DACHSER otvára nový sklad v Karlsruhe

43 000 paletových miest pre výrobky chemického priemyslu

Spoločnosť DACHSER začala prevádzku v novom sklade nebezpečných materiálov s plochou 21 800 metrov štvorcových v Malsch, neďaleko Karlsruhe v Nemecku. Špeciálne vybavený sklad umožňuje bezpečne uložiť chemické výrobky a nebezpečné materiály, ako sú farby, nátery a lepidlá na celkovo  až 43 000 paletových miestach. DACHSER investoval do skladu viac ako 20 miliónov eur.

Nový sklad nebezpečného materiálu v Karlsruhe
Nový sklad nebezpečného materiálu v Karlsruhe

Bádensko-Württembersko je jedným z piatich nemeckých štátov, ktorý má najväčšie príjmy z chemického priemyslu. Preto existuje silný dopyt po logistických spoločnostiach, ktoré fungujú ako spoľahlivý prepravný partner a zároveň ponúkajú možnosť bezpečného uskladnenia chemických produktov a nebezpečných materiálov. Logistické centrum spoločnosti DACHSER v Karlsruhe sa rozrástlo, rovnako ako množstvo jeho zákazníkov a stalo sa kľúčovým logistickým centrom pre chemické výrobky v európskej sieti poskytovateľov logistických služieb. Ďalšou výhodou tejto lokality je vynikajúce spojenie s Francúzskom − číslom jedna pre nemecký vývoz chemických látok. „Neustále rastúci dopyt chemického priemyslu vyžadoval výstavbu nových priestorov," povedal Bernd Großmann, riaditeľ pobočky DACHSER Malsch.

Neustále rastúci dopyt zo strany chemického priemyslu vyžadoval výstavbu nových priestorov.

Bernd Großmann, Branch Manager DACHSER Malsch

Stavebné práce na novom sklade nebezpečných materiálov sa začali na jar 2018 a prví zákazníci sa začali sťahovať vo februári 2019. Po oficiálnom otvorení nového skladu pred niekoľkými týždňami je teraz dokončená všetka práca. Všetky prepravné, skladovacie a logistické služby skladu nebezpečného materiálu sú teraz v prevádzke a priame trasy, ktoré fungujú každodenne, ho spájajú s hustou európskou sieťou spoločnosti DACHSER.

Odbornosť v chemickom priemysle

Nový sklad nebezpečných materiálov pojme 43 000 paliet na ploche 21 800 metrov štvorcových. Je rozdelený do deviatich sekcií oddelených protipožiarnymi stenami. Každá sekcia má automatický hasiaci systém so stropnými ako aj zabudovanými hasiacimi systémami. Vyhĺbené podlahy sú navrhnuté špeciálne tak, aby v prípade úniku nebezpečných produktov zadržiavali tekutiny a požiarnu vodu, zatiaľ čo systémy na odtokoch odpadových vôd poskytujú zvýšenú ochranu podzemných vôd.

Spoločnosť DACHSER má skúsenosti s manipuláciou s nebezpečnými materiálmi a ponúka priemyselné riešenie DACHSER Chem-Logistics, ktoré je prispôsobené konkrétnym logistickým potrebám chemického priemyslu a ktoré uplatňuje najvyššie bezpečnostné štandardy. Spoločnosť má napríklad centrálny tím pre nakladanie s nebezpečným tovarom a 226 pracovníkov v rôznych regiónoch vyškolených na zaobchádzanie s nebezpečným tovarom.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova