DACHSER otvoril nové logistické centrum vo Freiburgu

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER otvoril nové logistické centrum v priemyselnom parku Breisgau vo Freiburgu v Nemecku. Na celkovej ploche 6 117 m2 vyrástol nový prekládkový terminál s 82 bránami a dvojpodlažná kancelárska budova. Spoločnosť investovala v lokalite približne 22 miliónov eur a zároveň vytvorila 30 nových pracovných miest.

Zľava doprava: Peter Kraus, Logistics Manager Ecomal Europe GmbH, Markus Riesterer, Director Gewerbepark Breisgau, Ralph Bartsch, General Contractor Unglehrt, Michael Gaudlitz General Manager Dachser Logistics Center Freiburg, Michael Schilling, COO Road Logistics Dachser and Thomas Hörmann, Head of Construction & Real Estate Dachser.
Zľava doprava: Peter Kraus, Logistics Manager Ecomal Europe GmbH, Markus Riesterer, Director Gewerbepark Breisgau, Ralph Bartsch, General Contractor Unglehrt, Michael Gaudlitz General Manager Dachser Logistics Center Freiburg, Michael Schilling, COO Road Logistics Dachser and Thomas Hörmann, Head of Construction & Real Estate Dachser.

Stavebné práce na parcele s rozlohou približne 65 000 m2 v priemyselnom parku Breisgau začali v lete 2018. Teraz, o rok neskôr, môže DACHSER začať prevádzku v novom logistickom centre. DACHSER otvoril svoju prvú pobočku vo Freiburgu v roku 1984. Od začiatku bolo jasné, že vďaka svojej polohe v blízkosti niekoľkých medzinárodných hraníc, ide o ideálne miesto pre logistický hub zaisťujúci zbernú prepravu do Švajčiarska, Francúzska a juhozápadného Nemecka. Existujúca pobočka vo Freiburg-Hochdorf stabilne rástla a dosiahla svoju maximálnu kapacitu. Nové logistické centrum na juhozápade Freiburgu teraz ponúka rovnako ideálne prevádzkové podmienky a príležitosti pre budúcu expanziu.

Vďaka svojmu umiestneniu priamo na diaľnici A5 má naša nová prevádzka skvelé napojenie na tri krajiny: Nemecko, Francúzsko a Švajčiarsko. Pre DACHSER, umiestnenie nového zariadenia, technická infraštruktúra, ľudské zdroje, kapacita a potenciál sú pre expanziu dôležitými stavebnými kameňmi európskeho rastu a ďalšieho posilňovania našej siete.

Michael Schilling, COO Road Logistics, DACHSER

Slávnostné otvorenie sa konalo minulý víkend. Pozvánku na podujatie v obchodnom parku Breisgau prijalo približne sto hostí.

Dobrá logistika potrebuje dobrých zamestnancov

V súčasnosti prejde rukami 160 zamestnancov DACHSERu vo Freiburgu 260 000 ton priemyselného tovaru ročne a tento objem ďalej narastá. "Keď sa zaoberáme postupujúcim rastom našej firmy vo Freiburgu, máme jasno v tom, že dobrá logistika potrebuje dobrých zamestnancov. Práve preto som rád, že akonáhle bude naše nové logistické centrum spustené do prevádzky, pridá sa k nám, okrem 30 ľudí na novovytvorených miestach, aj 9 stážistov, " hovorí Michael Gaudlitz, generálny riaditeľ DACHSER Logistics Centre Freiburg.

Stážisti začnú svoj tréning na skladových špecialistov, profesionálnych vodičov a ďalších špedičných a logistických špecialistov, zatiaľ čo iní dokončia praktickú časť svojho vzdelávania v rámci duálneho študijného programu na Bádensko-Württemberskej štátnej univerzite (DHBW) v Lörrachu. "Nastúpením na tréningové miesto v logistike si zvolili zamestnanie s dobrými vyhliadkami do budúcnosti," hovorí Gaudlitz. DACHSER je pevne odhodlaný postarať sa o výchovu mladých talentov a zvyčajne tých, ktorí úspešne dokončia ich tréningový program, do spoločnosti aj prijíma.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova