DACHSER si udržiava významnú pozíciu v rebríčku European Top 100 Ranking

V novej štúdii „Top 100 v európskych dopravných a logistických službách 2021/2022“, ktorú vypracoval Fraunhoferov inštitút pre aplikovaný výskum v oblasti služieb dodávateľského reťazca (SCS), sa spoločnosť DACHSER opäť dobre umiestnila v príslušných logistických segmentoch.

V novej štúdii European TOP 100 sa DACHSER opäť dobre umiestnil.

Poskytovateľ logistických služieb je na druhom mieste v segmente  zbernej služby (LTL) a na deviatom mieste v segmente celovozovej dopravy (FTL). Umiestnenie spoločnosti DACHSER sa v oboch rebríčkoch oproti predchádzajúcej štúdii European Top 100 zverejnenej pred dvoma rokmi nezmenilo. V segmente špecializovanej pozemnej dopravy, ktorý zahŕňa špecializovanú dopravu a logistiku pre potravinársky a automobilový priemysel vrátane cisternovej a hromadnej dopravy, sa pozícia spoločnosti DACHSER zlepšila zo siedmeho na piate miesto. Ak sa pozrieme čisto na poskytovateľov logistických služieb Food logistics, spoločnosť DACHSER je teraz na treťom mieste.

Tento rok spoločnosť Fraunhofer SCS po prvýkrát zverejnila kombinovaný zoznam pre segment európskej leteckej a námornej nákladnej dopravy. Desiate miesto spoločnosti DACHSER v tomto prvom kombinovanom zozname ju okamžite zaradilo medzi popredných európskych poskytovateľov leteckej a námornej nákladnej dopravy.

V celkovom rebríčku logistických spoločností v Európe, ktorý zahŕňa poskytovateľov kuriérskych, expresných a balíkových služieb, poštové spoločnosti, prepravné spoločnosti atď., sa spoločnosť DACHSER umiestnila na 15. mieste. Ak sa však pozrieme len na jej priamych konkurentov a ich tržby z uvedených segmentov, spoločnosť je v Európe na siedmom mieste.

Najpodrobnejšia a najpredávanejšia štúdia logistického trhu

Štúdia TOP 100 poskytuje na konci každého roka kľúčové údaje o objemoch trhu, segmentoch a poradí predajov najväčších poskytovateľov v Nemecku alebo v Európe. Ide o najpodrobnejšiu a najpredávanejšiu štúdiu nemeckého a európskeho logistického trhu. Štúdia TOP 100 pre nemecký logistický trh bude opäť zverejnená koncom roka 2022.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova