DACHSER Mexiko prepravil zásielku vrtuľníkom

Osobitné požiadavky vyžadujú špeciálne riešenia. Pre dodávateľov automobilových súčiastok z Celaye v strednom Mexiku zorganizovala spoločnosť DACHSER Mexiko prepravu vrtuľníkom do hlavného mesta vzdialeného zhruba 300 kilometrov. S hrozbou zastavenia výroby ušetrilo toto neobvyklé logistické riešenie nielen čas, ale predovšetkým peniaze.

Nezvyčajné logistické riešenie ušetrilo nielen čas, ale predovšetkým peniaze.

DACHSER musel  konať veľmi rýchlo, pretože bolo nevyhnutné prepraviť 120 debien obsahujúcich dôležité automobilové príslušenstvo s celkovou hmotnosťou cez 780 kilogramov z výrobného závodu v Celaye do významnej továrne na automobily na kraji Mexico City. Ich preprava by kamiónom na tejto trase trvala päť až šesť hodín. Mimoriadna výzva bola zapríčinená pandémiou a súvisiacimi bezpečnostnými protokolmi, ktoré museli byť zohľadnené. Vzhľadom na naliehavosť situácie si spoločnosť DACHSER Mexiko objednala osobný vrtuľník, aby dodávku urýchlila. To bolo najrýchlejším a najúčinnejším riešením pre zákazníka, ktoré zabránilo zastaveniu výroby, ktoré by inak stálo 3 000 USD za minútu.

Pretože vrtuľník mohol prepraviť maximálne 600 kilogramov naraz, bol zvyšný a menej urgentný náklad prepravený po zemi, aby nebolo nevyhnutné prenajímať druhý vrtuľník. V závode čakali nákladné automobily, ktoré naložili zásielku a odovzdali automobilové príslušenstvo priamo na výrobnú linku. Na mieste boli aj zamestnanci spoločnosti DACHSER, ktorí dohliadali na vykládku a poskytli potrebnú podporu na mieste. Tím koordinoval prílet vrtuľníka na miesto určenia a každých 15 minút informoval zamestnanca závodu o detailoch odletu a príletu. Poskytovali aj informácie o preprave zvyšného tovaru po zemi, čím zaistili dokonalú transparentnosť a komunikáciu.

Desiatky rokov skúseností v odbore a podpora globálnej siete

„Naše desiatky rokov skúseností s poprednými výrobcami automobilov, výrobcami  OEM a špičkovými dodávateľmi z celého sveta nám umožňujú poskytovať maximálnu rýchlosť a efektívnosť v spojení s rozumnými nákladmi," hovorí Edgardo Hamon, výkonný riaditeľ spoločnosti DACHSER pre Mexiko. „Ponúkame prvotriedne portfólio integrovaných riešení a služieb využívajúce globálnej siete DACHSER na prepravu a skladovanie a na uspokojenie konkrétnych potrieb automobilového priemyslu." Okrem toho poskytuje spoločnosť DACHSER lokálne služby špeciálne prispôsobené najmä časovým požiadavkám automobilového priemyslu, rovnako ako u tejto dodávky v Mexiku.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova