Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Informácie o trhu 25.10.2020
Brexit: Aktualizácia nášho zoznamu prípravných opatrení

Spojené kráľovstvo definitívne opustilo Európsku úniu 31. januára 2020. Aktuálne sa nachádzame v prechodnom období, ktoré končí 31.12.2020. Ďalšie predĺženie tejto prechodnej fázy malo byť dohodnuté do 1. júla, tak sa ale nestalo, a ďalšie predĺženie preto už nie je možné. Spojené kráľovstvo teda od 1.1.2021 už nebude súčasťou vnútorného trhu a colnej únie EÚ. Pokiaľ by v zostávajúcej dobe prechodného obdobia nebola uzavretá dohoda medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ, obchod by sa v budúcnosti riadil pravidlami Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

V spoločnosti DACHSER nemôžeme ovplyvniť politickú situáciu vo Veľkej Británii, ale môžeme vás čo najlepšie pripraviť na regulované colné postupy. Preto sme prispôsobili a aktualizovali náš kontrolný zoznam prípravných opatrení „Brexit checklist“, ktorý si môžete stiahnuť- viď dole.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa prosím na svojho obchodného zástupcu spoločnosti DACHSER.

Tlačové správy 15.10.2020
DACHSER zahájil vo Freiburgu bezemisné doručovanie

Fuso eCanters, StreetScooters, nákladné kolesá: s touto kombináciou elektrických vozidiel bude spoločnosť DACHSER realizovať všetky dodávky do centra mesta Freiburg úplne bez emisií. Pri celkovom zhodnotení prepravy, táto nová služba znižuje emisie CO2 na každej zásielke o 26 percent.

Správy 12.10.2020
Riadenie ľudí by malo byť postavené na dôvere a komunikácii

Jedným z troch dôležitých logistických uzlov spoločnosti DACHSER na Slovensku je pobočka v Košiciach. O tom, ako zvládajú komplikované obdobie koronavírusovej krízy a akú úlohu plnia v rámci európskej logistiky, sme sa rozprávali so Stanislavom Balogom, Branch Managerom pobočky v Košiciach.

Správy 07.10.2020
Tiché dopravné prostriedky

Pre nižšie emisie a pokojnejšie cesty: v najbližších troch rokoch prerobí spoločnosť ABT e-Line až 20 000 vozidiel Volkswagen Caddy a Transporter na elektrický pohon. DACHSER bude zabezpečovať dodávky, skladovanie a výrobu potrebných elektrických komponentov.

Informácie o trhu 05.10.2020
Lokálne, regionálne, celosvetovo: Zháňate skladovací priestor?

Hľadáte voľný skladovací priestor a spoľahlivého logistického partnera? DACHSER Contract Logistics má voľné kapacity.

Informácie o trhu 01.10.2020
Prázdninový Zlatý týždeň v Číne: Vplyv na prevádzku

Štátny sviatok začína 1. októbra a potrvá do 8. októbra. Továrne zastavia svoju produkciu a na prepravných linkách (trasách) sa nebude doručovať.

Tlačové správy 18.09.2020
DACHSER Rheine rozširuje kapacitu

Výstavba prebieha blízko nového distribučného centra, ktoré bude uvedené do prevádzky v októbri 2020. Centrom zariadenia na Sandkampstrasse je logistický terminál s rozlohou 20 800 m2 s 26 nakladacími bránami pre nákladné automobily a až 36 800 paletovými miestami. Okrem toho je tu približne 1 200 m2 kancelárskych priestorov.

Správy 16.09.2020
DACHSER rozširuje program charterových letov medzi Európou a Áziou

Od začiatku septembra zahŕňa prémiový program charterových letov DACHSER Air & Sea Logistics aj trasu Hong Kong − Frankfurt. DACHSER European Logistics následne tovar distribuuje z Frankfurtu po celej Európe prostredníctvom svojej pozemnej prepravnej siete. Pevne dané prepravné časy, spoľahlivosť pri plánovaní a vysoký štandard kvality, to všetko sú charakteristiky našich integrovaných dopravných riešení.

Tlačové správy 10.09.2020
DACHSER pokračuje v zaškoľovacích programoch

Na začiatku školského roka 2020 urobilo 600 stážistov a 25 študentov z Nemecka prvý krok na svojej kariérnej ceste v spoločnosti DACHSER. Poskytovateľ logistiky tak vysiela jasný signál, že aj v neistých časoch investuje do svojich ľudí, vďaka ktorým funguje pevná a efektívna sieť spoločnosti DACHSER a na ňu nadväzujúce globálne dodávateľské reťazce.

Informácie o trhu 02.09.2020
Brexit - aktualizácia: Čo by ste mali vedieť

Spoločnosť DACHSER by Vás chcela informovať o aktuálnom vývoji v súvislosti s odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ. Domnievame sa, že nasledujúce informácie by mohli byť pre Vašu spoločnosť dôležité.

DACHSER Contract Logistics

Lokálne, regionálne, celosvetovo: Zháňate skladovací priestor?

DACHSER Contract Logistics má voľné kapacity. Vyvíjame skladový koncept individuálne prispôsobený vašim potrebám a s vašimi produktami manipulujeme v súlade s právnym rámcom.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2019)

45726000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
609100
Zásielky:
viac