DACHSER Slovakia ďalej rozširuje svoj logistický park v Lozorne

Spoločnosť DACHSER Slovakia pokračuje v intenzívnom rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave. Po dokončení výstavby novej logistickej haly v hodnote presahujúcej 5 miliónov eur plánuje ešte v tomto roku zahájiť ďalšie investície. V najbližšom období očakávame obdržanie platného stavebného povolenia. Nová investícia vo výške 3 miliónov eur bude použitá na rozšírenie existujúceho prekladiskového terminálu. V nasledujúcich rokoch bude nasledovať výstavba ďalšej logistickej haly a dostavba existujúcej administratívnej budovy. Celkové investície v tejto druhej etape výstavby areálu sa budú pohybovať v rozmedzí 11 až 12 miliónov eur.

DACHSER Slovakia ďalej rozširuje svoj logistický park v Lozorne

Dostavba nového terminálu sa má začať v marci budúceho roka, s jej dokončením sa počíta predbežne v júli tohto istého roku. „Ďalšie rozširovanie Eurohubu v Lozorne je odrazom významného postavenia našej spoločnosti nielen v rámci skupiny DACHSER, ale aj v rámci celého regionálneho logistického trhu,“ uvádza Roman Stoličný, managing director a člen predstavenstva DACHSER Slovakia, a dodáva: „Nová výstavba zaistí našim zákazníkom dodržiavanie vysokého štandardu kvality služieb, na ktorý sú u nás zvyknutí, a prispeje k zefektívneniu logistických procesov. Pre našu spoločnosť potom tiež znamená zabezpečenie rastu a dlhodobého rozvoja, rovnako ako prísľub nových obchodných príležitostí.“

Nová etapa nadväzuje

Nová etapa nadväzuje na predchádzajúcu investíciu do výstavby novej logistickej haly v Lozorne, ktorej prevádzka bol spustená v tomto roku. Kapacita tejto novej haly je 13 tisíc paletových miest na ploche 6 700 m2, jej uskladňovacia výška je 14,5 m a k dispozícii je 13 rámp pre vykládku a nakládku kamiónov. Budova je vybavená najmodernejšími technológiami a špeciálnymi IT aplikáciami vyvinutými priamo spoločnosťou DACHSER. Skladová hala priniesla približne 30 nových pracovných miest. Celkovo teraz DACHSER v Lozorne zamestnáva 138 ľudí.

V súčasnosti DACHSER Slovakia v Lozorne ponúka 45 denných priamych liniek, ktoré zabezpečujú spojenie s 15 krajinami Európy: Nemeckom, Českou republikou, Maďarskom, Rakúskom, Poľskom, Holandskom, Talianskom, Chorvátskom, Slovinskom, Gréckom, Rumunskom, Bulharskom, Srbskom, Bosnou a Hercegovinou a s 3 destináciami na Slovensku.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás