späť
Správy Tlačové správy

Vnútropodniková logistika s inteligentnými riešeniami

Spoločnosť DACHSER zabezpečuje vnútropodnikovú logistiku pre spoločnosť OEZ, ktorá je súčasťou skupiny Siemens v Českej republike. Zahŕňa to vnútrofiremnú prepravu, just-in-time dodávky do výroby a služby s pridanou hodnotou, ako je napríklad zostavovanie vzoriek. Okrem skracovania vzdialeností, tento systém zlepšuje reakčný čas OEZ a znižuje náklady na logistiku.

DACHSER poskytuje vnuropodnikovú logistiku spoločnosti OEZ, ktorá je súčasťou skupiny Siemens v Českej republike

Ľahko si to spočítate: kratšie vzdialenosti vedú k zrýchleniu procesov. Tým sa šetrí čas – čo je obzvlášť cenná komodita vo chvíli, keď ste súčasťou elektrotechnického priemyslu, ako OEZ. A, pochopiteľne, čas sú peniaze. S vedomím toho, OEZ začal hľadať logistického partnera, ktorý by dokázal optimalizovať ich vnútorné procesy a nakoniec za nich plne prevziať zodpovednosť. DACHSER získal zmluvu v roku 2016 a následne mal rok na implementáciu.

“V priebehu implementácie projektu sme museli prekonávať rad špecifických požiadaviek a výziev," hovorí Tadeáš Kos, Contract Logistics Manager pre DACHSER Česká republika. Spoločnosť prijala nových zamestnancov a poskytla im špeciálne školenie. Potom vznikol 3D model skladu - vec, ktorú nikto predtým neurobil. Vďaka tomu bolo ľahšie vizualizovať si jednotlivé procesy. Akonáhle bol sklad v susedstve areálu OEZ v Letohrade v Českej republike dokončený, musela byť prevádzka spustená čo najrýchlejšie. “Pôvodne sme mali v pláne začať vo februári 2018, ale napokon sme všetko zvládli pripraviť už v decembri 2017,” hovorí Tadeáš Kos hrdo. Dnes tu DACHSER spracováva takmer 1 400 objednávok denne a na ploche areálu s veľkosťou 5 300 m2 sa stará o 8 000 druhov výrobných dielov. 410 transportných jednotiek každý deň zabezpečuje, že tieto diely sú dodávané tam, kde sú potrebné.

Optimalizácia s chytrými riešeniami

DACHSER Břeclav zabezpečuje pre OEZ celú vnútropodnikovú logistiku so všetkým, čo k tomu patrí: preberanie prichádzajúceho tovaru, skladovanie, zostavovanie vzoriek, monitoring kvality, rovnako ako aj internú prepravu a just-in-time dodávky materiálu. Kanbanové procesy umožňujú rýchlejšie odbavenie prichádzajúceho tovaru a presné dodávky materiálu, navyše sa vďaka nim redukuje množstvo požadovaného skladovacieho priestoru. Sklad je navyše vybavený najmodernejšou technológiou. Sú v ňom elektrické ručné paletové vozíky, aby sa obmedzovala záťaž pre pracovníkov, a DACHSER testuje nové technológie, ako sú skenery odtlačkov prstov alebo skeleton. Na urýchlenie procesov a zníženie počtu požadovaných vysokozdvižných vozíkov je zavedený systém ich navádzania; každý vozík má v rámci softvéru MIKADO pre riadenie skladu svoj vlastný priestor.

“Cieľom OEZ bolo skrátiť vzdialenosť medzi skladom a výrobou, aby sa zlepšila reakčná doba a znížili náklady na logistiku, a to umiestnením skladu do susedstva výroby a zapojením poskytovateľov logistických služieb, ktorý ho bude prevádzkovať,” sumarizuje požiadavky Ing. Roman Schiffer, CEO OEZ s.r.o. “ Ťažíme z jednotných procesov nášho integrovaného softvéru MIKADO a zároveň máme priestor na riadenie našich vnútorných logistických projektov,” hovorí Alexander Tonn, Corporate Director Corporate Contract Logistics DACHSERu. Skvelá spolupráca medzi tímami DACHSERu v Českej republike a Nemecku a otvorená komunikácia so zákazníkom znamená, že môže dôjsť k optimalizácii postupu na oboch stranách. Tento koncept sa OEZ skutočne vypláca. Okrem úspory času a peňazí zaistí OEZ tiež transparentnosť poskytovaných služieb, postupov a výdavkov. Aby bolo zaručené, že to všetko tak zostane, OEZ a DACHSER pravidelne revidujú svoje postupy a naďalej vylepšujú vzájomnú spoluprácu. Pretože čas sú peniaze.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova