DACHSER zahajuje 30. charterový let

Od začiatku koronavírusovej krízy, ktorá začala koncom februára, vypravila spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics 30 lietadiel a prepravila pre svojich zákazníkov viac ako 60 miliónov dýchacích masiek. Zásielky obsahovali aj ďalšie lekárske pomôcky, ako osobné ochranné prostriedky a rukavice. Na konci apríla DACHSER prvýkrát v histórii spoločnosti vypravil v jednom týždni osem charterových letov, vrátane troch na trase Hongkong - Los Angeles.

DACHSER prvýkrát v histórii spoločnosti vypravil v jednom týždni osem charterových letov.

“Vďaka týmto letom môžeme našim zákazníkom ponúknuť prístup ku kapacitám pre všetky pobočky DACHSERu v USA a na rôznych miestach v Latinskej Amerike,” hovorí Timo Stroh, vedúci globálnej leteckej prepravy v DACHSERu. DACHSER pripravuje podobné takzvané “mini” letecké chartery pre spojenie Šanghaj - Dallas, Šanghaj - Los Angeles a Hongkong - Dallas.

Pri zabezpečovaní týchto charterových letov pomáha DACHSER svojim zákazníkom v dodávkach dôležitého zdravotníckeho materiálu. Zároveň vyrovnáva pokles kapacity leteckej nákladnej dopravy, ktorá sa kvôli globálnej pandémii znížila o polovicu. Osobné lety pritom boli takmer zastavené.

Mať svoje miesto v občianskej spoločnosti

"Toto sa pre DACHSER Air & Sea Logistics stalo dôležitým obchodom na inak veľmi zložitom trhu," hovorí p. Stroh. "Prináša to súčasne motiváciu aj pocit spokojnosti, že robíme pre spoločnosť niečo dôležité a užitočné. Pritom si na trhu leteckej nákladnej dopravy ďalej budujeme značku DACHSER."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova