späť
Informácie o trhu Správy

Nový variant vírusu COVID-19 Omikron - vplyv na leteckú a námornú nákladnú dopravu

Nový variant vírusu COVID-19 Omikron, ktorý je rozšírený v Juhoafrickej republike, viedol k zrušeniu niektorých letov, či už z alebo do tejto krajiny.

Okrem toho v súčasnosti neexistujú žiadne masívne obmedzenia, ale nemožno úplne vylúčiť, že niektoré krajiny alebo regióny zavedú dodatočné opatrenia na zabránenie šírenia tohto variantu vírusu.

To by mohlo viesť k zníženiu objemu nákladného priestoru v dôsledku nedostatočnej kapacity osobných letov. Navyše, hongkonské letisko oznámilo, že nákladné lietadlá z krajín s vysokým rizikom výskytu vírusu Omikron, ako je napríklad JAR, nebudú mať až do odvolania povolený vstup do Hongkongu. Preto sa očakáva, že lety budú odklonené.

V sektore námornej nákladnej dopravy sa súčasná situácia zatiaľ nezmenila. Dostali sme len informáciu od jednej lodnej spoločnosti, že nová trasa s Južnou Afrikou je na dva mesiace pozastavená.

Okrem toho sa na ázijskom trhu rokuje o sprísnení pravidiel COVID-19 pre posádky lodí. Potvrdené je len to, že od decembra do januára sú pozastavené aj prípojné lety z oblasti delty Perlovej rieky (PRD) do/z južnej Číny vrátane Hongkongu. To by mohlo viesť k problémom s kapacitou nákladnej dopravy a k väčšiemu presunu na leteckú nákladnú dopravu.

Tím DACHSER je v každodennom kontakte so všetkými zúčastnenými stranami a robí všetko pre to, aby minimalizoval akékoľvek oneskorenie vašej zásielky. Ak máte otázky, neváhajte obrátiť sa na miestneho zástupcu spoločnosti DACHSER, ktorý vám rád pomôže.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova