DACHSER opäť jednotkou v zbernej službe v Nemecku

Medzinárodný logistický provider DACHSER obhájil svoju poprednú pozíciu na nemeckom logistickom trhu. Uviedol to rebríček TOP 100 v logistike 2020/2021, ktorý zverejňuje Fraunhoferov inštitút a jeho Centrum pre aplikovaný výskum v oblasti Supply Chain Services v spolupráci s odborovým magazínom DVZ a Nemeckou logistickou asociáciou (BVL). Ocenenie je obzvlášť dôležité pre slovenský DACHSER, ktorý priamo nadväzuje na nemecké zberné služby.

DACHSER obhájil svoju poprednú pozíciu na nemeckom logistickom trhu

V tohtoročnom rebríčku, ktorý sa zameriava na nemecký logistický trh, sa v porovnaní všetkých poskytovateľov logistických služieb DACHSER umiestnil na treťom mieste, za spoločnosťami Deutsche Post DHL Group a DB Schenker.

V segmente LTL je DACHSER opäť jednotkou na nemeckom trhu zbernej služby, rovnako ako v rebríčkoch z predchádzajúcich rokov. DACHSER tiež obhájil druhé miesto v segmente FTL a v segmente Distribúcia spotrebného tovaru a kontraktná logistika sa posunul z tretieho na druhé miesto. Ako rodinná spoločnosť tiež poskočil z desiateho na ôsme miesto v segmente Námornej prepravy a z ôsmej priečky na priečku siedmu v leteckých prepravách.

V tomto roku pripravil Fraunhoferov inštitút rozšírené porovnanie nákupného segmentu kontraktnej logistiky zahŕňajúci obraty služieb kontraktnej logistiky pre priemyselný sektor. V tomto novom porovnaní sa DACHSER umiestnil na tretej priečke. „V Nemecku je celkom 71 pobočiek, ktoré sú základným stavebným kameňom logistickej siete DACHSERu," vysvetľuje Roman Stoličný, Managing Director European Logistics DACHSER Slovakia, a dodáva: „Priamo zo Slovenska smeruje v exportnom smere do Nemecka 6 zberných liniek, čo umožňuje podnikateľom i s menšími objemami tovaru plánovať a mať presné a spoľahlivé časy odoslania tovaru."

Najpodrobnejší a najpredávanejší rebríček nemeckého a európskeho logistického trhu

Rebríček TOP 100 pravidelne zverejňuje kľúčové ukazovatele o objemoch trhu a segmentoch a porovnanie najväčších logistických providerov v Nemecku a Európe. Ide o najpodrobnejšiu a najpredávanejšiu štúdiu nemeckého a celkového európskeho logistického trhu. Tohtoročná edícia porovnáva ukazovatele netto obratov v roku 2019 od všetkých logistických providerov v Nemecku a do tohto porovnania segmentov boli zahrnuté konsolidované ukazovatele spoločnosti DACHSER.

Ďalšia štúdia TOP 100, ktorá sa bude zameriavať na európsky logistický trh, bude zverejnená na jeseň tohto roku.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova