späť
Informácie o trhu Správy

Nový variant vírusu COVID-19 Omikron - vplyv na leteckú a námornú nákladnú dopravu

Nový variant vírusu COVID-19 Omikron, ktorý je rozšírený v Juhoafrickej republike, viedol k zrušeniu niektorých letov, či už z alebo do tejto krajiny.

Okrem toho v súčasnosti neexistujú žiadne masívne obmedzenia, ale nemožno úplne vylúčiť, že niektoré krajiny alebo regióny zavedú dodatočné opatrenia na zabránenie šírenia tohto variantu vírusu.

To by mohlo viesť k zníženiu objemu nákladného priestoru v dôsledku nedostatočnej kapacity osobných letov. Navyše, hongkonské letisko oznámilo, že nákladné lietadlá z krajín s vysokým rizikom výskytu vírusu Omikron, ako je napríklad JAR, nebudú mať až do odvolania povolený vstup do Hongkongu. Preto sa očakáva, že lety budú odklonené.

V sektore námornej nákladnej dopravy sa súčasná situácia zatiaľ nezmenila. Dostali sme len informáciu od jednej lodnej spoločnosti, že nová trasa s Južnou Afrikou je na dva mesiace pozastavená.

Okrem toho sa na ázijskom trhu rokuje o sprísnení pravidiel COVID-19 pre posádky lodí. Potvrdené je len to, že od decembra do januára sú pozastavené aj prípojné lety z oblasti delty Perlovej rieky (PRD) do/z južnej Číny vrátane Hongkongu. To by mohlo viesť k problémom s kapacitou nákladnej dopravy a k väčšiemu presunu na leteckú nákladnú dopravu.

Tím DACHSER je v každodennom kontakte so všetkými zúčastnenými stranami a robí všetko pre to, aby minimalizoval akékoľvek oneskorenie vašej zásielky. Ak máte otázky, neváhajte obrátiť sa na miestneho zástupcu spoločnosti DACHSER, ktorý vám rád pomôže.

Kontakt Lenka Balcova