Kariéra Mediaroom

DACHSER Slovakia

Vitajte na webstránke spoločnosti DACHSER Slovakia.

Track & Trace
Všetky dostupné eLogistics aplikácie nájdete tu tu

DACHSER News

Správy 21.01.2021
Prvý ucelený vlak spoločnosti DACHSER na trase z Číny do Európy

Poskytovateľ logistiky DACHSER vyslal prvý ucelený vlak z Číny do Nemecka. Skladal sa z päťdesiatich 40-stopových (FEU) kontajnerov a koncom decembra dorazil do nemeckého Ludwigshafenu.

Informácie o trhu 18.01.2021
Čínsky Nový rok: Vplyv na logistiku

V roku 2021 pripadá čínsky Nový rok na 12. februára. Ide o najvýznamnejší z tradičných čínskych sviatkov, tiež označovaný ako jarný festival, kde ľudia oslavujú začiatok nového roka so svojimi rodinami. Týždenný štátny sviatok má vplyvy na globálne dodávateľské reťazce.

Nasledujúce informácie poskytujú prehľad niektorých kľúčových faktov o festivale a jeho možných vplyvoch na logistiku.

Dáta a kľúčové fakty

  • 12. februára 2021 je začiatkom čínskeho nového roka (rok byvola).
  • Čínsky štátny sviatok začína 11. februára a končí 17. februára, čo znamená, že väčšina firiem, vrátane pobočiek DACHSER v Číne, bude uzavretá do 18. februára.
  • Továrne a výrobné závody bývajú uzavreté dlhší čas. Výroba sa môže pozastaviť už týždeň pred čínskym Novým rokom, niektoré továrne obnovia výrobu až mesiac potom.
  • Dlhá dovolenka umožňuje pracovníkom v metropolách cestovať do svojho rodného mesta za svojimi príbuznými, aj keď tento rok to kvôli pandémii nemusí byť pravidlom.

Vplyv na dodávateľský reťazec

  • Predĺžená dovolenka v Číne môže viesť k oneskoreniu vašich zásielok až o jeden mesiac.
  • Kvôli vyššie uvedenému uzavretiu výrobných závodov nebude aspoň počas jedného týždňa v Číne žiadna produkcia. Aj keď sa továrne postupne znovu rozbehnú, plná prevádzka nebude okamžite obnovená.
  • Rovnako bude ovplyvnená produkcia v iných ázijských krajinách, pretože niektoré výrobné diely pochádzajú z Číny alebo tam prebiehajú montážne procesy.
  • Väčšina prepravcov sa snaží zabezpečiť dostatočné zásoby pred jarným festivalom, čo vedie k veľkým objemom prepráv pred sviatkami; aj po skončení festivalu bude nejaký čas trvať, než sa podmienky na trhu normalizujú.

Aby ste sa vyhli oneskoreniam, veľmi odporúčame, aby ste rezervácie vykonali v dostatočnom predstihu. V spoločnosti DACHSER vám naši logistickí odborníci môžu pomôcť pri spoločnom plánovaní. Preberte s nami vaše potreby a my zistíme, čo je najlepšie pre udržanie chodu vášho dodávateľského reťazca počas čínskeho Nového roka.

 

3
Správy 15.01.2021
Prírodné liečivá dopravené bezpečne

Zdravo fungujúce medzinárodné dodávateľské reťazce sú životne dôležité pre farmaceutický sektor. Pri spolupráci so spoločnosťou A. Vogel, výrobcom prírodných liečiv, použila spoločnosť DACHSER pri vymýšľaní a zabezpečovaní logistické riešenie, ktoré má pridanú hodnotu, vlastný interdisciplinárny poradenský prístup zameraný na kvalitu.

Informácie o trhu 08.01.2021
Nemecko zaviedlo uhlíkovú daň

Nový zákon o obchodovaní s emisiami pohonných hmôt (BEHG) vstúpil v Nemecku do platnosti 1. januára 2021. Spoločne s novým národným systémom obchodovania s emisiami (nEHS) sú hlavnými zložkami balíčka opatrenia na ochranu podnebia nemeckej spolkovej vlády. Nový zákon so sebou prináša zvýšenie cien emisií oxidu uhličitého (CO2) vypusteného do ovzdušie nad rámec systému obchodovania s emisiami v EÚ s cieľom dosiahnuť zmien v chovaní spotrebiteľov, ktoré povedú ku zníženiu emisií skleníkových plynov.

Benzín, nafta, vykurovací olej a plyn sú od nového roku zdanené poplatkom za CO2 a tieto náklady sú prenesené na spotrebiteľa. Od 1. januára 2021 činí dopad na náklady za liter nafty 0,07 EUR (netto) a v ďalších rokoch sa bude naďalej zvyšovať. To tiež prináša aj zvýšené náklady pre spoločnosť DACHSER. Napriek tomu sa budeme snažiť pomocou inteligentnej logistiky udržať náklady našich zákazníkov na čo najnižšej úrovni.

Informácie o trhu 07.01.2021
Brexitová dohoda odsúhlasená – colné riadenie od 1. januára 2021

Dňa 24.12. 2020 bola medzi EÚ a Veľkou Britániou uzavretá dohoda o budúcej spolupráci a obchode.  

Podstatným bodom je, že medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom sa na dodávky tovaru z oboch oblastí nevyberajú žiadne clá. To však neznamená, že administratívne “colné odbavenie” bude odstránené. Znamená to, že všetky dokumenty a informácie týkajúce sa ciel musia byť zákazníkom predložené vopred a až po uvoľnení zásielky colným tímom DACHSER, môže byť zásielka prijatá k odoslaniu.

Vezmite, prosím, na vedomie, že od 1. januára 2021 toto platí pro všetky zásielky medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom; netýka sa len zásielok z EÚ do Severného Írska. Predovšetkým by mal byť predložený doklad o preferenčnom pôvode tovaru. Najdôležitejšie informácie pre vývozcov a dovozcov nájdete v priloženom dokumente.

Tlačové správy 05.01.2021
Burkhard Eling preberá úlohu CEO skupiny DACHSER

Prvého januára sa Burkhard Eling stal výkonným riaditeľom (CEO) a tlačovým hovorcom výkonnej rady logistického poskytovateľa DACHSER. Bude zodpovedný za oddelenie Corporate Strategy, Human Resources a Marketing, ktoré taktiež zahŕňa Corporate Key Account Management a Corporate Governance & Compliance. Eling nastupuje po Bernhardovi Simonovi, ktorý prevezme predsedníctvo v dozornej rade rodinného podniku v polovici roka 2021.

Tlačové správy 30.12.2020
DACHSER organizuje logistiku vakcín pre Covid 19 v Berlíne

So začatím očkovania proti Covid-19 v Nemecku začína DACHSER organizovať logistiku vakcín v hlavnom meste Nemecka.

Správy 28.12.2020
„Vzťah so zamestnancami a ich lojalita je to, čo robí DACHSER výnimočným“

Od spoločnosti jedného muža po globálneho hráča − za 90 rokov svojej histórie sa spoločnosť DACHSER stala medzinárodným lídrom v oblasti logistiky. Čo ale DACHSERu prinášala lojalita zamestnancov a štruktúra rodinnej spoločnosti? Dr. Andreas Froschmayer, riaditeľ korporátnej stratégie, rozvoja & PR v spoločnosti DACHSER to vysvetľuje.

Správy 22.12.2020
DACHSER pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú

DACHSER sa o tohtoročných Vianociach rozhodol podporiť osamelých seniorov bez rodiny, ktorí žijú v Domove pri Kríži, a zakúpil im spoločenské hry pre aktívne trávenie voľného času. V rámci projektu Vianočný zázrak boli balíčky odovzdané tento týždeň a seniori ich dostanú na Štedrý deň.

Správy 18.12.2020
DACHSER vypravil 100. charterový let tohto roku

Na začiatku decembra vypravila spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics stý charterový let roka. Nákladné lietadlo letelo na trase Frankfurt − Šanghaj v rámci špecializovaného charterového programu spoločnosti DACHSER, prostredníctvom ktorého poskytovateľ logistiky ponúka prepravnú kapacitu na najdôležitejších leteckých trasách medzi Áziou, Európou a USA.

Pripravení na Brexit

Náš tím zameraný na Brexit položil základy dobre pracujúcej a bezpečnej logistickej siete z a do Spojeného kráľovstva.

Veľa spoločností, ktoré sú závislé na bezproblémovej preprave svojich produktov sa však na Brexit nepripravilo. Tieto spoločnosti by sa mali pripraviť čím skôr ak, chcú v obchode pokračovať. Všetky dôležité informácie o tom, ako sa pripraviť na Brexit, nájdete na nasledujúcom odkaze.

Dozvedieť sa viac

DACHSER Slovakia a.s. (za rok 2019)

45726000
Ročný obrat:
5
Pobočky:
609100
Zásielky:
viac