DACHSER Food Logistics otvára novú pobočku v talianskom regióne pri Miláne

DACHSER Food Logistics otvorila novú pobočku v meste Massalengo neďaleko Milána v regióne Lombardia. Blízkosť diaľnice A1 ponúka výrobcom potravín rýchle spojenie do celého Talianska a Európy.

Galleria Vittorio Emanuele II, Miláno

Lombardia je najdôležitejším hospodárskym centrom Talianska a je domovom prosperujúceho potravinárskeho priemyslu. Vyrába sa tu veľké množstvo mlieka, ryže a bravčového mäsa a región sa významne podieľa na talianskom exporte. Nová pobočka spoločnosti DACHSER v Massalenge slúži predovšetkým ako predajné miesto a servisná kancelária pre miestnych výrobcov a vývozcov, ako aj na manipuláciu s tovarom. "Otvorenie novej pobočky pri Miláne predstavuje pre DACHSER Food Logistics v Taliansku dôležitý krok. Posilňuje našu prítomnosť na talianskom trhu a ešte viac nás približuje k potenciálnym zákazníkom," hovorí Roberto Specos, Country Manager DACHSER Italy Food Logistics. "Mnohé potravinárske spoločnosti v regióne vyrábajú tovar nielen pre domáci trh, ale aj na vývoz do iných európskych krajín. Môžeme im ponúknuť zaujímavé, skutočne komplexné portfólio služieb vrátane distribúcie v rámci krajín, dovozu a vývozu a skladovania v našej centrále vo Verone."

Optimalizácia dovozu a vývozu

Nová pobočka v Lombardii znamená kratší čas doručenia a vyzdvihnutia tovaru v regióne. Tým sa optimalizuje ďalšia preprava tovaru v rámci Talianska, ako aj dovoz a vývoz. Pobočka je napojená na európsku potravinovú sieť prostredníctvom hubu Food Logistics vo Frankfurte a priamych liniek vo viacerých krajinách. Taliansko a 33 ďalších európskych krajín tak môže využívať krátke tranzitné časy.

Spoločnosť DACHSER Food Logistics pôsobí na talianskom trhu od roku 2010. V roku 2017 prevzala spoločnosť DACHSER svojho partnera Papp Italia a od roku 2018 pôsobí pod názvom DACHSER Italy Food Logistics. Talianska centrála a hlavný tranzitný terminál sa nachádzajú v blízkosti Verony (Benátsko), odkiaľ sa tovar denne prepravuje do európskeho logistického centra pre potraviny vo Frankfurte a niekoľkokrát týždenne do Francúzska a ďalších terminálov. Spoločnosť DACHSER Italy Food Logistics má tiež pobočku v Tarante (Apúlia), kde sa sústreďuje organizácia kompletných zásielok pre Taliansko a na vývoz.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova