Akvizícia spoločnosti DACHSER v Austrálii a na Novom Zélande

Prevzatím leteckej a námornej prepravnej spoločnosti ACA International rozširuje spoločnosť DACHSER vlastnú sieť Air & Sea Logistics (ASL) o šesť nových lokalít

DACHSER získal akvizíciou spoločnosť ACA International so sídlom v austrálskom Melbourne. Táto akvizícia znamená, že vlastná sieť leteckej a námornej nákladnej prepravy spoločnosti DACHSER teraz pokrýva aj Austráliu a Nový Zéland, krajiny, ktoré sú nielen hospodársky silné, ale aj úzko prepojené s Áziou, Európou a Severnou Amerikou.

DACHSER získal akvizíciou spoločnosť ACA International so sídlom v austrálskom Melbourne
DACHSER získal akvizíciou spoločnosť ACA International so sídlom v austrálskom Melbourne

Spoločnosť ACA International zamestnáva 56 ľudí a v roku 2021 dosiahla tržby vo výške približne 75 miliónov EUR. Táto letecká a námorná prepravná spoločnosť bola založená v roku 1982 a je v súkromnom vlastníctve. ACA International poskytuje svojim zákazníkom v Austrálii a na Novom Zélande integrované služby medzinárodnej dopravy. Spoločnosť kladie veľký dôraz na kvalitu, odbornosť, inovácie a spoluprácu, na čo využíva najmodernejšie informačné technológie.

Táto akvizícia umožňuje DACHSER Air & Sea Logistics pokračovať vo svojej rastovej trajektórii a pridaním Austrálie a Nového Zélandu vyplní medzeru v globálnej sieti našich vlastných pobočiek.

Edoardo Podestà, COO ASL a Managing Director ASL APAC

Okrem sídla spoločnosti v austrálskom Melbourne, má spoločnosť ďalšie dve pobočky v Sydney a Brisbane. Na Novom Zélande má ACA International kancelárie v Aucklande, Wellingtone a Hamiltone. Spoločnosť má ďalšiu pobočku v Kansas City v USA. ACA International je prítomná aj v regióne Veľkej Číny. Tieto čínske pobočky však nie sú súčasťou akvizície; spoločnosť DACHSER obsluhuje svojich zákazníkov v Číne zo svojich vlastných pobočiek od roku 2003.

Pokračovanie na trajektórii rastu

Spoločnosť ACA International už 14 rokov vedú skúsení odborníci na leteckú a námornú logistiku Adam Cruttenden, Glenn Hall, Mark Weeks a Hervey Graham. Adam Cruttenden povedie spoločnosť DACHSER Oceania do budúcnosti a prevezme pozíciu Managing Director ASL Oceania. „Táto akvizícia umožňuje spoločnosti DACHSER Air & Sea Logistics pokračovať vo svojom raste a pridaním Austrálie a Nového Zélandu vypĺňa medzeru v globálnej sieti našich vlastných pobočiek,“ hovorí Edoardo Podestà, COO ASL a managing Director ASL APAC. „To znamená, že našim zákazníkom môžeme ponúknuť bezproblémový prístup na dynamické hospodárske trhy, ktoré sa vyznačujú atraktívnymi miestnymi podmienkami a významnou úrovňou investícií.“

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova