DACHSER pridal do svojej logistickej siete pobočku v Neumünsteri

Logistické centrum v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko bude odbavovať priemyselný tovar a potraviny

Medzinárodný logistický provider DACHSER otvoril novú pobočku v nemeckom meste Neumünster. Prevádzka prekládkového terminálu začala už 31. augusta a postupne sa rozširovala. Na začiatku októbra potom začal terminál odbavovať aj zásielky s chladeným tovarom. Do novej pobočky, ktorá bude obsluhovať rozsiahly región v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko, DACHSER investoval 17,4 milióna eur.

Nová pobočka spoločnosti DACHSER v Neumünsteri
Nová pobočka spoločnosti DACHSER v Neumünsteri

Menej ako rok trvala výstavba logistického areálu s veľkosťou 7 000 m2 v priemyselnej zóne na juhu mesta Neumünster. Z toho je päť tisíc metrov štvorcových určených pre spracovanie zásielok s priemyselným tovarom, 2 000 m2 pre chladený potravinársky tovar. Terminál má 76 nakladacích brán a ďalších 60 parkovacích miest je k dispozícii v areáli s veľkosťou 57 000 m2. Na logistický terminál nadväzuje administratívna budova s ​​1 300 m2 kancelárskych priestorov. Otvorením tejto novej pobočky DACHSER vytvoril 40 nových pracovných miest.

Naša nová pobočka v Neumünsteri je jedným z najmodernejších logistických centier v celej našej sieti.

Alexander Tonn, Generálny riaditeľ European Logistics Nemecko

„Naša nová pobočka v Neumünsteri je jedným z najmodernejších logistických centier v celej našej sieti," hovorí Alexander Tonn, Managing Director European Logistics Germany spoločnosti DACHSER, a dodáva, „má ideálnu polohu pre napojenie centrálnej časti a severu regiónu Šlezvicko-Holštajnsko na našu paneurópsku sieť pozemných prepráv. Naši zákazníci v regióne budú profitovať z rýchlych prepravných časov a tradičnej vysokej kvality našich služieb." Vďaka priaznivej polohe na ceste B205, ktorá poskytuje priame napojenie na diaľnicu A7, má nová pobočka v Neumünsteri excelentné prepravné spojenie. Vyzdvihnutie aj dodanie tovaru v rámci celého Nemecka, kde má DACHSER takmer 40 pobočiek európskej logistiky, je tak možné do 24 hodín.

Moderné vybavenie

Pri vybavovaní novej budovy bola prioritou DACHSER digitalizácia. Príchod kamiónov je plne automatizovaný a funguje na báze rozoznávania poznávacích značiek. Riadenie areálu a na rampách prebieha digitálne, pričom procesy v prekládkovom termináli sú podporované pomocou tabletov a mobilných terminálov. Navyše sú tu inštalované informačné tabule a dotykové obrazovky, ktoré poskytujú potrebné informácie vodičom. „Digitálne technológie predstavujú neoddeliteľnú súčasť prevádzky na pobočke tak, aby mohli logistické procesy prebiehať čo najplynulejšie a najefektívnejšie," vysvetľuje Jan-Ferdinand Luhmann, Operations Manager pobočky DACHSER Neumünster, a dodáva, „toto moderné pracovné prostredie prináša výhody pre našich zákazníkov, zamestnancov i partnerov."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova