Aktualizácia DACHSER o rusko-ukrajinskom konflikte

DACHSER sleduje správy z Ukrajiny s veľkým znepokojením a zdesením. Sme hlboko dojatí utrpením, ktoré vojna priniesla ľuďom v krajine a všetkým, ktorí museli v posledných dňoch opustiť svoje domovy. Boje, vzájomné sankcie a zatváranie vzdušného priestoru majú masívny vplyv aj na dodávateľské reťazce a zásobovanie tovarom v regióne.

Vyhlásenie Burkharda Elinga, </span><span lang="sk">CEO DACHSER</span>

Kvôli vysokému riziku pri prepravách a kvôli ochrane všetkých vodičov, ktorí sú na cestách pre spoločnosť DACHSER, sme museli pristúpiť k úplnému zastaveniu príjmu a nakládky všetkých zásielok na Ukrajinu. Samozrejmosťou však je, že rodinná firma DACHSER pokračuje v poskytovaní humanitárnej pomoci. Podporujeme uznávané humanitárne organizácie v celej Európe bezplatnými prepravnými a skladovacími službami na podporu ukrajinského ľudu a utečencov v susedných krajinách.

Alternatívne riešenie požiadaviek logistiky

DACHSER tiež pozastavil všetky prepravy v našej logistickej sieti do a z Ruska a Bieloruska. To platí tak pre pozemnú dopravu, ako aj pre leteckú a námornú nákladnú dopravu. Úplný zákaz prevzatia a nakládky zásielok platí aj pre medzikontinentálnu železničnú dopravu a kamiónovú dopravu medzi Európou a Áziou, ktorá prechádza cez Rusko a Bielorusko.

Sme si vedomí toho, že tieto absolútne nevyhnutné opatrenia vyvolajú ďalší tlak na dodávateľské reťazce našich zákazníkov. Urobíme však všetko pre to, aby sme zmiernili dôsledky a spoločne našli alternatívne riešenie požiadaviek na dopravu a logistiku. Miestne kontakty v pobočkách spoločnosti DACHSER sú pripravené pomôcť.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova