Otvorenie nového výškového skladu DACHSER v Memmingene

Tento najmodernejší sklad je plne automatizovaný a šetrný ku klíme.

Otvorenie skladu v Memmingene
Otvorenie skladu v Memmingene

Spolu s približne 100 hosťami oslávil DACHSER otvorenie svojho nového výškového skladu v Memmingene. Nové zariadenie do prevádzky uvádzalo postupne. Otvorenia sa zúčastnili zástupcovia priemyslu, samosprávy aj politiky, aby si prezreli nové zariadenie v priemyselnom parku Gewerbegebiet Nord neďaleko diaľnice A7. Poskytovateľ logistiky investoval do plne automatizovaného skladu približne 30 miliónov eur.

Pre DACHSER je vysokoregálový sklad v Memmingene jedným z najdôležitejších projektov nových zariadení za posledných niekoľko rokov.

Burkhard Eling, DACHSER CEO

Výstavba nového logistického areálu sa začala na jar 2021. Pozostáva z prednej budovy s 2700 m² podlahovej plochy a priľahlého skladu s vysokými regálmi, ktorý poskytuje 7500 m² logistického priestoru. Sklad s výškou 32 metrov pokrýva len malú plochu, no poskytuje priestor pre 52000 paliet nechladených potravín a potravinových obalov. Má tiež medziposchodie s 2300 m² podlahovej plochy na ručné vychystávanie a dokončovacie operácie.

Logistické centrum DACHSER Allgäu je najväčším prevádzkovým miestom spoločnosti DACHSER na svete. S novým logistickým zariadením, ktoré je teraz v prevádzke, ponúka táto rodinná firma celkovo viac ako 200 000 paletových miest v Memmingene.

„Nový sklad je navrhnutý tak, aby ponúkal špičkový výkon a udržal krok s rastúcim dopytom zákazníkov v regióne,“ vysvetľuje Thomas Henkel, generálny riaditeľ logistického centra Allgäu spoločnosti DACHSER v Memmingene. „Pri jeho budovaní sme sa zameriavali hlavne na automatizáciu a udržateľnosť.“ Plne automatizované je napríklad skladovanie a vyskladňovanie paliet. Cez 22 nakladacích a vykladacích brán je možné spracovať až 400 paliet s prichádzajúcim a odchádzajúcim tovarom za hodinu – alebo 5 000 za deň. Umožňujú to automatické vykladacie systémy, automatická paletizačná stanica a osem operátorov regálov s koľajnicovým vedením vo vysokoregálových skladoch.

„Pre DACHSER je vysokoregálový sklad v Memmingene jedným z najdôležitejších projektov nových zariadení za posledných niekoľko rokov. Spája najmodernejšie automatizačné technológie a najnovšie koncepty udržateľnosti založené na získaných odborných znalostiach našej siete a našich zamestnancov,“ hovorí Burkhard Eling, generálny riaditeľ spoločnosti DACHSER. „Táto investícia prospieva nielen lokalite Memmingen, ale aj spoločnosti DACHSER ako celku.“

Energia z čistých zdrojov

Koncept udržateľnej prevádzky maximalizuje úspory CO2. Väčšinu energie potrebnej na prevádzku výškového skladu generuje strešný fotovoltaický systém s výkonom približne jeden megawatt. Kedykoľvek bude potrebná dodatočná elektrina, DACHSER zaobstará 100 percent obnoviteľnej vodnej a veternej energie z verejnej siete. Okrem toho sklad čerpá teplo z energeticky efektívneho systému centrálneho zásobovania teplom regionálnej tepelnej elektrárne.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova