DACHSER Slovakia podporuje mladých v čítaní kníh

Koncom januára DACHSER Slovakia odovzdal 37 kníh v anglickom jazyku študentom prešovského gymnázia v rámci projektu „Dreaming through reading“ (Čítaním k snívaniu). Tematicky tým nadviazal na iniciatívu z novembra minulého roka, kedy v rámci programu „Úspešní doprajú deťom múdrosť“, prispel na nákup detských kníh vydavateľstva Portál.

DACHSER Slovakia prispel kúpou kníh ku budovaniu knižnice anglickej literatúry na prešovskom gymnáziu.

Spoločnosť DACHSER Slovakia sa zapojila do programu „Dreaming through reading“ (Čítaním k snívaniu), na výzvu učiteľa angličtiny Viktora Verbu zo Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča v Prešove, ktorý je autorom projektu. Darovaním 37 kníh v anglickom jazyku spoločnosť pomohla pri budovaní knižnice anglickej literatúry pre účely výučby cudzieho jazyka na gymnáziu. 

„Cieľom projektu je priviesť mladých ľudí a tínedžerov k čítaniu, prispieť k rozvoju ich čitateľskej gramotnosti, samostatnosti či kreatívneho myslenia a čítaním im dovoliť nechať sa inšpirovať vo svete kníh, ktoré mnohých ľudí privádzajú k plneniu svojich životných snov. Nemenej dôležitým aspektom projektu je podpora a rozvoj anglického jazyka a jeho parciálnych zručností, čo sa bude realizovať i ďalšími podpornými aktivitami v súvislosti s čítaním kníh v anglickom jazyku,“ vysvetľuje zámer projektu pán učiteľ Verba.

„V zozname kníh, ktoré sme zakúpili v kníhkupectve Martinus, sú zastúpené rôzne žánre, nechýba starý dobrý Steinbeck, Saroyan ani osvedčené klasické diela svetovej literatúry. Verím, že vybrané diela budú pre študentov atraktívne a prebudia v nich nadšenie pre literatúru a anglický jazyk,“ uvádza Stanislav Balog, Branch Manager European Logistics Košice v DACHSERi, ktorý knihy odovzdal škole koncom januára.

S dôrazom na mladé generácie

Do podobného projektu s cieľom motivovať deti a mládež k čítaniu kníh, sa DACHSER Slovakia zapojil už aj na jeseň minulého roka. V rámci projektu vydavateľstva Portál „Úspešní doprajú deťom múdrosť“ prispel na nákup detských kníh formou darčekových poukazov. Darčekový poukaz spoločne s poukazmi iných spoločností obdržal každý mladý, neplnoletý návštevník knižného veľtrhu Bibliotéka 2021 priamo pri vstupe.   

„Nové generácie nám vyrastajú s mobilom v ruke a pri počítačových hrách. Deti toľko nejavia záujem o knihy ako predtým, čo je veľká škoda, pretože mnohé z nich sú zdrojom múdrosti, skúseností a inšpirácie. Preto u nás v DACHSERi oceňujeme každú iniciatívu zameranú na podporu čítania u mladých ľudí a radi takéto projekty podporujeme,“ dodáva Stanislav Balog.

 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova