kde je Tampere najväčším mestom, je exportne orientovaný a podnikateľský región známy pre svoj výrobný priemysel. S novým centrom ponúkne spoločnosť DACHSER spoločnostiam v regióne prístup k svojej hustej európskej pozemnej prepravnej sieti.
Nové logistické centrum bude mať rozlohu približne 5 000 metrov štvorcových a bude fungovať ako logistický uzol spoločnosti DACHSER vo Fínsku. Celková expanzná plocha má rozlohu približne 10 000 metrov štvorcových, je teda  pripravená pre budúci rast. "Expanzia do Pirkkaly a ekonomickej oblasti Tampere, ktorá je známa svojou atraktivitou, pokračuje v našom príbehu rastu vo Fínsku, ktorý sa začal v roku 2014," hovorí Tuomas Leimio, výkonný riaditeľ DACHSER Finland European Logistics. S novým logistickým centrom v mestskom regióne Tampere môže spoločnosť DACHSER ponúknuť zákazníkom vo Fínsku ešte komplexnejšie prepravné a logistické služby.

Spoľahlivý logistický servis pre zákazníkov v regióne

Poskytovateľ logistických služieb pôsobí vo Fínsku od roku 2014 a je už zastúpený logistickým centrom v Kerave v metropolitnej oblasti Helsínk, ktoré bolo otvorené v roku 2019. Vo Vantaa, Lahti a Tampere má spoločnosť DACHSER tiež pobočky špecializujúce sa na leteckú a námornú prepravu.

V posledných rokoch spoločnosť DACHSER posilnila na fínskom trhu svoju pozíciu poskytovateľa integrovaných logistických služieb. Kombinácia skúseného a kvalifikovaného personálu a pokročilých IT systémov poskytuje fínskemu priemyslu a obchodu vysokokvalitnú logistiku v leteckej, námornej a cestnej doprave. Zákazníci profitujú z jednotných výkonnostných štandardov a kritérií kvality, ako aj z riešení špecifických pre jednotlivých zákazníka a odvetví. Ďalšou výhodou je, že v budúcnosti sa už zásielky z regiónu Tampere nebudú posielať cez noc do Helsínk, ale budú prichádzať denne s pevnými prepravnými časmi priamo z logistického centra v Pirkkale. To v budúcnosti výrazne urýchli vývozné a dovozné zásielky.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Jana Hrubcova Consultant for Communication