DACHSER Erfurt pokračuje v raste

Logistický poskytovateľ DACHSER opäť rozširuje svoje logistické centrum v nemeckom Erfurte a k svojmu skladu v neďalekej obchodnej zóne Thörey, pridáva približne 3 200 m2 plochy tranzitného terminálu. Znamená to, že spoločnosť DACHSER má teraz k dispozícii 6 100 m2 plochy pre priemyselný tovar a celkovo približne 3 300 m2 pre potraviny. Prevádzka v novej prístavbe sa začala podľa plánu začiatkom septembra.

DACHSER Erfurt pokračuje v raste.
DACHSER Erfurt pokračuje v raste.

Rozšírením tranzitného terminálu sa vytvorí ďalších 49 brán na nakladanie a vykladanie nákladných vozidiel. „Rozšírenie nám umožňuje ešte viac zefektívniť postupy a procesy manipulácie s nákladom,“ hovorí Dr. Rimbert J. Kelber, General Manager logistického centra DACHSER Erfurt. „Okrem toho, že sme lepšie pripravení zvládať každodenné výkyvy a špičky v pracovnom zaťažení, vytvárame aj ideálne podmienky pre náš ďalší rast.“

Investíciami do budúcnosti tohto areálu zabezpečujeme, aby sme našim zákazníkom v regióne mohli neustále poskytovať vysokokvalitné logistické služby, na ktoré sú zvyknutí.

Alexander Tonn, COO Road Logistics

Rozšírením skladu vznikne na tomto mieste desať nových pracovných miest. V lete 2022 plánuje spoločnosť DACHSER pre zamestnancov pobočky aj novú prístavbu kancelárií so sociálnym a skladovým zázemím a modernou oddychovou miestnosťou s celkovou rozlohou 640 m2.

Spoľahlivý partner aj v náročných časoch

„Investíciou do budúcnosti tejto lokality zabezpečujeme, aby sme našim zákazníkom v regióne mohli kedykoľvek poskytovať vysokokvalitné logistické služby, na ktoré sú zvyknutí,“ hovorí Alexander Tonn, COO Road Logistics. „Vďaka obrovskému nasadeniu našich zamestnancov sme aj napriek obmedzeniam, ktoré boli zavedené počas pandémie a po nej, vždy dokázali spoľahlivo udržať našu schopnosť riešiť dodávky. Boli sme a naďalej zostávame stabilným partnerom a spoľahlivým dodávateľom pre našich zákazníkov v regióne.“

Spoločnosť DACHSER otvorila svoju prvú pobočku v nemeckej spolkovej krajine Durínsko v roku 2004 a poskytuje logistické služby zákazníkom v priemyselnom a potravinárskom sektore. Len minulý rok spoločnosť DACHSER investovala do tejto lokality a rozšírila logistické centrum o sklad s rozlohou 20 000 m2 a o kancelárske priestory.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova