Dobre zvolený logistický partner vie výrazne ušetriť čas aj peniaze

Radovan Rodina, Contract Logistics Manager v spoločnosti DACHSER Slovakia.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, svetovým inovatívnym riešeniam, stabilite a najlepším službám v oblasti transportu je spoločnosť DACHSER považovaná za hlavu, aj srdce logistiky na Slovensku. Doslova “výstavnou skriňou“ spoločnosti je skladovanie a služby pridanej hodnoty, ktoré šijú klientovi na mieru. DACHSER nájdete na Slovensku v Bratislave, Lozorne, Martine a v Košiciach. 

Každý, kto hľadá ideálne logistické riešenie nielen pre okolité krajiny, nájde ich priamo na križovatke európskych ciest – v logistickej spoločnosti DACHSER Slovakia. Viac o službách spoločnosti, a o jej benefitoch prezradil Radovan Rodina, Contract Logistics Manager spoločnosti DACHSER.

„Tak ako srdce zabezpečuje prúdenie krvi do celého tela, centrá DACHSER v strede Európy sú kľúčové pre rýchlu, efektívnu, kvalitnú a dobre fungujúcu logistiku v rámci celého nášho kontinentu.“ Ako si to má zákazník predstaviť v praxi?

V spoločnosti DACHSER dbáme na odbornosť, kvalitu a širokú škálu služieb v oblasti logistiky. Ak je tovar skladovaný a prepravovaný profesionálmi, potom všetko funguje ako má a na konci tohto reťazca je spokojný zákazník, ako aj verejnosť. Samozrejmosťou sú okrem transportu či skladovania aj služby tzv. pridanej hodnoty, ktoré šijeme jednotlivým zákazníkom doslova na mieru. V portfóliu máme aj poradenstvo pri riešení individuálnych projektov, s využitím integrovaných IT systémov.

Podnikatelia okrem kvality či inovácií neustále hľadajú možnosti úspory nákladov, času či skrátenie dodacej doby tovaru. Vie v tejto súvislosti dobre vybraný logistický partner priniesť svojim zákazníkom takéto pozitívne zmeny?

Určite áno. V DACHSERi vieme na základe nášho know-how zabezpečiť synergie, a taktiež vysokú mieru transparentnosti. Naše riešenia vytvárajú priestor pre signifikantnú úsporu nákladov tak, aby boli benefitom pre každého klienta. Preberáme taktiež zodpovednosť za celý logistický reťazec, čím vytvárame priestor pre zákazníkov, aby sa mohli sústrediť v plnej miere na svoju hlavnú podnikateľskú činnosť.

Je tiež pravdou, že v dnešnej dobe dostávame požiadavky na zrýchľovanie obrátky tovaru s dôrazom na skracovanie dodacej doby, preto je samozrejme aj v našom záujme pracovať na ich plnení a hľadať vhodné riešenia. V prípade využitia kombinácie služieb DACHSER v oblasti skladovania a transportu odpadáva proces presunu tovaru z priestorov zákazníka do transportnej siete, čo šetrí čas a prináša benefit kratšej dodacej doby.

Viete povedať konkrétny príklad, o koľko sa dá takáto dodacia doba skrátiť?

Je to veľmi individuálne a závisí to od jednotlivých klientov, ako aj destinácie doručenia tovaru. Veľmi dobrým príkladom našej flexibility a pro zákazníckeho prístupu bolo napríklad otvorenie priamej linky z našej pobočky v Lozorne do zákazníkom požadovanej destinácie, čím sa nám podarilo skrátiť dodaciu dobu o 24 hodín.

Rozhovor s: Radovan Rodina

Contract Logistics Manager v spoločnosti DACHSER Slovakia

 

Buďme ešte detailnejší. Aké konkrétne benefity môže firmám priniesť využitie služieb DACHSER v oblasti kontraktnej logistiky?

Kontraktná logistika vlastne predstavuje kombináciu efektívneho skladovania s využitím globálnej prepravnej siete. Práve vďaka tomu vieme zabezpečiť skrátenie dodávateľských reťazcov a pružne reagovať na potreby a požiadavky klientov v neustále sa meniacich trhových podmienkach. V oblasti skladovania na Slovensku využívame dlhoročné skúsenosti našej spoločnosti, ktoré nám umožňujú individuálny prístup a zrýchlenie implementácie nových projektov. Naše moderné skladové priestory sú priamo napojené na prekládkové terminály, čo prináša akceleráciu toku tovaru od zadania objednávky až po jej doručenie zákazníkovi.

Využívate globálny systém riadenia skladu. Môžete nám ho trochu priblížiť?

Spoločnosť DACHSER predstavuje symbol moderných, efektívnych logistických riešení založených na moderných technológiách a IT riešeniach. Jednou z častí týchto riešení je aj nami vyvinutý jedinečný skladový systém, ktorý je integrovaný do prepravného procesu. V dôsledku potrieb reagovať na neustále zmeny a požiadavky zákazníkov je systém neustále aktualizovaný a dopĺňaný o nové prvky. Umožňuje nám inteligentne manažovať jednotlivé fázy toku tovaru od príjmu, cez skladovanie až po výstup zo skladu. Zákazníkovi poskytuje maximálnu transparentnosť, pretože umožňuje online sledovanie pohybu tovaru v reálnom čase.

Aká je skladovacia kapacita DACHSER na Slovensku?

Na našej pobočke v Lozorne napríklad disponujeme s kapacitou dvanásťtisíc paletových pozícií, s potenciálom ďalšej expanzie vlastných priestorov na celkových dvadsaťsedem tisíc paletových pozícií. Toto však nepredstavuje naše limity, keďže vieme využiť aj externé skladové priestory podľa potrieb zákazníkov. V Košiciach máme k dispozícií plochu s regálovým systémom o kapacite približne štyritisíc paletových miest s potenciálom dodatočného rastu. Našou veľkou výhodou je, že ako spoločnosť nie sme limitovaní iba priestormi v blízkosti našich pobočiek. Vieme hľadať skladové riešenie v lokalitách dopytovaných zo strany zákazníkov.

Ak hľadáte voľné skladové kapacity, kontaktujte nás: Ľuboš Košťál, obchodný manažér spoločnosti DACHSER Slovakia, tel.: +421 905 570 537, email: lubos.kostal@dachser.com  

 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Judita Smatanova PR Consultant DACHSER Slovakia