DACHSER rozširuje skladové kapacity vo Francúzku

Spoločnosť DACHSER posilňuje svoje skladové kapacity výstavbou nových priestorov v Roissy a Nîmes vo Francúzsku. V Roissy, v časti Paríža, vzniklo 20 000 metrov štvorcových skladových priestorov. V meste Nîmes, v regióne Occitanie na juhu Francúzska, bol uvedený do prevádzky sklad s rozlohou 12 000 metrov štvorcových.

V meste Nîmes bol do prevádzky uvedený sklad s rozlohou 12 000 metrov štvorcových.

Poskytovateľ logistických služieb reaguje dodatočnými priestormi na rastúci dopyt zákazníkov po kombinovaných prepravných a skladových službách. Celkovo sa skladové priestory vo Francúzsku za posledné tri roky rozšírili o približne 100 000 metrov štvorcových. Skladové služby sa v súčasnosti poskytujú na sedemnástich miestach vo Francúzsku.

"S novou pobočkou v Roissy posilňujeme naše skladové kapacity v širšej oblasti Paríža a ďalej rozširujeme naše prepravné služby so severným Francúzskom a severnou Európou," vysvetľuje Frédéric Possien, generálny riaditeľ Ile de France Nord Est DACHSER. Výhodou je aj blízkosť hlavného mesta a medzinárodného leteckého uzla Paríž Charles de Gaulle.

Sklad s rozlohou 20 000 metrov štvorcových je vybavený 21 bránami a dvoma rampami. Môže uskladniť celkovo 29 500 paliet. Zákazníci pochádzajú najmä z odvetví stavebníctva, vykurovania, zdravotníctva a domácich elektrospotrebičov. Nový logistický areál je vhodný aj na skladovanie nebezpečných materiálov. Okrem toho bolo v Roissy vytvorených 700 metrov štvorcových kancelárskych priestorov.

Spojenia s juhom Európy

Nový sklad v Nîmes na juhu Francúzska ponúka 12 000 metrov štvorcových plochy so 14 bránami pre 19 000 paliet. Skladuje sa tu tovar z potravinárskeho sektora, ako aj tovar  pre domácich majstrov a záhradkárov. Areál dopĺňajú kancelárske priestory o rozlohe približne 400 metrov štvorcových.

"Vďaka skladu v Nîmes môžeme uspokojiť dopyt zákazníkov na juhu Francúzska, ktorý je jedným z najdôležitejších uzlov medzi južnou Európou a severnou Afrikou," hovorí Murat Kayki, generálny riaditeľ Languedoc-Roussillon DACHSER. "Dopĺňa to našu účasť v regióne a zvyšuje skladové priestory medzi Montpellier a Marseille na celkovú plochu 48 000 metrov štvorcových."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Tereza Haraksim