DACHSER otvára nové logistické centrum v Lisabone

Nové priestory spoločnosti DACHSER Portugal, ktoré sa nachádzajú v Castanheira do Ribatejo (Vila Franca de Xira) v širšom okolí Lisabonu, predstavujú investíciu vo výške 13 miliónov eur a rozšíria kapacitu logistického poskytovateľa pre zákazníkov v danom regióne.

 

Nová pobočka spoločnosti DACHSER v Lisabone.
Nová pobočka spoločnosti DACHSER v Lisabone.

Nové logistické centrum spoločnosti DACHSER v Lisabone je momentálne už v prevádzke. Logistické centrum, ktoré sa nachádza v Castanheira do Ribatejo (Vila Franca de Xira), predstavuje investíciu vo výške 13 miliónov eur a umožní medzinárodnej logistickej spoločnosti ešte pružnejšie reagovať na potreby zákazníkov v lisabonskom regióne a jeho okolí, rovnako ako na národnom a európskom trhu. 150 zamestnancov, ktorí pracovali v bývalých priestoroch spoločnosti DACHSER v areáli Alverca do Ribatejo, sa už presťahovalo do nového areálu, ktorý sa začal budovať v roku 2021podľa rovnakých štandardov ako najmodernejšie centrá spoločnosti v Európe.

Nové priestory sa nachádzajú v strategickej oblasti, umožňujúcej priame napojenie na rozsiahlu európsku sieť pozemnej dopravy spoločnosti DACHSER. "Pokiaľ ide o prevádzku, z našej pobočky v Lisabone zabezpečujeme priame denné linky do Francúzska (DACHSER Eurohub v Clermont-Ferrand) a Nemecka (DACHSER Eurohub v Überherrne), rovnako ako do všetkých provincií v Španielsku," vysvetľuje Ricardo Carvalho, riaditeľ pobočky v Lisabone, ktorý ďalej zdôrazňuje schopnosť dopravovať tovar pravidelne na báze týždenných odchodov prakticky kamkoľvek v Európe, a to prostredníctvom európskej logistickej siete DACHSER.

Nový areál s celkovou rozlohou 59 200 metrov štvorcových umožňuje rýchlejšiu a efektívnejšiu prepravu priemyselného a spotrebného tovaru. Logistické centrum s plochou 7 396 metrov štvorcových vyhradenou pre dopravné služby a 65 nakladacími miestami (ktoré môžu byť v budúcnosti rozšírené o 3 796 metrov štvorcových a ďalších 40 nakladacích miest) je navrhnuté podľa efektívneho modelu, ktorý je v mnohých ohľadoch automatizovaný. Pre manipuláciu s tovarom a jeho presun v sklade je nová infraštruktúra vybavená najmodernejšími technológiami pre cross-docking operácie prostredníctvom triediaceho systému, ktorý umožňuje separáciu objednávok. K preprave tovaru v rámci skladu sa taktiež využíva automatický reťazový systém prepravy paliet.

Logistické centrum bolo vybudované aj s ohľadom na optimalizáciu organizácie vozidiel: prístup pre nákladné vozidlá, nakládka a vykládka, všetko je plne automatizované a funguje na základe rozpoznávania registračných značiek. K dispozícii je parkovisko pre viac ako 110 vozidiel a tiež „čakáreň“ s kapacitou pre 15 nákladných vozidiel, v ktorej je možné dané vozidlá usporiadať podľa príchodu do logistického centra. Okrem toho má pobočka k dispozícii dvojpodlažnú kancelársku budovu s celkovou rozlohou 1 411 metrov štvorcových.

Energetická efektivita je kľúčom k udržateľnosti

Nezabudlo sa ani na udržateľnosť. Logistický sklad je pokrytý solárnymi panelmi, má aerotermálne zariadenie na zásobovanie teplou vodou, úsporné osvetlenie a klimatizačné systémy a inteligentné ovládanie na dosiahnutie vyššej energetickej efektívnosti.

"Strategická poloha tejto novej pobočky ponúka zákazníkom v širšom okolí Lisabonu optimalizované časy tranzitu pri napája sa na hlavné európske trhy, a to pri zachovaní vysokej kvality služieb."

"Vďaka nášmu novému logistickému centru v Lisabone, ktoré spĺňa konštrukčné a organizačné štandardy najmodernejších pobočiek spoločnosti DACHSER v Európe, budeme schopní ešte rýchlejšie, efektívnejšie a na mieru reagovať na potreby našich zákazníkov na národných a európskych trhoch," vysvetľuje Celestino Silva, generálny riaditeľ európskej logistiky Iberia v spoločnosti DACHSER. "Strategická poloha tejto novej pobočky ponúka zákazníkom v širšom okolí Lisabonu optimalizované časy tranzitu pri napájaní sa na hlavné európske trhy, a to pri zachovaní vysokej kvality služieb," uzatvára.

DACHSER má na území Portugalska šesť pobočiek.
DACHSER má na území Portugalska šesť pobočiek.

Spoločnosť DACHSER chce v Portugalsku naďalej rozširovať svoje aktivity

Nové logistické centrum v Lisabone je druhým, ktoré spoločnosť DACHSER v Portugalsku od základu vybudovala - prvým bolo Condeixa-a-Nova v Coimbre. Spoločnosť DACHSER má dnes v Portugalsku šesť pobočiek, z ktorých päť sa venuje pozemnej preprave (Porto (dve pobočky), Coimbra, Lisabon a Faro) a jedna leteckej a námornej preprave (Porto), pričom chce svoje aktivity v krajine ďalej rozširovať. Podľa investičného plánu, ktorý má nadnárodná spoločnosť pre Portugalsko, sa v strednodobom horizonte očakáva otvorenie nového strediska vo Fare, ktoré bude mať modernizovanú infraštruktúru a bude väčšie ako existujúce centrá. Cieľom je zvýšiť kapacitu pre obsluhu zákazníkov logistického prevádzkovateľa v tomto regióne.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova