Po zahájení nových tréningových programov pracuje v DACHSERi tento rok viac ako 30 000 ľudí

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER má od septembra najviac zamestnancov za celú dobu svojej existencie: po celom svete zamestnáva táto rodinná spoločnosť založená v Kemptene v nemeckej oblasti Allgäu okolo 30 500 ľudí. Z toho na Slovensku je ich počet 205.

Po zahájení nových tréningových programov pracuje v DACHSERi tento rok viac ako 30 000 ľudí
Po zahájení nových tréningových programov pracuje v DACHSERi tento rok viac ako 30 000 ľudí

Tento rok bolo navyše vybraných 732 mladých ľudí, aby sa zaúčali alebo študovali v nemeckom DACHSERi. Ide o doteraz najvyšší počet prijatých do tréningových programov. Postupujúci ekonomický rast má dopad na trh práce: poskytovateľ logistických služieb DACHSER má v súčasnosti najvyšší počet zamestnancov, a to od chvíle svojho založenia. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku sa aj na Slovensku počet zamestnancov zvýšil o 40, pričom rast by mal pokračovať aj v budúcom roku. Plán je navýšiť počet zamestnancov na 220.
Na konci roka 2017 zamestnával DACHSER celosvetovo 29 098 ľudí a teraz, o pol roka neskôr, je toto číslo vyššie o päť percent. “Ľudia sú a budú našim najdôležitejším aktívom,” hovorí CEO Bernhard Simon. “Koniec koncov, sú to naši zamestnanci, kto pomáha v spojení s globálnou ekonomikou, kto organizuje sklady a doručovacie procesy naprieč celým svetom a kto rokuje s našimi zákazníkmi."

Ľudia sú a budú našim najdôležitejším aktívom.

Bernhard Simon, CEO DACHSER

Rodinná firma získava kladné body tiež za svoje tréningové programy. Celkovo 732 mladých ľudí sa rozhodlo odštartovať svoju kariéru v DACHSER – to je o päť percent viac ako v minulom roku. Dohromady DACHSER po celom svete školí 1 757 učňov a študentov; mimo Nemecka sa momentálne školí 41 potenciálnych špecialistov na logistiku v tréningovom programe, aby sa stali “špeditérskymi a logistickými špecialistami DACHSER.”

Najobľúbenejšími tréningovými

Najobľúbenejšími tréningovými možnosťami sú pozície špeditérsky a logistický zástupca pre nákladnú dopravu, úradník v sklade a profesionálny vodič nákladného automobilu. Predovšetkým je však počet ľudí, ktoré spoločnosť za pomoci DACHSER Service und Ausbildungs GmbH vyškolila ako profesionálnych vodičov, veľmi potešujúci: v lete 2018 úspešne ukončilo program 23 vodičov a ďalších 106 ľudí v Nemecku ten istý program odštartovalo. DACHSER svoj školiaci koncept rozšíril aj do Rakúska. Tam teraz tréningový program pre profesionálnych vodičov nákladných automobilov začalo jedenásť ľudí – to je nárast oproti minulému roku, kedy sa do programu zapísali len traja ľudia z celej krajiny.

“Ako tretie najväčšie priemyselné odvetvie v Nemecku ponúka logistika širokú škálu zaujímavých kariérnych možností sľubujúcich žiarivú budúcnosť,” hovorí Vera Weidemann, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov v DACHSER. “V našom priemysle sú kvalifikovaní zamestnanci kľúčovým faktorom rastu. Z toho dôvodu potrebujeme dobre vyškolených a motivovaných pracovníkov, dnes ešte viac ako inokedy.” Náročný, avšak efektívny tréning je v rodinnom DACHSER súčasťou korporátnej kultúry: úspešnosť v programe je okolo 10 percent. A v duchu korporátnej zodpovednosti spoločnosť ponúka zamestnanie tým, ktorí úspešne absolvovali jej tréningový program.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás