Prázdninový Zlatý týždeň v Číne: Vplyv na prevádzku

Štátny sviatok začína 1. októbra a potrvá do 8. októbra. Továrne zastavia svoju produkciu a na prepravných linkách (trasách) sa nebude doručovať.

Sviatočné obdobie známe ako „Zlatý týždeň" v Číne štartuje 1. októbra, kedy Číňania oslavujú svoj národný deň. Vždy to bývalo sedemdňové voľno umožňujúce ľuďom cestovať späť do rodných miest. Tento rok tieto jesenné oslavy pripadajú na rovnaký deň, teda štátny sviatok začína 1. a potrvá do 8. októbra. Firmy a jednotlivé prevádzky budú počas tohto obdobia zatvorené. Väčšina firiem obnoví prevádzku 9. októbra.

Vplyv na námornú prepravu

Väčšina prepravných liniek oznámila zrušenie ciest nielen počas Zlatého týždňa, ale aj pred a po tomto sviatku, aby prispôsobila svoje služby nízkemu dopytu trhu. Súčasná situácia na trhoch je s ohľadom na obmedzené možnosti náročná na všetkých obchodných trasách.

Vplyv na leteckú prepravu

Pri zásielkach smerujúcich na východ sa odporúča vyhnúť doručovaniu od 29. septembra do 8. októbra, keďže väčšina príjemcov bude v priebehu voľna mimo kanceláriu, čo by mohlo viesť k dodatočným poplatkom za skladovanie.

 Pri zásielkach smerujúcich na západ sa odporúča urobiť si rezerváciu miesta alebo odoslať pokyny na nakládku čo najskôr. Nákladná letecká preprava má veľmi obmedzené kapacity.

Pobočky DACHSERu v Číne

Všetky pobočky DACHSERu v Číne budú v období od 1. do 8. októbra zatvorené. Počas obdobia štátneho sviatku nebudú prebiehať žiadne logistické operácie v námornej preprave. V rámci leteckej prepravy budú sprocesované výlučne zásielky s predchádzajúcou rezerváciou.

Ak máte záujem o ďalšie informácie alebo akékoľvek otázky, kontaktujte, prosím, svojho lokálneho zástupcu spoločnosti DACHSER.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova