Brexit checklist - čomu by ste mali venovať pozornosť?

Čomu by mali zákazníci DACHSER venovať pozornosť v prípade tvrdého Brexitu?

V prípade tvrdého Brexitu by bolo veľkou výzvou meškanie prepravy v dôsledku prekračovania hraníc a tiež nové byrokratické bremeno pre nákladnú dopravu s Veľkou Britániou. Podľa pravidiel WTO by bolo nutné očakávať dlhšie čakacie doby kvôli hraničným kontrolám a colnému odbaveniu všetkého tovaru.

Brexit - Informácie pre zákazníkov ASL

Keďže čelíme možnosti, že Veľká Británia opustí Európsku úniu do konca októbra, ovplyvní to zásielky z a do Veľkej Británie a sú očakávané meškania. Jedným z dôvodov je, že colné orgány musia spracovať vyššie percento zásielok a že európski zasielatelia by mohli prejsť na leteckú nákladnú dopravu, aby sa vyhli hraničným kontrolám.

Očakávame oneskorenie najmä v prípade zásielok, ktoré sa nepresunú priamo do Spojeného kráľovstva alebo z neho priamo, ale cez kontinentálnu Európu. Napríklad, ak sa zásielky námornej nákladnej dopravy vykladajú v Rotterdame a potom sa posielajú do Veľkej Británie prostredníctvom nákladných automobilov a trajektov:

• Fiškálne zastúpenie v kontinentálnej Európe už nebude viac možné pre tovary do Veľkej Británie. Namiesto toho sa bude musieť otvoriť tranzitný režim.

• Očakávané problémy v oblasti Calais / Dover spôsobia oneskorenie v dodávke tovarov do Veľkej Británie.

• V prípade potreby bude nutné zmeniť aj Incoterms pre určité dodávky z EÚ do Veľkej Británie, pretože bude nevyhnutné zahrnúť aj náklady za colné obavenie.

Preto dôrazne odporúčame expedovať priamo do Veľkej Británie, kedykoľvek je to možné, aspoň kým sa  veci ohľadne Brexitu nevyjasnia.Všetko potrebné sme pre Vás zhrnuli do nášho „Brexit Checklistu“.

Brexit checklist PDF (0,06 MB)
DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova