Český DACHSER v Českých Budějoviciach funguje v nových priestoroch

Českobudejovická pobočka logistickej spoločnosti DACHSER Czech Republic sa presťahovala do nových priestorov vo VGP Parku České Budějovice v komerčnej zóne Světlík na okraji juhočeskej metropoly. Na takmer 7 000 m2 logistických a kancelárskych priestorov bude realizovať komplexné logistické služby. K dispozícii je skladová kapacita 6 900 paletových miest pre služby kontraktnej logistiky.

DACHSER v Českých Budejoviciach operuje v nových priestoroch
DACHSER v Českých Budejoviciach operuje v nových priestoroch

DACHSER v Českých Budejoviciach po 16 rokoch zmenil svoju adresu. Odteraz operuje z budovy postavenej na mieru v režime build-to-suit developerskou spoločnosťou VGP na ulici Zlievárenská na okraji mesta. Stavba bola odovzdaná v termíne v polovici marca. „Máme za sebou náročnú fázu sťahovania pobočky a zamestnancov a v súčasnosti už plne využívame výhody nových priestorov“, uvádza vedúci pobočky DACHSER v Českých Budejoviciach Petr Papan, a dodáva: „Moderné, priestranné logistické priestory nám teraz umožnia poskytovať ešte lepšiu kvalitu služieb a dostatok nakladacích rámp, optimalizáciu a zrýchlenie manipulácie pri nakládke a vykládke.“

Strategická poloha pobočky a väčšie priestory prekládkovej haly umožnia, aby sa pobočka stala v rámci siete spoločnosti DACHSER aj platformou zbernej služby pre zásielky do Rakúska.

Ján Pihar, generálny riaditeľ DACHSER Czech Republic

DACHSER je špecialista na zbernú službu a jeho pobočka na juhu Čiech má priame napojenie na európsku sieť pozemných prepráv, ktorá má takmer 300 vlastných a partnerských pobočiek. „Strategická poloha pobočky a väčšie priestory prekládkovej haly umožnia, aby sa pobočka stala v rámci siete spoločnosti DACHSER aj platformou zbernej služby pre zásielky do Rakúska,“ uvádza Ing. Ján Pihar, generálny riaditeľ DACHSER Czech Republic. Nové priestory navyše vytvárajú podmienky pre rozšírenie ponuky kontraktnej logistiky v Českých Budejoviciach.

Technológia pre úsporu zdrojov

V priestoroch pre českobudejovickú pobočku DACHSERU sú využívané technológie na úsporu zdrojov, ktoré zahŕňajú okrem iného LED osvetlenie, rekuperáciu tepla či zariadenia na šetrné nakladanie s pitnou vodou a ďalšie. Budova aj celý priemyselný park sú stavané aj s ohľadom na využitie technológií budúcnosti. DACHSER v súlade so svojou stratégiou na ochranu klímy rozširuje používanie nákladných vozidiel na elektropohon. S prechodom na elektromobilitu počíta aj českobudejovická pobočka, ktorá by v budúcnosti mala využívať rýchlych aj pomalých nabíjacích staníc, pre ktoré je v areáli pripravené technické zázemie.

Pobočka spoločnosti DACHSER v Českých Budejoviciach zahŕňa 2 000 m2 prekládkovej a cez 4 300 m2 skladovej plochy s kapacitou približne 6 900 paletových miest. Administratívnu časť tvorí cca 630 m2 moderných kancelárií. VGP Park České Budejovice sa nachádza na okraji mesta v komerčnej zóne Světlík s vynikajúcim dopravným spojením do centra a priamym nájazdom na diaľnicu D3 spájajúcu Prahu a rakúsky Linz.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova