Kariéra Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
Všetky dostupné eLogistics aplikácie nájdete tu tu

DACHSER News

22.07.2021
Nové číslo DACHSER magazínu je tu!

Jednou z kľúčových fráz posledných niekoľkých mesiacov v spoločnosti DACHSER bolo „Udržanie dobrého smeru a formovanie aktívneho prístupu”. To je taktiež titulok k rozhovoru s Burkhardom Elingom v najnovšom vydaní časopisu DACHSER, v ktorom nový CEO spoločnosti DACHSER vysvetľuje, čo pre neho tieto slová znamenajú.

21.07.2021
DACHSER buduje novú pobočku v Lisabone

Nová pobočka bude otvorená začiatkom roka 2022 a bude zamestnávať 150 ľudí. Spoločnosť DACHSER investuje do nového sídla 13 miliónov eur.

19.07.2021
DACHSER rozširuje sieť zberných liniek, ktoré spájajú Slovensko s Nemeckom efektívnejšie ako doteraz

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER od 1. júla rozširuje svoju sieť zberných liniek. Úplne nová zberná linka z Lozorna do Dortmundu spojí priemyselné centrum Nemecka priamo so Slovenskom, taktiež pribudne priama zberná linka z DACHSER Martin do nemeckého Hofu.

09.07.2021
DACHSER Slovakia opäť podáva pomocnú ruku

DACHSER Slovakia dlhodobo spolupracuje s Centrom pre deti a rodiny Malacky, ale po materiálnej podpore prišiel čas aj na fyzickú pomoc. Posledný júnový deň pomohli zamestnanci DACHSERu Slovakia s výstavbou záhradného altánku, ktorý centrum dostalo v rozobratom stave.

01.07.2021
Spoločnosť DACHSER rozširuje svoj vozový park o ekologické dodávky na cezhraničnú prepravu

Holandská pobočka spoločnosti DACHSER v Zevenaare rozšírila svoj vozový park o vozidlá LHV (Longer Heavier Vehicle) na cezhraničnú prepravu do nemeckého Frankfurtu. Tento nový variant vozidla, známy aj ako EcoCombi, ponúka o 30 % viac priestoru, čím prispieva k zníženiu dopravy a emisií.

24.06.2021
Námorná nákladná doprava: aktuálny stav vo svete

Keďže obmedzenia na trhu námornej nákladnej dopravy pretrvávajú (nedostatok kontajnerov a časté preťaženie prístavov), ich účinky naďalej ovplyvňujú globálne dodávateľské reťazce. Nižšie uvádzame aktuálne informácie o všetkých zmenách, aby sme minimalizovali prípadné narušenie vášho podnikania.

Západné pobrežie USA / záliv San Pedro / prístav Los Angeles

  • Situácia v USA sa za posledných 6 týždňov zlepšila, ale v zálive San Pedro stále stojí niekoľko kontajnerových lodí v rade na vykládku.
  • Vplyv je stále zjavný vo vnútrozemskej časti logistického reťazca nadväzujúcej na námornú dopravu. Značný objem naložených kontajnerov, ktoré trvalo prúdia do USA, naďalej komplikuje riešenie súčasného nevyriešeného problému.

Suezský prieplav

  • Hoci k tejto udalosti došlo pred viac ako 10 týždňami, námorná nákladná doprava je stále nestabilná v dôsledku tzv. vlnových efektov.
  • Po odblokovaní Suezského prieplavu boli európske prístavy spočiatku preťažené v dôsledku náhleho a veľkého objemu prichádzajúceho tovaru. Ázijské prístavy, najmä čínske, nasledovali.

Prístavy Hamburg a Bremerhaven/Rotterdam

  • Kvôli blokáde Suezského prieplavu a vyššie uvedeným "vlnovým efektom" je doprava v prístavoch Hamburg a Bremerhaven tiež v nerovnováhe.
  • Kvôli tomuto preťaženiu boli lodné spoločnosti nútené presmerovať lode do Wil-helmshavenu alebo Rotterdamu.
  • Očakávajú sa aj meškania v rotterdamskej doprave, čo môže viesť k narušeniu prístavu.

Prístavy Yantian / Shekou / Nansha

  • V oblastiach južnej Číny (Yantian / Shekou / Nansha atď.) dochádza k oneskoreniam v dôsledku prístavných obmedzení. Očakáva sa, že obnovenie bežnej prevádzky bude musieť byť postupné a že plná kapacita sa v dohľadnej budúcnosti nedosiahne.

Denne sme v úzkom kontakte s dopravcami a poskytovateľmi služieb a robíme všetko pre to, aby bol váš dodávateľský reťazec čo najplynulejší. Ak chcete získať individuálne poradenstvo, obráťte sa na miestneho zástupcu spoločnosti DACHSER, aby sme pre vás mohli zaviesť najlepšie logistické riešenie.

14.06.2021
Zostávame na rastovej trajektórii

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER Slovakia zaznamenal v roku 2020 napriek celosvetovej pandémii takmer štvorpercentný nárast tržieb. V porovnaní s predchádzajúcim rokom spoločnosť DACHSER Slovakia zaznamenala nárast počtu prepravených zásielok aj ich celkovej tonáže. 

09.06.2021
Zamestnanci spoločnosti DACHSER čítajú deťom

DACHSER je inovatívny nielen v oblasti dopravy, ale aj v oblasti dobrovoľníckych aktivít. Dlhodobo pomáha zrakovo postihnutým deťom z bratislavskej školy Svrčia. V máji bolo spustené pilotné kolo projektu "Čítame deťom", ktorý vymysleli zamestnanci DACHSERu a ktorého cieľom je osobné stretnutie s deťmi, rozhovor a čítanie.

07.06.2021
"Vysoká úroveň stability a spoľahlivosti"

Hoci je v súčasnosti ťažké robiť konkrétne prognózy, existuje dôvod na opatrný optimizmus. Generálny riaditeľ Burkhard Eling o prvých trendoch a vyhliadkach na rok 2021.

03.06.2021
Prerušenie prevádzky hamburského prístavu spôsobuje preťaženie

Touto aktualizáciou by vás spoločnosť DACHSER chcela informovať, že prístavná doprava v Hamburgu je v súčasnosti ovplyvnená rôznymi faktormi.

Brexit: Čo treba ešte zvážiť

Náš tím zameraný na Brexit položil základy dobre pracujúcej a bezpečnej logistickej siete z a do Spojeného kráľovstva.

Veľa spoločností, ktoré sú závislé na bezproblémovej preprave svojich produktov sa však na Brexit nepripravilo. Tieto spoločnosti by sa mali pripraviť čím skôr ak, chcú v obchode pokračovať. Všetky potrebné informácie nájdete po kliknutí na odkaz nižšie.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2020)

47404000
Obrat v EUR (hrubý (brutto), nekonsolidovaný, vrátane dovozných ciel a dane z obratu)
5
Pobočky:
627000
Zásielky:
viac